• üsküdar hakimiyet i milliye caddesi üzerinde faaliyet gösteren süpermarket. sabah selamiali mahallesinden geçen personel servisinde başı açık bir çalışana rast gelmedim. dış cephesine koyduğu az susamlı simit posteri iştah açıcıdır
  • kebapçısı ile süpermarket iki ayrı noktadadır.
  • üsküdar'da konuşlandırılmış, en üst katında bir de kebapçısı bulunan süpermarket. eğer bir cuma günü öğle yemeğine giderseniz şöyle bir diyalog yaşamanızın kuvvetle muhtemel olduğu mekan;

mb ve bir kısım arkadaşı neşe içinde yemek yiyorlardır, birden garson gelir ve olaylar gelişir:

g-afiyet olsun abla, hesabı rica edicektim, cumaya gideceğiz de... ben hesabı alayım, siz yemeye devam edin.
    mb ve saz arkadaşları-?!????
    g-rahatsız olmayın abla, yemeğinizi yemeye devam edin siz... biz de zaten hemen geliriz namazdan.
    hesap ödenir, bütün personel namaza gider, market de kapanır, müşteriler istiflerini bozmazlar, beslenmeye devam ederler. mb ve arkadaşları şokun arkasından gelen bir gülme krizi neticesinde iptal olur.
    (bkz: saygı duyarız ayrı)
  • üsküdarda gördügüm baska yerde subesi olup olmadıgını bilmedigim süper market..
  • eski is yerim, yore elektronik yayimcilik a.s. online yayincilik ve web site building hizmeti veren, super seker genel mudur (bkz: tuc) sahibi firma.
    sabah online, bir numara dergileri, cumhuriyet, fotomac ve eskiden yeni yuzyili online yayinlayan kurum. medya holding in ve koc sistemin fasonu.
  • "koylu guzeli" lafinin modern adi.
  • aynı türden ezgilerin kendilerinde yarattığı duygu ve düşünceleri, benzer figür ve tavırlarla oyun olarak icra eden insanların üzerinde yaşadığı, sınırları kısmen belli coğrafi parça.

(bkz: türk halk oyunları)
  • "benim dağ'ım böyledir. toprağa bağlılık, gitmeye özlem! bir sığınak ve bir geçit! bal, kaymak ve kan ile yoğrulmuş yöre! ne cennet, ne cehennem! arafat!" amin maalouf - tanios kayası

(bkz: yöresel)
    (bkz: çevre), dolay, havali
  • ben deniz icin ifade ettigi anlam; tuzla sahilidir.

görsel
  • tasarım konusunda da kötü olduklarını düşünmememle beraber (tasarım oldukça izafi bir konu dolayısı ile üzerinde çok fazla konuşmak anlamsız) web teknolojisi alanında geri kafalı olduklarını sözlemek oldukça haksızlık olur, zira türkiyede ilk olarak php ve jsp kullanan web ajanslarındandır.
hesabın var mı? giriş yap