şükela:  tümü | bugün soru sor
 • http://fotoanaliz.hurriyet.com.tr/…673&rid=4369&p=8

  --- spoiler ---

  ben atatürkçü bir bozkurtum
  son yaş’ta emekliliğe sevk edildi, 32 yıllık asker, çeşitli illerde jandarma komutanlığı yaptı. “yörüğüm ben, çadırda doğdum. jandarma oldum, çünkü biz yörükler jandarmadan çok çektik. ama benim komutamdaki jandarma o baskıları hiç yapmadı.” diyen j. tuğg. ali aydın, “12 eylül ‘de üsteğmenken tsk’nın mhp temsilcisi diye tutuklandım, 45 gün işkence gördüm. 28 şubat sürecinde manevi değerlerime bağlılığım ve sadece bazı dini vecibelerimi yerine getirdiğim için isimsiz bir ihbar mektubu ile irticacı yaftası yedim, şimdi darbecilikle suçlanıyorum. vicdanım allah katında hiç olmadığı kadar rahat. bu davadan da aklanarak çıkacağıma amentü’ye inandığım kadar inanıyorum. ben atatürkçü bir bozkurtum..” dedi. konuşması mahkeme başkanını da etkilemiş olacak ki, kendisinin personeli tarafından çok sevildiği dile getirildi.

  --- spoiler ---
 • (bkz: ali aydın)
 • iyi parti vekil adaylarından yörük ali paşa'yla ilgili bilgi ararken 5 yıl önce ümit özdağ 'ın yazdığı bu yazıyı buldum.

  vekil adayları hakkında kimdir nedir diye araştırma yapmayı seviyorum çünkü bana göre partiye değil adaya oy veririlmeli aksi durumda içi diasporacılarla nur talebesi atatürk düşmanlarıyla , cia ajanlarıyla dolu bir kakafoni çıkıyor karşınıza .

  ümit hoca 5 sene önce "barut kokan bir paşa: yörük ali paşa" balığıyla iki yazı yazmış.

  ali aydın tsk bünyesinde önce ülkücülükten fişlenmiş, daha sonra 28 şubat sürecinde isimsiz bir mektupla ilticacı iftirası atılmış, en sonunda da hepimizin bildiği üzere ergenekon-balyoz kumpasıyla 2010 yılında görevden alınıp 18 yıl hapse mahkum edilmiş. fethullah gülen terör örgütünün akp ile yollarının ayrılması sonrasında 2013'ün ekim ayında beraat etmiş.

  her fırsatta, her kargaşada farklı iddialarla ayağının kaydırılmaya çalışılması yörük ali paşanın birilerinin kuyruğuna fena halde bastığının kanıtı gibi sanki.
 • iyi parti adana milletvekili adayı olmuş, yiğit yörük paşamız. balyoz kumpasında hapislerde haykırdığı hakikatler çınlasın çakalların uzun kulaklarında.
 • iyi partideki tum görevlerinden istifa etmis.

  pasamin akli 9 isik doktrininde kalmis ama mhp'ye gitmek de sıkıntı arz edecek belli ki; "siyasetten azade" serhi dusulmus istifa aciklamasi metnine.

  hayirlisi olsun pasam. "hdp kurt hareketinin siyasi ayagidir" lafi yuzunden aksener, ne isa'ya yaranabildi zaten, ne musa'ya.

  bir grup insan "bize pkk'li dedi" derken pasam da "pkk'lilara kürt dedi" demis.

  ortam sizin de musahade ettiginiz uzere, zaten muhalefet yapmaya elverisli degil artik pasam, en guzelini yaptiniz. batan gemiyi ilk evvela fareler terk eder sozunu idrak etmis olduk biz de. o sozun en az iki haftasi var aksener'in agzindan cikali. keske kasmasaydiniz bu kadar.

  memlekette hâlâ ali türkşen gibi guzel insanlar var neyse ki.
 • iyi parti'den istifa etmiş değerli bir insandır. istifa gerekçesi ise oldukça haklıdır. meclise giremediğine en çok üzüldüğüm kişilerden birisidir kendisi.

  iyi parti ideolojik anlamda ciddi bir eksikliğe sahip. kadınlar ve gençlerin partisi olacağız dediler ama en yaşlı ve en az kadın oranına sahip gruba sahipler. ülkücü kesim milliyetçi görmediği için istifa ediyor, ülkücü olmayanlar partiyi fazla milliyetçi diye istifa ediyor. iyi parti ya net şekilde ideolojik çizgilerini belirtmeli yada bu iki kesimi barıştırmalıdır.

  hdp normal bir parti değildir. yadsınamaz pkk bağlarının yanında milli her türlü değere karşı oluşları sebebiyle kabullenilemeyen oluşumdur. yakın bir gelecekte değişeceğe benzememektedir. az çok vatanperver görüşlü olan kimsenin bunlardan iğrenmemesi mümkün değildir. bu partiye kürtlerin siyasi temsilcisi demek onların meşruiyetini doğrulamak olur.

  yolunuz açık olsun paşam, siyaset kirlidir. siz temizken elinizi çekebildiğinize şükredin. umarım paşanın istifası iyi parti yönetimine iyi uyarı olur.
 • makam mevki için yola çıkanlar teker teker dökülüyor. ben partinin böyle isimlerden arındığına seviniyorum açıkcası. duyduğu kaygılar seçilemediği seçim sonrası ortaya çıkmış olacak ki yeni verdi istifasını. ayrıca hala parti bünyesinde olan ali albay ve fatih eryılmaz’ı da zan altında bırakmaktadır bu açıklama.
 • vekil seçilseydi hemen yanında poz verirdi, seçilemeyince basın toplantısıyla istifa etti. ilkeler falan filan yemezler ali paşa.
 • sosyal alanlarda rezalet otesi bir videosu dolanmakta olan kisi. bosuna dememisler "agactan maşa, yorukten paşa olmaz" diye.

  onundeki kagittan okudugu metnin dikkat cekici noktalari su sekilde;

  --- spoiler ---

  benim gibi fetö terör örgütünce mağdur edilen ve benle aynı hassasiyetlerle iyi partiye katılan bazı arkadaşlarımızın fetö ile mücadeleleri ve mağduriyetleri ,magazinsel siyasi söylemlerle dolgu malzemesi yapılmaya çalışılmıştır.
  --- spoiler ---

  simdi asil dikkat cekici noktaya geliyoruz;

  --- spoiler ---

  izah olunan tüm bu sebeplerden dolayı; iyi parti kurucular kurulu, genel idare kurulu ve genel başkan başdanışmanlığı görevlerimin tamamından istifa ediyorum.
  --- spoiler ---

  seni siyasi magazinel muhabbetlere meze yapan mi parti icinde bunca onemli gorevleri vermiş? partisine yazik etmis!

  allah'in yorugu ne bilir bayrami; lık lık icer ayrani.