• an itibariyle fox tv'de deprem hakkında açıklamalarda bulunan yüksek mimar ve yüksek inşaat mühendisi.

yakasındaki türk bayrağı, atatürk rozeti ve atatürk kravatıyla gönüllerde taht kurmaktadır.
  • an itibariyle fox tv'de açıklamalar yapan deprem uzmanı.

türkiye'de yapı denetim şirketi var japonya'da yok, inşaat şirketi kendi kendini denetler dedi. türkiye'de yaptığımız işlerde yapı denetim şirketi geliyor denetliyor, bu mu yaptığınız kontrol diyoruz, bizim kendi yaptığımız kontrol bundan çok daha katı dedi.

olayın özeti bu. iş ahlakı böyle bir şey işte.

aynı adam, türkiye'deki yönetmeliklerin japonya kadar iyi olduğunu hatta bazı noktalarda japonya'dan bile katı olduğunu söyledi.

yönetmeliklerimiz iyi ama uygulamamız kötü olunca, denetim olmayınca hiçbir anlam ifade etmiyor.
  • hazama corporation bünyesinde 18 senedir türkiye'de proje müdürü olarak çalışan efsanevi japon,
    kendisine sen artık türkiye'den emekli olursun diyenlere,
    ben mezar yeri satın aldım bile diyebilen japon,

1991 senesinden beri varlığını türkiye'de sürdürebilmesinden olsa gerek;
    hoşuma gitti deyimini hoşuna gitmek poztif bir ifadeyse, neden götürüyorsunuz, götürmemeniz lazım, gitmemesi lazım gelmesi lazım diyerek
    cevabı zor anlam yüklemiş, disiplinli, karizmatik, istediğini bilen japon.
  • atatürk'ün kıymetini çoğu sözde türk vatandaşından daha iyi bilen japon yüksek mimar ve yüksek inşaat mühendisi. aynı zamanda deprem uzmanıdır.
  • şuan habertürkte konuşmakta olan japon deprem uzmanı. kübra par'ın sizde olup bizde olmayan ne sorusuna "bizim inşaat mühendisleri sizdeki tıp doktorları gibi üniversiteyi bitirdikten sonra bina yapmak üzerine uzmanlık eğitimi alıyor" cevabını vermiştir.
  • bir doktor hatasından bir kişi vefat eder ama mühendis/mimar hatasından birçok insan kaybediliyor diyor, ne kadar doğru.
  • adamın türkçe açıklama yapmasına mı, kravatına mı yoksa ceketine taktığı atatürk rozertine mi şaşırayım bilemedim.
  • sıraya girmeme, uyanıklık yapma konusundaki yorumu; “türkler askere gittiğinde, japonlar ilkokula gittiğinde adam olur. ilkokulda çocuklar yerleri siler, yemek dağıtır, sıraya girer.”
  • üstteki süper zeki arkadaş alanı olmadığını söylemiş bak sen! adam yıllardır inşaat mühendisliği yapıyor, zemin etütü yapıyor. deprem olduğunda bilin bakalım neyi etkiliyor? evleri, bingo! ama üstteki süper zeka arkadaşa göre yoshinori san bu işi bilmiyormuş.
  • zamanında ben lisede öğrenciyken okul aracılığıyla seminerine katılmıştık. sempatik birisiydi. ülkemiz için yaptıkları takdire şayandır.
hesabın var mı? giriş yap