aynı isimde "you" başlığı da var
 • caroline kepnes'in ''you'' isimli çok satan romanından uyarlama bir netflix dizisi.

  konu: joe isimli bir ana karakterimiz var, kendisi analizci, ayrıntılara takılan bir tip ve kitapçıda çalışıyor. beck isimli bir diğer kadın karakterimiz daha var. beck hem okuyor,hem yazıyor, hem çalışıyor, epey yoğun bir hayatı var. kitap almak üzere joe'nin çalıştığı dükkana geliyor. joe, dükkanda beck ile karşılaştıktan sonra ondan hoşlanıyor (ilk görüşte aşk da denebilir) ve akabinde onunla ilgili birçok şeyi öğrenmeye çalışıyor. ilk bölüm itibariyle biz de joe'ye eşlik ediyoruz.

  kendini izleten ve beklentinin dışında bir ilk bölümdü. diğer bölümlerde, popülarite çabasına girmezlerse devam edilir.
 • ilk bölümü itibari ile beni içine çekmiş, monologları ile dexter keyfi almamı sağlamış taze dizi.
 • bir insan hangi sebeplerden dolayı nasıl piskopat olur
  piskopat bir insan nasıl yaşar
  piskopatlıktan katilliğe nasıl geçiş yapılır

  konulu dizi
 • 2. bölümün başında direk olarak dextere gönderme yapan dizidir.
  "tonight is the night" diyerek başladı.

  ki psikopat rolüyle direk olarak insanların aklına dexter gelse de. ilk bölüm itibariyle sapık orospu çocuğu izlenimi verdi bana. yine de 2. bölümü izlicem. bakalım bu bölümden sonra devam edip etmeme kararı verebilirim.

  dizi kötü değil. sadece konu çok dar geldi bana. ilk bölüm diye bir sik de anlamamış olabilirim. neyse 2. bölümü görecezz efenim.

  edit:
  2. bölümün bitişi 3. bölümü izletme isteğiyle bitti. hala emin değilim ama 3. bölümü izlicem. hadi bakalım.
 • ılk iki bolumu itibariyle hic fena olmayan dizidir. yalniz bir kaygim var, o da beck'in icini bosaltip, antikahramana bir parca sempati kazandirmak adina, dizinin bizim alfalara, red pillcilere canak tutacak bir cizgiye kayabilecegi. bu tuzaga dusulmezse, pekala yine baskahraman üzerinden bu acinasi trendin alti oyulabilir diye dusunuyorum. umarim oyle olur.
 • takıntılı bir psikopatın aşkını konu edinen dizi. ilk dört bölüm itibariyle kendini izleten ancak daha önce de bahsedildiği üzere konu çok dar tutulduğundan ilerleyen bölümlerde sıkıcı olabilitesi yüksek dizi.
 • ızleniyor ama bir sıkıntı var. tam olarak çözemedim. basit bir havası ya da her an basitleşmeye hazır bir hali var dizinin. olabilecek bütün ekstrem olaylar önceden tahmin edilebiliyor.

  --- spoiler ---

  karşımızda manyak bir aşık var. bu zamana kadar stalkun dibine vurup, dayanamayıp sevdiği kadının takıntılı olduğu eski sevgilisini öldürüyor. tamamen, bir ilişki içinde bulunurlarsa kendi mutluluklarına odaklı ya da kadının tek başına mutluluğuna odaklı, bunu bozabilecek her şeyi yok etmekte sakınca görmeyecek bir tip. eee? sonra ne olacak mesela? ilişkileri başlayınca yine bunun üzerinde her türlü aksiyona girişmeye hazır bir tip olmaya devam edecek muhtelemen ama uç noktayı gördük zaten. belki hissettiği bu aşkın dışında kendi çapında da türlü psikopatlıklar belirebilir ama konudan sapar o zaman dizi.

  --- spoiler ---

  bilemiyorum. 2. sezon onayını almaz gibi geliyor.

  edit: göt olduum göt olduum çok izlendi göt olduuuum popüler oldu göt olddumm.
 • bugün itibarıyla ilk iki bölümünü izlediğim dizidir. ilginç bir konusu var gibi duruyor, şimdilik kendini izlettiriyor.
  --- spoiler ---

  olayların ilerleyiş şekli hoşuma gitti. başrolün düşüncelerini duyabiliyor/okuyabiliyor olmamız beni dizinin içine çekti. benji'yi öldürmeye karar vermesi bende de bir dexter havası uyandırdı. bakalım nasıl bir çizgide ilerleyecek.

  --- spoiler ---

  5.bölümden edit: dexter dikkatli, profesyonelce çalışan bir katildi, burda adamımız çok amatör, duygularıyla hareket eden fevri bir tipleme. dikkatsiz davranıyor. bu gidişle birisi onu enseleyecek..

  sezon finalinden gelen edit: not spoiler içermektedir

  --- spoiler ---

  bu kadar kuşkucu, zeki bir kız olan beck'i harcamaları beni biraz üzdü açıkçası. candace konusunun da havada kaldığını düşünüyordum. çünkü joe ona hiçbir zaman ne yaptığını anlatmadı. o yüzden candace'ın hayatta olabileceğini düşünüyordum ve tahminlerimde yanılmamışım. tam ne kadar berbat bir sezon finali oldu, ikinci sezonda psikopat adamımız yine birine aşık olacak yine aynı şeyleri yapacak diye düşünürken son saniyede candace'ın çıkagelmesi ikinci sezon için bir umut ışığı yaktı. normalde ikinci sezonu izleme isteği yoktu içimde ama şimdi merak ediyorum ikinci sezonunu. bakalım neler olacak?
  --- spoiler ---
 • lifetime dizisi. aslında konu olarak güzel seçilmiş dizi.

  iç ses ve görüntülerin senkronize gelmesi kurguyu değişik bir hale sokuyor. basit davranmışlar. abartılı olmayan oyunculuklar, mekanlar, kostümler. yalnız olaylar için bunu diyemeyeceğim, stalkerlık müessesini az sapkınlık boyuta taşımışlar, bu da dizinin ilk çıkış noktasından, şu an vardığı nokta arasında bir koordinasyon eksikliğine sebep vermiş.

  gossip girl dan'i burada da bir loser. şu çocuğun her rolü de hep bir eziklik, bir kaybetmişlik üzerine. gerçi o kaotik havayı da veriyor, yani kendisinden yakışıklı dahi çapkın tipi beklenmiyor. penn badgley rolünün hakkını vermiş ancak beck rolü için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. o karakterde bir olmamışlık var zaten.

  hep bahsedilmiş, bence senaryoyu ilk böyle kurmuş olamazlar. stalkerlığı ve günümüz sosyal medyasının geldiği noktayı anlatırken, birden cinayet kategorisine hızlı geçiş yaptı. ihtimalle senaristin de kafası karışık ancak yönetmen işi iyi kurtarıyor. eğer kurtarmasa bence bu kadar dar bir konu ve diyaloglarla o 60-65 dakikada daha da çok sıkılırız.

  --- spoiler ---

  joe hangi ara azılı bir piskopata dönüştü o kısmı kaçırdım ben. adam sosyal medya stalkerlığı yapıp oradan analizler yapyıordu. sonrasında bir tık abartıp röntgenciliğe de başladı. ama şu son birkaç bölümdür, pat küt adam öldürüyor ve bunu soğukkanlılıkla yapıyor. ihtimalle sezon sonunda joe'nun bir sizofrenik manik depresif olduğu ortaya çıkacak. yani çıksın, yoksa bunların hepsi fazla abartı hale gelecek. bu ron gerzeğini öldürüp yaktı da, arkadaş hani bunun ailesi pek zengindi. hiç mi arayıp sormadı kimse haftalarca. ayrıca bu zamanda cep telefonunu açık tutup da sonrasında evinde saklayan amerikalı mı olur. bunlar hiç fbia dizisi de mi seyretmiyorlar. zınk diye bulurlar. sakın bana benji'nin birkaç saçma tweetle yaşadığını düşündüler diye gelmeyin. herif bir anda ortadan kayboldu, bir daha da haber alınamadı. oradaki kurgu rezalet ve çok mantık hatası var. gerçi dizide mantık hatası çok.

  beck karakterinin de kendini ifşa etme hastalığı var sanırım, zira caddeye bakan bir evde oturup, o camlarla, nasıl bu kadar çıplak dolaşabiliyor, pek manadar kalmıyor. ayrıca kendisi ne ara profesör hakkında öyle bir çalışma yaptı, haberimiz olmadı.

  ben joe'nun teorisine inanıyorum. bence de peach , bizim çılgın bediş beck'e aşık. bu aralarındaki dominant ilişkinin, kadın psikolojisi ile açıklanacak kadar basit olması pek mümkün değil.

  ancak dizi karakterlerine bakılırsa, hepsi psikolojik tedavilik tipler. bir tane basit, sağlıklı bir tip yok. ona en çok yaklaşan da kitapçıdaki sakallı çocuk. diğerlerinin hep alt metinlerinde bir psikolojik rahatsızlık var.

  --- spoiler ---

  dizi pek sarmıyor, güzel olacakken biraz baştan savma ve acemice olmuş. izlenecek diziniz kalmadıysa göz atılır, sornasında unutulup gidilir kanımca.

  6,5/10
 • bir dexter fanboy olarak, pazartesileri yeniden iple çekmemi sağlamış dizi. olayların biraz hızlı ve -belki - basit işlendiğini söyleyebiliriz onun dışında dizi kesinlikle çok iyi.
hesabın var mı? giriş yap