şükela:  tümü | bugün
 • "ok lets make a quiz" lafiyla yer etmi$ bir following bilkent matematik hocasi..
 • bilkent te muhendislik ogrencisi iseniz calculus dersini kendisinden almanizi siddetle tavsiye ettigim hocadir. agzindan cikan her kelimeyi tahtaya yazar ve o kadar iyi anlatir ki embesilseniz bile anlarsiniz. birlikte calistigi asistanlari da ozenle isini en iyi yapanlardan secer. kendisi odtu matematik bolumunden lisans, yuksek lisans ve doktora dereceleri almis ve odtude bir sure instructor olarak calismis, yurtdisinda kariyerine devam etme sansi olmasina ragmen bunu elinin tersi ile itmis bir akademisyendir. kendisinden odtude ders almis biri olarak soyleyebilirim ki bilkente gitmesi odtu icin cok buyuk bir kayip, bilkent icin cok buyuk bir kazanctir.
 • endüstüricilere ve bilgisayarcılara zorunlu ve geçen dönemden itibaren iktisatçılara seçmeli olan linear algebra and differential equations dersini verir bilkent'te. aşırı düzenli ve ziyadesiyle nazik bir hocadır. hatta öyle nazik ve sevecendir ki, ders sırasında sınıftan çıkanlar veya sınıfa geç girenlere trip atması çok şaşırtır ilk karşılaştığınızda. verdiği ders konu yükü nedeniyle biraz ağır olsa da, curvee yüksek vererek, daha kolay iyi not alınmasını sağlar.
 • daha dün math225 hakkında attığım maile uzunca bir cevap vermiş ve şimdiden kendini sevdirmiş kral hoca.
 • tahtayı kullanma stili çok güzeldir. aynı defteri ortadan ikiye böler gibi tahtayı da bölerek kullanmaktadır, bu da dersi takip etmeyi oldukça kolaylaştırmaktadır. bugün derste "a corpse is found at a motel room," diye soruya girişince bir an dumura uğradım, meğer time of death bulacakmışız. örnekleri de ders anlatımı ve tane tane konuştuğu ingilizcesi gibi pek güzeldir bu hocanın.
 • dersin yarısı yazmakla ve yazanları beklemekle geçtiği için acayip sıkan, quizleri %2 olarak puanlayıp bir de üzerine zaten %75 attendance'ın zorunlu olduğu dersinin sınavındandan önceki gün attendance quiz alarak aklı sıra sınavdan önceki gün derse gelmeyenleri cezalandıran ama aslında derse gelip yazmaktan başka hiçbir şey yapmayan robotumsuları ödüllendiren, bu arada iecilerin hiç almadığı cscilerin ise çook uzun bir zaman sonra alacakları bir dersin quizine çalışmak için dersi kıran beni yakan hoca.

  %75 attendance ha? hmm. hadi o zaman sürekli derse gidip not tutalım arkadaşlar. ellerimiz çalışsın, beyinlerimiz uykuda kalsın.

  edit: hakkını yemeyeyim ama, bu %75 attendance ve %2 quiz olayında mutlaka bülent ünal'ın parmağı vardır.

  final sonrası edit: kendisi ekşisözlük okuyucusuymuş, geçen final çıkışında laf çaktı bana elleriniz mi beyinleriniz mi çalıştı çocuklar diye ahahaha. hocam ge301 finalinde 3 saat 2 tane essay yazıp girdikten sonra ikisinin de çalışmaya hali kalmadı :)))

  saygılar hocam.
 • muhtemelen oğlunun burada yazarlığı var ve buradaki entryleri annesine o yetiştiriyor, bunu da yetiştirsin. kendisinin ömür törpüsü gibi bir ders anlatma stili vardır. kadın bıkmadan, usanmadan tahtaya yazar, yazar, daha çok yazar ve sizden de onun gibi yazmanızı bekler. sanki bir matematik dersinde değil de, güzel yazı yazma teknikleri dersindeymiş gibi hissedersiniz. ben bu hayata neden geldim gibi varlığımı sorgulayan anları en çok kendisinin tahtaya yazacaklarını bitirmesini beklerken yaşamışımdır. üniversite ikinci sınıf öğrencilerine lisedeymiş gibi ders işler, ilkokuldaymış gibi yoklama tutar, koyunmuş gibi sayar. bazen yanlış sayar, emin olamaz, tekrar sayar.

  ben zamanında hem uğraşmak hem de bu tarz bir kadınla böyle bir tecrübenin içerisine girmek istemedim ama allahı olan varsa şu kadına slaytlarla da o yazdıklarını anlatabileceğini söylesin. eğer tahtaya 40 dakika durmadan yazacağım diye bir hastalıktan muzdaripse, en azından fotokopiciye not bıraksın. dersi anlayacağım ve not alacağım diye beli kırılan öğrenciler hocalarının tahtaya ne kadar düzenli yazı yazdığını mal mal izlesinler. ben bu kadının section'ına kayıtlıyken dersi bülent ünal'dan dinlemeye gittiğimi bilirim. şu entry'i yazarken bile gerildim, kendisi acayip sıkıcı bir derse bu kadar bunaltıcı bir anlatım metodu bularak paralel evrende çok güzel bir çin işkencecisi olabileceğini bence kanıtlamıştır.