şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kervana katılarak konkordato ilan etmesi olayı.

haber
  • (bkz: süt yok bok için) demiştir.
  • arapların da paralarını çekmeye başlamasıyla sıcak oara sıkıntılarımız daha da artacak. her zaman derim eğer bu ülkede ekonomik opersyon yapan dış güç diye bir şey varsa onların çoğunluğu araplardır. adamlar yörsanın büyük hissesini almış, sermaye artırımına gitmiş ve bu sayede tamamına yakınını ele geçirmişler şimdi de yüksek ihtimal kaçtılar. ben bir bomba da garanti bankasından bekliyorum.
    edit:yazının tamamına bakılınca garanti de arapmış gibi algılanmış. garanti ispanyolların. yanlış anlaşılma olmasın.
  • süt veren ineğin memesini emecek vaziyete gelmesidir.
  • bundan 11 yıl önce 400'e yakın işçiyi işten çıkarmış ve işçiler 1 yılı aşkın süre direnmişlerdi.

işçiler, bu 1 yılın ardından haklarını mahkemede aldılar.

https://m.bianet.org/…sciler-yorsan-patronunu-yendi

şimdi çıkardıkları işçilerin ahını aldılar. öyle kolay kaçmak yok yörsan!
  • konkordato bilindiği gibi zenginin borçlarını ödemeden kaçmasının yeni adı. iflastan bile daha süper bir işleyişe sahip yaklaşık 12 bin liralık bir masrafı var hakime gidip bu işte uzmanlaşmış bir avukatla sunum yapıyorsunuz alacaklılarım bana gelmesin 2 sene zaman verin diye hakim de onaylarsa ki (sanki onaylamama ihtimali var gibi neyse gülmeyeceğim) ne alacaklıların gelebiliyor kapıya ne de başa birşey. o sırada sen malı mülkü zaten ingiltereye taşıdığın için alacaklılar gebersin.

bu dubai kaynaklı fon bu arada konkordatoya giden. yörsanı kuran kardeşler çoktan çıkmış tek ortak %20 lik payı kalan bir kurucu onunda payını ortak olduğu fon sermaye arttırımına gide gide % 3 e düşürmüş. sermaye arttırımı yaparken para bulan fon şimdi borçlarını ödememek için kaçıyor. buna göz yuman bunlara olur veren hakimi savcısı siyasetçisi rüşvetçisi cehennemin en kötü yerine gider inşallah.
  • bundan 18 sene önce sahibi izzettin bey ile yöneticisi olduğum migros'da süt reyonunda ürün düzelttiğim firma.o zamanlar daha küçük bir şirket ama çok daha güçlü,firma yetkilisi rahmetli levent bey ile sipariş geçiyoruz(nur içinde yatsın)sahibinin kızı elif daha ufak babasıyla geziyor.demek ki firma olarak büyümenin bazı götürüleri de var.umarım düzelirler çok kişiye ekmek verdiler.
  • bugün medyaya haberi düşmüş olay. susurluk ayranlarını sık sık alırdım yazık oldu.

http://hry.yt/qdtex