şükela:  tümü | bugün
 • radikal gazetesinde de yunanistan'dan haberleri yayimlanmakla birlikte pazar gunleri yazilarinin yayimlandigi "suyun öte yanindan" isimli bir kösesi de olan kisi.
 • inanilmaz şirin bi türkçe aksanı olan ntv muhabiri *
 • bugüne dek radikal gazetesindeki yazılarından tanıdığım, ancak dün gece kaçırılan uçak nedeniyle sık sık bağlandığı ntv televizyonundaki tarzıyla beğenimi kazanan muhabir.

  söyleyebileceği ne varsa onu dile getirdi
  lafı uzatmadı
  duyumlarını değil. resmi kaynaklara doğrulatabildiği bilgileri aktardı.
  banu güven ve mirgün cabasın ısrarlı sorularını "şimdilik aktarabileceklerim bu kadar" diyerek boşa çıkardı.
 • rleri soyleyemeyen muhabir/yazar.
 • ntvmsnbc deki köşesinde yunanistanla ilgili ilginç detayları kendine özgün hoş bir anlatım tarzıyla aktaran ntv'nin atina muhabiri.

  http://www.ntvmsnbc.com/news/kirbaki_front.asp
 • raki masasi kurup muhabbet etmek istedigim bir insan. iyi bir icki arkadasi havasi veriyor şaka-maka. yorgocum camiye mi geldik diyerekten...
 • konuşurken kullandığı pekiştirme, mecaz ve vurgulamalarla türk spikerlerin yarıdan fazlasından daha güzel türkçe konuşan muhabir...
 • milliyetini anlayamadigim bir insandir. ntv'nin 17 aralik 2004'te bruksel'den yaptigi yayin sirasinda kendisine kibris rum kesimi ve yunanistan'in tepkileri sorulmustur ve bu kisi adeta 32 disini de gostererekten neredeyse "vallahi guldenercim, oyle bir .öt oldular ki gormelisin. hele bir papadopoulos var ki adam artik caresizlikten ucuz iç politika denemelerine bile giristi basin toplantisinda." gibi yanitlar vermistir. kotulemek amacli soylemiyorum tabi ki ama yine de bir insan kendi milleti için bu kadar hassas bir konuda bu kadar olgun bir yaklasim hatta ve hatta onlarin gozunde olasi bir vatan hainligine varabilecek duzeyde bir objektivite * * * sergiliyorsa bu adama ciddi anlamda saygi duyulmalidir. reha muhtar'in ermeni medyasinda soykirim taraftari cesitlemeler yapmasi ve bu durumun turk toplumunda yaratacagi olasi infial kafalarda canlandirildiginda yorgo kirbaki'nin cesaret ve olgunlugu daha net anlasilabilir; veya daha dogru bir deyisle ab projesinin yaratmaya calistigi gerçek avrupa vatandasi profili için güzel bir örnek oldugu gorulebilir.
 • radikal'deki yazılarını okumaktan büyük keyif aldığım, dolu dolu anlatımıyla ve tarafsızlığıyla, saygı duyulası gazeteci. komşu ile ilgili bir konu vuku bulduğunda, gözler ve kulaklar ntv'de onu arar,bekler. unutamadığım haberleri arasında, bir yunan spor kulübünün (aek athens idi yanılmıyorsam) ilginç ve fevri karakterli başkanını anlattığı bir tanesi var... bir de tasos papadopulos'un kıbrıs'taki referandumdan önce yaptığı halka sesleniş konuşmasını simultane (ve spontane) çevirdiği akşam var ki neredeyse biz bile tasos ile birlikte ağlayacaktık.
 • bu pazar radikaldeki kosesinde son yazisini yazmis gazeteci. hurriyete transfer olmus.