• "ok lets make a quiz" lafiyla yer etmi$ bir following bilkent matematik hocasi..
  • tahtayı kullanma stili çok güzeldir. aynı defteri ortadan ikiye böler gibi tahtayı da bölerek kullanmaktadır, bu da dersi takip etmeyi oldukça kolaylaştırmaktadır. bugün derste "a corpse is found at a motel room," diye soruya girişince bir an dumura uğradım, meğer time of death bulacakmışız. örnekleri de ders anlatımı ve tane tane konuştuğu ingilizcesi gibi pek güzeldir bu hocanın.
  • daha dün math225 hakkında attığım maile uzunca bir cevap vermiş ve şimdiden kendini sevdirmiş kral hoca.
  • muhtemelen oğlunun burada yazarlığı var ve buradaki entryleri annesine o yetiştiriyor, bunu da yetiştirsin. kendisinin ömür törpüsü gibi bir ders anlatma stili vardır. kadın bıkmadan, usanmadan tahtaya yazar, yazar, daha çok yazar ve sizden de onun gibi yazmanızı bekler. sanki bir matematik dersinde değil de, güzel yazı yazma teknikleri dersindeymiş gibi hissedersiniz. ben bu hayata neden geldim gibi varlığımı sorgulayan anları en çok kendisinin tahtaya yazacaklarını bitirmesini beklerken yaşamışımdır. üniversite ikinci sınıf öğrencilerine lisedeymiş gibi ders işler, ilkokuldaymış gibi yoklama tutar, koyunmuş gibi sayar. bazen yanlış sayar, emin olamaz, tekrar sayar.

ben zamanında hem uğraşmak hem de bu tarz bir kadınla böyle bir tecrübenin içerisine girmek istemedim ama allahı olan varsa şu kadına slaytlarla da o yazdıklarını anlatabileceğini söylesin. eğer tahtaya 40 dakika durmadan yazacağım diye bir hastalıktan muzdaripse, en azından fotokopiciye not bıraksın. dersi anlayacağım ve not alacağım diye beli kırılan öğrenciler hocalarının tahtaya ne kadar düzenli yazı yazdığını mal mal izlesinler. ben bu kadının section'ına kayıtlıyken dersi bülent ünal'dan dinlemeye gittiğimi bilirim. şu entry'i yazarken bile gerildim, kendisi acayip sıkıcı bir derse bu kadar bunaltıcı bir anlatım metodu bularak paralel evrende çok güzel bir çin işkencecisi olabileceğini bence kanıtlamıştır.
  • endüstüricilere ve bilgisayarcılara zorunlu ve geçen dönemden itibaren iktisatçılara seçmeli olan linear algebra and differential equations dersini verir bilkent'te. aşırı düzenli ve ziyadesiyle nazik bir hocadır. hatta öyle nazik ve sevecendir ki, ders sırasında sınıftan çıkanlar veya sınıfa geç girenlere trip atması çok şaşırtır ilk karşılaştığınızda. verdiği ders konu yükü nedeniyle biraz ağır olsa da, curvee yüksek vererek, daha kolay iyi not alınmasını sağlar.
  • bilkent'te karşılaştığım en cana yakın en içten en müşfik insan. derslerine katılırsanız adınızı öğrenme zamanını çok kısalaştırırsınız. farkettiyseniz kısalaştırırsınız dedim çünkü gerçekten de herkesin adını öğrenmeye çalışır, internet sitesinde eski öğrencileriyle fotoğrafları vardır, gerçekten insan o sıcaklığı çok özlüyor. kesinlikle tavsiye ederim.
hesabın var mı? giriş yap