*

şükela:  tümü | bugün
 • bir çok esprinin kaynağı haline gelmiş, güya yahudi olan bir şahıs.
 • bonzai kafası diye tabir ettiğimiz kafa ile yaratılmış ironik kahraman. bunu gerçek sanıp facebookta paylaşan şakirtler de var efenim.

  --- spoiler ---

  bize 100 küsür senedir mustafa kemal olarak anlatılan yossi kohen ile ilgili hakikatler

  yossi kohen kimdir?

  24 şubat 1871'de almanya/munich'te ingiliz asıllı yahudi bir ailenin ikinci çocuğu doğmuştur ve tıpkı arabistanlı lawrence gibi ingilizler tarafından yetiştirilmiştir.

  17 yaşında iken ingilteye giderek burada politika ve islam toplumunu yıkmak hususunda eğitim almıştır. ingilizlerin büyük islam imparatorluğu osmanlı devleti'ni yıkmak ve abd'yi (allah'ın birleşik devletleri) ingilizleştirmek maksatlarına büyük katkısı dokunmuştur.

  1892'de ingiltere'de babasının adını verdiği charlıe'nin çikolata fabrikası adında bir fabrika açarak iş dünyasına atılmış ve kısa sürede bir servet kazanmıştır.

  1911 senesinde osmanlı'nın büyük subaylarından olan ve padişah vahidettin han'a yakınlığıyla bilinen mustafa kemal paşa şehadete erince onun yerine geçmesi için ingilizler tarafından gönderilmiştir. üzerine konduğu itibar vesilesi ile mason planlarını bir bir uygulamaya geçirmiştir ve işgal kuvvetlerine karşı direnen vahidettin han hazretlerine büyük bir komplo kurarak onun yerine geçmiştir. osmanlı imparatorluğunu yıkıp cumhuriyet'i kurmuş ve tarihi gerçekleri çarpıtmaya, başta abd(allah'ın birleşik devletleri) olmak üzere pek çok türk-islam ülkesini yozlaştırmaya başlamıştır. kamalizm illetini doruk noktasına çıkarmıştır.

  ecdadımızın sarfettiği mübarek cümleleri kendi söylemiş gibi yazdırmıştır. bunun en başında yavuz sultan selim han hazretleri ile aya çıkan dünyanın ilk astronotu kapakçı hüseyin efendi'nin "istikbal göklerdedir." sözü gelmektedir.

  adolf hitler olarak bildiğimiz ismet inönü sayesinde de doğduğu alman topraklarına da kamalizmi yaymış ve savaş çıkarttırmıştır. resimde görüldüğü gibi aslında gerçek mustafa kemal'e benzememektedir, bir defa sünnet-i sakalı yoktur.

  karşılaştırmalı olarak incelediğimizde;

  1-gerçek mustafa kemal 1.74 boyundaydı, yossi kohen 1.68
  2-gerçek mustafa kemal misvak kullanırdı, yossi kohen rakı ile gargara yapardı
  3- gerçek mustafa kemal gülmez, dans etmezdi. yossi kohen sürekli gülüyor, efe oynuyor, vals yapıyor, twist yapıyor.
  4- resimde görüldüğü gibi gerçek mustafa kemal'in gözler biraz çekik. yossi kohen'in ise velfecr okuyor, cin gibi. paraya olan aşkı paranın üzerine kendi gülen resmini bastırmasından bellidir.

  --- spoiler ---

  ayrıca bu kadar gülecek ne vardı?

  edit: link, yazım hatası.
  edit2: metin copy-paste olduğu için kaçırmışım; fel-fecir değil 'velfecr'.
 • ironi sanatının dibine kadar kullanıldığı nadir yazılardan. ancak yazıyı okumadan beğenen, paylaşan kişilerin olması kimlerin arasında yaşıyoruz ulan biz dedirtiyor insana. sadece şu pasajlar bile 12 yaşındaki bir çocuğun yazının ironik olduğunu anlamasına yeterken, buna inanıp paylaşan üniversite mezunu adamlar gördüm lan ben. içler acısı (:

  *1892'de ingiltere'de babasının adını verdiği charlie'nin çikolata fabrikasi adında bir fabrika açarak iş dünyasına atılmış ve kısa sürede bir servet kazanmıştır.

  *bunun en başında yavuz sultan selim han hazretleri ile aya çıkan dünyanın ilk astronotu kapakçı hüseyin efendi'nin "istikbal göklerdedir." sözü gelmektedir

  *adolf hitler olarak bildiğimiz ismet inönü sayesinde de doğduğu alman topraklarına da kamalizmi yaymış ve savaş çıkarttırmıştır
 • (bkz: leonard cohen)
 • ismini gördüğüm her yerde kahkaka attıran, üst düzey ironi kahramanı, turnusol.

  sahi ne vardı bu kadar gülecek ahahahaha.
 • ismine baktığında diyorsun ki bu adam bir mason. başka bir açıklaması olamaz. öyle bir insan, öyle bir isim.
 • bir deli bir kuyuya taş atmış 58245655655 aptal inanmış.
 • birtakım kendini bilmez ergenin her şahsiyetle dalga geçebileceğini sanması sonucu yarattığı hayali kişilik.

  işin garibi insanlar buna gülüyor. sahi bunda gülünecek ne vardı?

  baştan söyleyeyim bu tavrım sadece mustafa kemal atatürk için böyle değil; mizah konusunda böyle düşünüyorum genel olarak. zaytung'un down sendromlular hakkındaki sözüm ona mizahına da gülmeyen ve karşı çıkanlardanım. mizah bu kadar basit olmamalı, bu kadar ergen seviyesine inmemeli.
hesabın var mı? giriş yap