*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • geçen hafta izlediğim oyunlarında hiç beklemediğim tarzlarıyla ve anında doğaçlayabilme yetileriyle hayretler içinde bırakan ve de gülmekten karnıma sancılar girmesine neden olan harika insanlar topluluğu. mutlaka bi daha gidip görmek lazım..* ayrıca oyuncuları sanırım bazı dizilerde de rol almışlardı, kıvırcık saçlı şirin kızın yüzü hiç yabancı gelmiyor*
 • dünden bugüne, rönesans sanatında küçük penis takıntısına takılan ressamların zamanla değişmesi gibi, tiyatro anlayışındaki oyunculuk yöntemleri de hızla değişti. tiyatro sanatçılarının yeni ve daha güçlü anlatım araçları bulma girişimi, her ne kadar tiyatronun bunalımından kaynaklansa da, bu aynı zamanda -dolaysız olarak- çağdaş tiyatronun en önemli hareket noktası olmuştur. ne var ki; tiyatroda yeni ve daha güçlü anlatım araçları bulma çabasında "oyunculuk tasarımları" belki de en zor çabayı oluşturmaktadır. bugün artık dünün retorik oyuncusu ya da psikolojik derinliği ortaya çıkaran oyuncusunun yerini, sessel ve bedensel olanaklarını en önemli biçimleme aracı olarak kullanarak doğaçlamaya dayalı ilerleyen oyuncular ve onların yeni oyunculuk disiplinleri almaktadır.

  hâl böyle iken altı yedi * kendini bilir şahsiyet, imam adnan'da konuçlanarak mütevazi bir mabedde kendi meşrebince doğaçlama sanatı icra etmeye karar vermişler, ne de güzel etmişler hanım hey.. kurgu olmadan seyredilip izlenilesi pek enteresan, pek bi interaktif ve pek alâ bir oyun teknesi.. an itibarı ile izlediğiniz oyun en mahrem ve en gizli sır gibi orada kalmıştır. artık tekrarı için ne kaydı vardır, ne de oynatabilecek bir uğurcuğunuz.. neyse, efendime söyliyeyim bunların ötesinde yakın zaman içerisinde atölye çalışmaları beklentim ile kendilerine kurumsal kimlik kazandıracaklarını umuyorum. tez vakitte bugüne kadar yazdığım ve bundan sonra yazacağım oyunları da kendileri ile paylaşacağımı bildirir ve bu vesile buradan kıvırcık uzun saçlı deniz kızına selam eder gözlerinden öperimdir.
 • icilecek bır bardak cayın yanında yenılebılecek olan en lezız kurabıye tadındakı oyuncuları ve gosterdıklerı performanslarıyla gorulmeye deger tıyatro grubu.
 • aynı sokakta komşu olmama rağmen henüz oyunlarını izlemediğim tiyatrocular grubu. komşu ziyareti babında bir akşam izlemeye gidip izlenimlerimi yazacağımdır. isimleri güzel ama herşeyden önce.
 • su siralar her persembe ve cumartesi 20:00'da, her pazar ise 18:00'da gidilesi, görülesi dogaçlama komedi yapan tiyatro ekibi.
  yok bu bilgi beni kesmedi diyorsaniz, alin size röportaj: http://www.herkesetiyatro.com/yota.asp
 • kelimelerle anlatilmasi zor, kesinlikle izleyip görülmesi gereken oyunculardir yersiz oyuncular. itiraf etmek gerekirse bugüne kadar izledigim en siradisi gösteriydi. seyirci olarak oyuna dahil olabildiginiz tek oyundur bu belki de. oyun baslamadan önce her seyirciden birer kagida soyut ve somut kelimeler yazilmasi isteniyor ve ilk oyun bunun üzerine oluyor, oyuncular bu kelimeler üzerine oyun çikariyorlar.

  sonraki asamalarda da hep seyircinin belirledigi bir cümle veya kelime üzerine sekilleniyor oyunlari. mesela bir bölümde seyirciden bir cümle söylenmesi isteniyor ve bu cümle üzerine bir film çeiriyorlar.
  uzun süredir bu kadar güldügümü de hatirlamiyorum. tüm oyuncular islerini çok iyi biliyorlar, zaten simdiye kadar da tam 101 oyun yapmislar.

  bir de cafe-sahne tarzi atölyede öylesine sicak bir ortam var ki, insanlarla samimilesme konusunda hep araya bir mesafe koyan ben bile kendimi kirk yillik dostlarimin arasindaymis gibi hissettim, yersiz oyuncularin arasinda bir yerli gibiydim.
 • artık bi internet siteleri de olan oyuncular:
  http://www.yersizoyuncular.com/
 • artık cuma günleri de yeni bir grupla oyun çıkaran güzel topluluk.
 • saygı duyduğum güzel insanlar topluluğu.

  ben dünyanın bazı insanların hatırına ayakta durduğuna inanırım. yüzbinlerce var tabii bu insanlardan. ama hepsini tanımak mümkün değil. yersiz oyuncular da benim için böyle bir grup. sanatın ucuz bir populistlikten ibaret olduğu bir dönemde, hakkını vererek sanat yapan gerçek sanatçılar.

  saygım, sevgim sonsuz.