şükela:  tümü | bugün
 • erkekler tarafından dünyada bulunmadığı iddia edilen ama bulunduğu zaman ise sırtına bindikce binilen kadındır. halbuki bu dünyada vardırlar. sevdiği adam için bir çok şeyi göze alan, fedakarlık yapan, gerektiği zaman onun yanında güçlü bir şekilde duran, sevdiği adam düştüğü zaman onu kaldıran kadınlardır bunlar. gerekirse sevdiği adamın ayağına giden, parası olmadığı zaman cebindeki parayı paylaşan, onun güçlü olmasına gerek olmadığını bilen kadınlardır. fakat sonucunda her zaman için kolay kadın olurlar. ne olursa olsun benim yanımda olacak kadın denilip, hiçbir şekilde bu kadına özen gösterilmez. günün birinde bir başkası kendine tercih edilir, tercih edilen kadın ise kendinin tam tersi özelliklere sahiptir çoğu zaman için, üzüntüsünü bile öylesine kendi halinde ve öylesine güçlü bir şekilde yaşar ki yaptığı her şey asilce olur. sorumluluğu üstüne alacak kadar asildir "ben yaptım, ben yaşadım, kimse beni zorlamadı." diyecek kadar da ilişkisine sahip çıkan kadındır.

  günün birinde kıymeti bilinir mutlaka ama bu genelde çok geç gelen bir kıymettir. erkek bir kere böyle sevildiği için bunu yeniden bulacağını düşünür ama gerçek dünyanın pek öyle olmadığını zamanla anlar. kadının kaybettiği bir şey yoktur aslında. en büyük kaybı hayatına almayı seçtiği ve onu değersiz gören adam yaşamıştır aslında. çünkü günün birinde bu kadın yine sevecektir. dilerim günün birinde kendini yormayan o adama denk gelerek çok mutlu olur. mutlu olmayı en çok hak eden kadınlardan biridir.

  debe editi: tüm bunları yapmış olmak sizin karşıdaki insandan sevgi beklemeniz anlamına gelmez. bunu değer görmek için değil kendiniz, karakteriniz böyle olduğu için, kendinize saygınızı kaybetmemek için yapıyorsunuz. önemli olan bunları yapıp, gerekli karşılığı yani dengeyi bulamadığınız zaman vazgeçmeyi bilmekten geçiyor. bunları yapmış olmak sizi toksik bir ilişki içine sokmaz. toksik ilişki tüm yaptığınız şeylere rağmen, karşılık görmemenize rağmen hala karşıdaki insana bağlanıp değer görmeyi beklemekle ilgilidir. siz bunları yapın, ama karşıdaki insan size değersiz olduğunuzu hissettirdiği vakit de o kapıyı kapatın, geriye de asla dönmeyin...

  ayrıca gelen tüm mesajlar için teşekkür ederim. ben böyle olduğum için bir an bile pişmanlık hissetmedim. üzgün de değilim ve hayattan ne istediğimi de iyi biliyorum. gerektiği zaman gereken şeyleri yaptım ama vazgeçmeyi de bildim. ileride gerekirse gene yaparım ve bundan da hiç gocunmam. eğer yazdığım şeylerle kendinizi biraz olsun iyi hissetmenizi sağladıysam, yalnız olmadığınızı gördüyseniz ne mutlu bana...
 • yüksel ihtimalle birileri tarafından yorulmuş olan kadındır. yormanın gereksizliğini, kötülüğünü bilendir.
 • kolay lokma. çantada keklik. sıkıcı. bir erkek için avuç içinde. hazırda bekleyen ezik kadın.

  bir süre sonra sosyal medyada karı kız stalklarken yakalayacaksınız. siz kolay olduğunuz için aklı zora kayacak. elde edemediği, peşinde 40 erkek olan kadınlara çekilecek. instagram fotoğrafının altında 100 abazanın göt meme güzellemeleri yaptığı escortlardan ve ilgi orospularından hoşlanan bu adam sizi üzecek. yormayan kadın yorulan kadındır. kimse için özveride bulunmayın.

  erkekler zor sever. erkekler yormayan kadını yoran kadına giden yolda stepne olarak ister. yoran kadın kıymetlidir çünkü onu çok erkek s.ikmek ister. erkekler sadece kendilerinin s.ikmek istediği kadınlardan sıkılır. isterler ki bi kadını 1000 erkek istesin bi onlar s.ksin. bu doğanın kanunu.
 • varlığı bilinen kadın.

  bazıları da iyiliği ile yorar. o kadar anlayışlı, fedakar, kaprissiz ve iyi niyetlidir ki, ezilirsiniz bu iyilik karşısında. şımarmama, kıymetini bilme çabanız yorar kendinizi. çünkü bilirsiniz ki çiğ süt emmiştir insanoğlu. siz de öyle.
 • kim olduğu muallak olan kadın. sürekli her dediğinizi yapan, hakaretlerinize, aldatmalarınıza, duygusal-fiziksel şiddetlerinize susan kadın mı yormayan kadın? uyum diye yutturmaya çalıştığınız orta nokta mı, yoksa her şey sizin için mi var?

  kendisini bulduğunuza inandığınız anda bu sefer inadına sınırlarını zorlamaya başlayıp artık onun için dahi bıçak kemiğe dayanıp en ufak zaafiyet gösterdiğinde "aha bu da yoruyormuş. baaak haklı çıktım" diye zafer çığlıkları atıyorsunuz.

  yormayan erkek icat olduğu gün o da olacak inşallah
 • son derece bencillik içeren bir tamlamadır.
  annesinin bir tanesi, paşası ve hatta cennetten düşen son pirems tanesi olan erkekler; bir kez bile dönüp kendisine “ evet, fena halde zıtlaşıyoruz; ama neden? bende de bir problem olabilir mi acaba” diye sormaz. soranlar da buraya “ yormayan kadın” diye başlık açmaz zaten.

  karşınızdaki kişi psikopat değilse, her davranışının mutlaka bir açıklaması oluyor. kadının sizi yorduğunu düşünüyorsanız, o ilişkide ters giden bir şeyler vardır muhakkak ve bu terslik onun sizden beklediği ama sizin anlamadığınız ya da umursamadığınız bir şeyle alakalı olabilir.

  hem bir kadının sizi yorduğunu düşünüyorsanız, o da sizin onu yorduğunuzu düşünüyordur muhtemelen. bu düşünceler nadiren tek taraflı gelişiyor.

  yormayın yorulmayın.
 • çok övülen, ihtiyaç hissedilen ama bulunduğunda asla kıymeti bilinmeyip sonunda kenara ittirilecek kadındır.

  benim gözlemlerime göre nerede baskıcı, trip atan ve erkeği yoran kadın var hep onlar tercih edilip erkeği evliliğe ikna ediyor. her şeyden şikayet edip sürekli arayan kadınlara erkekler de boyun eğiyor, yormamasını rica etmiyor ya da bu durumun hoşlanmadıklarını ifade etmiyorlar.

  sağa sola of pof afra yaparak şikayet edip, eşine ya da sevgilisine gelince kedicik oluyorlar.

  ben yormayan, anlayışlı, sevgi kelebeği bir kadın olarak bu gözlemlerimden sonra, anlayışlı sevgi yumağı bir kadın olmaktan vazgeçtim, şimdi kendinize sorun bakalım bu şikayet ettiğiniz kadınları siz yaratmıyor musunuz? şikayet etmeye hakkınız yok beyler. şimdi dağılın...
 • şu başlığa yazan kadınların hiçbiri nedense yoran kadın değil ve hepsi günün sonunda terk edildiğinden dem vurup “bundan sonra ben de öyle olcam tamam mıaaa” falan demiş. birisi “diğerleri evliliğe ikna ediyor” demiş, çok garip. bir sürü kişi de favlamış, değişik kafalar.

  insan kendini objektif olarak değerlendiremez bence. siz kendinizin yormadığını söyleseniz de karşınızdakine yine de öyle gelebilir. ya da karşınızdakine uymayan başka bir özelliğiniz vardır ne kadar piremses olsanız da. ama şuraya gelip zor bulunduğunu söyleyen erkeklere kendinizi göstermek için diğer kadınları yerip “ben öyleyim” diyerek öne çıkmaya çalışmanız hepsinden beter bence. naçizane.

  ben mesela yorarım, yormayan kadınların da başkalarına lâf etmesine bu sebeple anlam veremiyorum. zira benim ne yaşadığımı bilemeyeceğiniz gibi bu benim mutsuz ve yalnız olmama sebep olamaz. değil mi?

  kendinizi öveyim derken başka insanları ezmekten vazgeçin, eminim o çok istediğiniz evlilikleri yaparsınız. kendi mutluluğunuzla ilgilenin, başkalarının nasıl olduklarıyla değil.

  evet, bu kadar. günlük sinirimi boşalttım. iyi oldu.
 • var da denk gelme ihtimali düşük. biraz da erkeğin tavırlarına göre şekillendiklerini söyleyebilirim
 • "yormayan kadın" başlığına bile gelip yoran kadınlar var.