şükela:  tümü | bugün
 • ekimde çıkacağı duyrulan yepisyeni franz ferdinand albümü.
  ilki kadar iyi olacağını umuyor merakla bekliyoruz..
 • sözlüğe sığmayan tam adı "you could have it so much better...with franz ferdinand" olan ikinci franz ferdinand albümü.
  ilk single yine feci loop manyağı yapan do you want to.
 • avusturya- macera istan cephesinde panige mahal yok hersey yolunda dedirten ikinci franz ferdinand uzun calari. ilk albumun ikinci cd'sini dinliyormussunuzcasina ayni tas ayni prens. bu kotu mu? hasaaa bunlar sahalarimizda gormek istedigimiz hareketler.
 • franz ferdinand'ın bıraktığı yerden devam etmeyen, daha cesur davrandıkları bir albüm olmuş bu. ff'ye göre alışması biraz daha zor ama bu demek değil ki deneysel takılmış, radiohead'e dönmüş adamlarımız. yine kısa, ritm değiştiren, içinde en az 2-3 şahane riff bulunduran şarkılar, bazen filler bazen dahice görünen sözler ve sıkı bir bass-davul ikilisi.
  buraya gelseler de canlı canlı izlesek.
 • the last message you sent
  said i looked really down
  that i oughtta come over
  and talk about it
  well i wasn't down
  i just wasn't smiling at you

  as i look at us now it seems
  that your slapping my back
  as if it's all alright
  but it's not
  i'm trying to get up
  but you're pushing me down
  yeah you're pushing me down
  so i'll get on my own

  now there's some grinning goon
  on my tv screen
  telling us all that
  it's alright because
  she wears this and
  he said that and
  if you get some of these
  it'll all be alright
  yeah if you get some of these
  it'll all be alright
  well i refuse
  to be a cynical goon
  passing the masses
  an easy answer
  because it won't be alright
  oh no it won't be alright
  it won't be alright
  unless you get up
  come on and get up

  well i'm just a voice in your earpiece
  telling you no
  it's not alright
  you know you could have it so much better
  you could have it so much better
  if you tried
 • ilk albümleriyle kıyaslandığında çok parlak gözükmediği düşünlse de grup elemanlarının halen enerjilerini doğru bişeylere harcadıklarını gösterdikleri güzel albüm...beatles-vari şarkıları eleanor, put your boots back on çok şirin...walk away, do you want to, the fallen, ve this boy öne çıkan şarkılar sanki...
 • ikinci franz albümü.kendi adlarını taşıyan albümle iki sene önce çıkıp ortalığı kasıp kavuran ve 'bu müzikle dans edin' diyen iskoçyalı dörtlü franz ferdinand oldukça iddialı bi albüm ismiyle karşımızda bu sefer.müzik basınından aldıkları gazdan ve gördükleri ilgiden olsa gerek bu kendine güvenmişlik durumu.şunu söylemek zorundayım seçtikleri single bence yanlış olmuş.albümün zayıf parçalarından,zannımca bi çocuk şarkısına benzeyen "do you want to".ilk albümün çizgisini neredeyse korumuşlar,gerek tarz gerekse kalite açısından."40ft" tadında bi "walk away"(evet benziyolar),klavyeyle oldukça sakin bi şekil alan "eleanor put your boots on" ve "fade together",albüme adını veren "you could have it so much better",ilk albümün hiti "take me out" tarzında "the fallen"; albümün öne çıkan şarkıları.evet franz ferdinand hızlı bi şekilde üreyen-türeyen yeni yetme gruplardan ayrı bi yere koymuş kendini ve yerini sağlamlaştırıyor.yaza buraya da bekliyoruz.
 • dinledikce guzellesen bir album bu*. digerlerine gore cok sivrilen take me out gibi bir hit parca olmasa da butun parcalar takim oyunu halinde sahaya yayilmis, ayak basmadik yer birakmamislar. bu albumle adini devler ligine bir daha cikmamacasina yazdirmis franz ferdinand ve arkadaslari.

  yalniz ticari olarak ilk albumun basarisini yakalayamayabilir bu album, cunku dedigim gibi hangi sarkiyi single olarak cikartirim diye dusunseniz ikilemde kaliyorsunuz. bir suru guzel parca var albumde, walk away, eleanor, you could have it so much better, you're the reason i'm leaving vs.. belki albumun adini tasiyan parca single olsa daha iyi olurdu.