şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sitesinde böyle açıklanıyor fakat zamane tuzaklarından mıdır şimdilik bilemiyoruz.

  vücudunuz siz farkında olmadan bazı besinlere karşı tepki veriyor olabilir. son derece masum gözüken bir gıda türü, sindirim sisteminizde problem oluşturuyor ve sindirilemeyen besinler bağışıklık sisteminizi, aynı bir virüs veya bakteri gibi savunma sisteminizi tetikleyerek sizi hasta ediyor veya kilo almanıza sebep oluyor olabilir.

  york testi parmak ucunuzdan alacağımız kanı inceleyerek vücudunuzun hangi besinlere karşı intoleransı olduğunu tespit eder ve neticeye göre uygulamanız gereken beslenme programını oluşturur.

  http://www.yorktest-tr.com/index.html

  edit: lecagot'a teşekkürler.
  http://yalansavar.org/…da-intoleransi-ve-gercekler/
 • saba tümer ile bu gecede şu anda seçil kenar tarafından ballandıra ballandıra anlatılan test. biraz daha anlatırsa sırf bu testi yaptırarak fazlalık 10 kiloyu bir nefeste atabileceğime inanacağım. intoleransının olduğu besinleri belirliyor , işte bu pis besin seni şişmanlatıyor deniyor. sen artık o besindne uzak durarak zayıflıyorsun. gece gece üzerime gelmeyin lan 2 yıldır her pazartesi rejime giren bir bünye var burda maydanoza intolerans varsa maydanozu kesince haftasonu yediğim 5 lahmacun kilo aldırmayacak mı? duygularımla oynamayın yakarım burayı.

  edit : ağzından baldan sonra bakla da çıktı , bir test 800 liraymış , oha diyorum oha demeye getiriyor saba , sabayı ilk defa sempatik buluyorum. sonuçta sağlık bu diyerek de ne kadar önemli ve hayati olduğunu da anlattı seçil hanım. sen bana ver 800 lirayı ben seni gidiş dönüş yorka gönderirim , yer görmüş olursun.
 • eğer sonuçları gerçekten doğruysa ve bu sonuçlara göre beslenmeye başlayan kişinin sağlık problemleri (kilo, yorgunluk, üşüme, halsizlik vs..) büyük ölçüde ortadan kalkıyorsa, bu testin böyle kıyıda köşede kalmış özel laboratuvarlarda ve sadece zengin insanların yaptırdığı bir test olarak bırakılmaması, tüm devlet hastanelerinde, tüm vatandaşlara üç beş lira gibi sembolik ücretlerle yaptırılması şart olan bir testtir.. nasıl şart olmasın ki? yahu misal adam diyor ki senin inek sütü ürünlerine karşı intoleransın var, e ben bir daha inek sütü ürünlerini yer miyim? öküzsem yerim.. ama tabi sigaranın zararını bile bile yıllardır içen insanlar var tabi, onlara york mork fayda etmez.. zaten onlar yaptırmasınlar bu testi, zira sonucu alırlar ama zevkleri uğruna kendilerine zarar veren yiyecekleri yemeye devam eder onlar.. 800 tl kaç paket sigara eder di mi şimdi?.. ohh..
 • pahalı bir test. 800-1000 ytl arası rakamlar telaffuz ediliyor. sihirli bir değnek mi bilmiyorum ama bu testi yaptıranlar ne hikmetse hep aynı şeyi söylüyorlar:

  "abi kaydırmasaydım boğaziçi geliyordu", ahaha. tabi ki böyle demiyorlar ama ben demesem bir tarafım eksilirdi. neyse efendim tekrardan konuya dönmek gerekirse, araştırmalarımda gördüm ki şu 4 gıda "intoleransa sebep oluyor" diye çıkıyor.

  yumurta, süt, maya, maydanoz.

  hadi süt, yumurta ve mayayı bir şekilde anlarım. hatta bu üçlüyü bırakırsan (ki bu üçlü hamurişlerinin mashar-fuat-özkan'ıdır) ve sağlıklı beslenirsen zayıflarsın. ama maydanozu anlamadım. ki hiç sevmememe (meme göt meme göt meme ) rağmen sırf sağlıklı ayağıyla tüketiyorum. zararı varsa bana, yazıklar olsun sana maranki!
 • bir tanidik yaptirdi bundan, basta süt ve maya olmak uzere birseyler yasaklanmis, sanirim omur boyu bunlardan yemeyecek. dolayisiyla su yiyecekleri hayatindan cikartmis oluyor: ekmek, hamburger, sandvicler, pogaca, peynir, yogurt, dondurma, krema, ve dolasiyla pastalar, sütlü tatlilar, kek. ay icim bunaldi bunlari yazarken, e yemezsen tabii zayiflarsin ve daha saglikli olursun, bunun icin bi ton para vermeye ne gerek var? doktor metresine daha buyuk tasli yuzuk alsin diye yardim etmis oluyorsun.
 • bugün sonuçlarını aldığım bu teste göre, maya, gluten, buğday, inek sütü, yumurta beyazı, patates, soya, kızılcık, şeftali ve acı bibere intoleransım var. sanırım yakında ölürüm.
 • besin intoleransı testi’nde jenerik isim gibi algılanmasına rağmen dünyada ve türkiye’de daha ileri teknoloji kullanan rakipleri de olan testtir. (bkz: cambridge testi)
 • ankette sayılan 80’den fazla semptom arasından herhangi birine ya da birkaçına sahipseniz ve bu semptomlara neden olabilecek başka bir sebep olmadığını biliyorsanız, bu durum bir gıda intoleransına işaret edebilir.

  http://www.yorktest-tr.com/…a-intoleransi-testi.php
 • yıllar yılı yediklerime dikkat ederek neyin beni, rahatsız edip neyin etmediğini çok rahat öğrenmiş bulunduğum için gereksiz bulduğum test. süt şişkinlik yapar ki zaten çoğu kişiye yapar. mayalı gıdalar birçok insana dokunur, sindirim sıkıntısı yapar. o yüzden yıllardır ekmek, poğaça türevi gıdalar yemiyorum ben mesela. ayrıca bana salamura zeytin de dokunur, çocukluğumdan beri salamura zeytin kesinlikle yemem. bunları anlamak için york testine gerek yok ki, azıcık vücudunu dinleyeceksin, neye ne tepki verdiğine bakacaksın, bir de öküz gibi yemeyeceksin bir zahmet. karnımı patlayana kadar doldurunca kilo da yapar, rahatsız da eder, bu da bu kadar basit.

  not: dombili bir insanım ama kendimi biliyorum. bekara karı boşamak kolay filan demeyin şimdi bana.
 • parmaktan alınan bir damla kanla vücudun hangi besinlere karşı alerjisi,uyku yaptığını,kilo,baş ağrısı gibi daha bir çok rahatsızlığı nedenini ortaya çıkaran test