şükela:  tümü | bugün
 • şu an balıklı rum hastanesi ihtiyarhanesinde ikamet eden, bir zamanlar türkiye'nin 'tavernalar kralı' olarak bilinen arnavutköylü şarkıcı. bir kitapta yayınlanan kendisiyle yapılan röportajda zeki müren'le bir anısını şöyle anlatmıştır:

  'bir gün gitttik bodrum'a zeki müren'i bulmaya. bulduk onu. 'zekoş' dedim, 'senden bir ricam var. senin bu 'manolyam' şarkını yunanlar çok beğeniyor, bu şarkıya rumca söz yazıp okumak istiyorum. yani yarı rumca yarı türkçe, senden izin almadan yapmak istemedim.' o da 'bu nasıl bir soru, tabii ki yapabilirsin. aramızda rica ne kelime' dedi. ben de ondan sonra bu şarkıya rumca söz yazarak okudum. 'manolyam' patladı ki hem de nasıl. 'glikia mu agapi ehe ya' gibi bir bölümü değiştirip okudum. çok tutuldu tabi ki, harika sattık.'
 • manolyam'ı efsane söyleyen tavernacilar kralı.
 • 1986 yılında uzelli etiketiyle yayınlanan "taverna müzikleri kralı" kasedinin girişinde "tavernamızın gerçek kralı, avrupa turnesinden yeni dönen, eşsiz kral yorgo vapuridis" şeklinde takdim edilen kişi. önce "ben kullanmıyorum ama sıhhatinize içeceğim" şeklinde mikrofondan uzak bir sesi gelir; herhalde biri kadehini sahneye uzatmış olmalıdır. hemen arkasından stüdyoda üretildiğini düşündüğüm iç mekan rabarbasından bir kadın sesi "harika vallahi sesini de özlemiştik" deyiverir.

  tavernanın gerçek kralı mı bilmem ama kral adamdır. tavernada krallık deyince iş game of thrones'taki taht çekişmesine döner şimdi iddia konuşmayalım ama bu abi adeta demir adalar krallığına hükmeden bir greyjoy hanedanı gibidir. zaten tip olarak da baba greyjoy'u andırır hafif.
 • balıklı rum hastanesi ihtiyarhanesi'nde kendi hazırladığı fantastik bir odada yaşayan kişi. oda çok enterasan, görmenizi isterim:

  https://www.youtube.com/watch?v=y9guwozs1mm
 • https://youtu.be/5mleo0jbomi

  müthiş.

  https://www.hurriyet.com.tr/…cak-ama-nasil-41709137

  şimdi rum ihtiyarhanesinde yaşıyormuş. uzun ömürlerin olsun yorgo.