şükela:  tümü | bugün
  • hazama corporation bünyesinde 18 senedir türkiye'de proje müdürü olarak çalışan efsanevi japon,
    kendisine sen artık türkiye'den emekli olursun diyenlere,
    ben mezar yeri satın aldım bile diyebilen japon,

1991 senesinden beri varlığını türkiye'de sürdürebilmesinden olsa gerek;
    hoşuma gitti deyimini hoşuna gitmek poztif bir ifadeyse, neden götürüyorsunuz, götürmemeniz lazım, gitmemesi lazım gelmesi lazım diyerek
    cevabı zor anlam yüklemiş, disiplinli, karizmatik, istediğini bilen japon.
  • iyiden iyiye türk olmuştur kendisi.
    http://www.youtube.com/…odv0qangve&feature=youtu.be
  • yillardir turkiye'de yasayan guzel insan.
    cok tatli ve sansli bir oglu vardir. ayrica oglunun 23 nisan icin soyledigi ataturk siiri de dinlemeye degerdir.

link
  • bugün tanıştığım üst insan. bu kadar yukarı çıkıp nasıl bu kadar mütevazı olur bir insan anlamıyorum gerçekten çok naif hayranı oldum kendisinin.
  • deprem uzmani da olan bu abi, 7.4 siddetinde deprem olabilir aman ha demis.

haberin icerigine bakinca su sebeplerden dolayi olabilir demior, dikkat edin mutfaga banyoya gitmeyin, insaatcilar binalari saglam yapsin filan dior..

yoshinoricim, neyin pesindesin olm? ben de sandim, surda bole sismik hareketler oldu, o yuzden gotumuz atti, cok acaip filan demis??

amaci nedir annamadim ki aq.
  • eskişehir'de yaptığı konferansta tanıştığımız güzel insan,mühendis,mimar. öğrendiği türkçesiyle kendini dinlettirmeyi başarıyor. ülkemizde insanları deprem hakkında bilinçlendirmesinin yanısıra türkiye-japonya arasındaki kültürel bağı geliştirmeye çalışıyor.
  • aferin adama, ben de takezou shinmen hayranıyım mesela, imkanım olsa senede yirmi kere japonya giderdim. ama fakirim, neyseki onun örnek aldığı kişileri ve ilgisini çeken konuları kovalamak için yeterli ekonomik/zaman imkanları var, kendisi adına çok sevindim.

ben en yakın arkadaşlarımı ziyaret etmeye trakya'dan istanbul'a senede bir kere ya gidebiliyorum ya gidemiyorum açıkçası. kendisi ankara'da mı çalışıyor bilmiyorum ama aynı şehirdeyse işi biraz daha kolay olur en azından.