şükela:  tümü | bugün
  • gün geçtikçe uzmanlaştığım. ilk denediğimde yarım saat alan şimdi ise 3-4 dakikaya indirdiğim eylemdir. tibetli ermişlerin sınavlarından da biridir. hiç bir erkek bunu başarmadan kendi ayakları üzerinde duramaz.
  • yorganin kücük gelmesiyle ordan burdan cikan nevresim artiklari ya da yorganin büyük gelmesiyle nevrrsimin icinde büzüstügü sinir durum .
  • eğer yorganla nevresimin ölçüleri birbirine uygunsa gayet kolay olan. yorganı komple nevresimin içine tıkıp nevresimin üzerinden iki ucunu sağlamca tutup kuvvetlice silkin. mevresimin içine tıkıştırılmış toplu haldeki yorgan, bir kaç silkmede yolunu bulacaktır.

ps: silkme eyleminden bahsediyorum.
  • yurtta kalmaya başladığımda uzun zamandır yurtta kalan bir arkadaşımdan öğrendiğim oldukça zor ve zahmetli bir iştir. her defasında annemi istiyorum diyorum ağlayasım gelir.
  • yorgana nevresim, yatağa örtü, örtüye poşet (işeyen çocuklar için), poşet üstüne bir örtü daha (yumuşatmak ve gıcırdıyı bozmak için) serilmesi ile 9 kat gofret reklamlarına ilham kaynağı oluşturan durumdur.
  • bi çarşafı yatağa geçirmek durumu kadar işkence olmayan durumdur.
  • yastık kılıfı ve çarşaf değiştirmek de buna eklendiğinde kısa sürede büyük kalori yaktıran yorucu aktivite.
  • eziyet, kocaman yorganın içinde kaybolursun denk düşüremezsin. benim bi kere yorganla beraber nevresimin içine girmişliğim var. ama şölede bi gerçek var ki kol ve karın kası yaptırır.
  • yurda her geldiğim de en sona bıraktığım yorucu faaliyet. hele de oda arkadaşların henüz gelmedilerse, çünkü sen uzun yoldan gelmişsindir ya sabahın köründe ya gecenin bi vaktinde sadece biletin olur, ışte o zaman iş başa düşmüştür. genellikle ilk seferde yapamaz, çıkarır tekrar geçirmeye çalışırsin. zor istir. annemin üstüne yoktur bu konuda ayrıca.
  • sadece askerlikte öğrenilen şeylerdendir.