şükela:  tümü | bugün
 • bulunmuyor, bulunamıyor.
 • güzel insandır, var böyle kadınlar.
 • sevişemeyen kadındır.
 • erkekler tarafından dünyada bulunmadığı iddia edilen ama bulunduğu zaman ise sırtına bindikce binilen kadındır. halbuki bu dünyada vardırlar. sevdiği adam için bir çok şeyi göze alan, fedakarlık yapan, gerektiği zaman onun yanında güçlü bir şekilde duran, sevdiği adam düştüğü zaman onu kaldıran kadınlardır bunlar. gerekirse sevdiği adamın ayağına giden, parası olmadığı zaman cebindeki parayı paylaşan, onun güçlü olmasına gerek olmadığını bilen kadınlardır. fakat sonucunda her zaman için kolay kadın olurlar. ne olursa olsun benim yanımda olacak kadın denilip, hiçbir şekilde bu kadına özen gösterilmez. günün birinde bir başkası kendine tercih edilir, tercih edilen kadın ise kendinin tam tersi özelliklere sahiptir çoğu zaman için, üzüntüsünü bile öylesine kendi halinde ve öylesine güçlü bir şekilde yaşar ki yaptığı her şey asilce olur. sorumluluğu üstüne alacak kadar asildir "ben yaptım, ben yaşadım, kimse beni zorlamadı." diyecek kadar da ilişkisine sahip çıkan kadındır.

  günün birinde kıymeti bilinir mutlaka ama bu genelde çok geç gelen bir kıymettir. erkek bir kere böyle sevildiği için bunu yeniden bulacağını düşünür ama gerçek dünyanın pek öyle olmadığını zamanla anlar. kadının kaybettiği bir şey yoktur aslında. en büyük kaybı hayatına almayı seçtiği ve onu değersiz gören adam yaşamıştır aslında. çünkü günün birinde bu kadın yine sevecektir. dilerim günün birinde kendini yormayan o adama denk gelerek çok mutlu olur. mutlu olmayı en çok hak eden kadınlardan biridir.

  debe editi: tüm bunları yapmış olmak sizin karşıdaki insandan sevgi beklemeniz anlamına gelmez. bunu değer görmek için değil kendiniz, karakteriniz böyle olduğu için, kendinize saygınızı kaybetmemek için yapıyorsunuz. önemli olan bunları yapıp, gerekli karşılığı yani dengeyi bulamadığınız zaman vazgeçmeyi bilmekten geçiyor. bunları yapmış olmak sizi toksik bir ilişki içine sokmaz. toksik ilişki tüm yaptığınız şeylere rağmen, karşılık görmemenize rağmen hala karşıdaki insana bağlanıp değer görmeyi beklemekle ilgilidir. siz bunları yapın, ama karşıdaki insan size değersiz olduğunuzu hissettirdiği vakit de o kapıyı kapatın, geriye de asla dönmeyin...

  ayrıca gelen tüm mesajlar için teşekkür ederim. ben böyle olduğum için bir an bile pişmanlık hissetmedim. üzgün de değilim ve hayattan ne istediğimi de iyi biliyorum. gerektiği zaman gereken şeyleri yaptım ama vazgeçmeyi de bildim. ileride gerekirse gene yaparım ve bundan da hiç gocunmam. eğer yazdığım şeylerle kendinizi biraz olsun iyi hissetmenizi sağladıysam, yalnız olmadığınızı gördüyseniz ne mutlu bana...
 • varlığı bilinen kadın.

  bazıları da iyiliği ile yorar. o kadar anlayışlı, fedakar, kaprissiz ve iyi niyetlidir ki, ezilirsiniz bu iyilik karşısında. şımarmama, kıymetini bilme çabanız yorar kendinizi. çünkü bilirsiniz ki çiğ süt emmiştir insanoğlu. siz de öyle.
 • olgun kadındır. (yaşla alakası yok)
 • erkekler tarafından sıkıcı bulunan kadındır.
 • muhtemelen hakettiği kadar sevilmeyecek olan kadındır.
 • meryem ana hariç bütün kadınlar yorar yormuştur yoracaktır.