aynı isimde "you" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün soru sor
  • guzel bir ilk bolumle baslamis 2018 yapimi dizi.dizide sansur var bu arada,ilk kez sahit oldum.
  • caroline kepnes'in ''you'' isimli çok satan romanından uyarlama bir netflix dizisi.

konu: joe isimli bir ana karakterimiz var, kendisi anazlizci, ayrıntılara takılan bir tip, ve kitapçıda çalışıyor. beck isimli bir diğer kadın karakterimiz daha var. beck hem okuyor,hem yazıyor, hem çalışıyor, epey yoğun bir hayatı var. kitap almak üzere joe'nin çalıştığı dükkana geliyor. joe, dükkanda beck ile karşılaştıktan sonra ondan hoşlanıyor (ilk görüşte aşk da denebilir) ve akabinde onunla ilgili birçok şeyi öğrenmeye çalışıyor. ilk bölüm itibariyle biz de joe'ye eşlik ediyoruz.

kendini izleten ve beklentinin dışında bir ilk bölümdü. diğer bölümlerde, popülarite çabasına girmezlerse devam edilir.
  • ilk bölümü itibari ile beni içine çekmiş, monologları ile dexter keyfi almamı sağlamış taze dizi.
  • bir insan hangi sebeplerden dolayı nasıl piskopat olur
    piskopat bir insan nasıl yaşar
    piskopatlıktan katilliğe nasıl geçiş yapılır

konulu dizi
  • 2. bölümün başında direk olarak dextere gönderme yapan dizidir.
    "tonight is the night" diyerek başladı.

ki psikopat rolüyle direk olarak insanların aklına dexter gelse de. ilk bölüm itibariyle sapık orospu çocuğu izlenimi verdi bana. yine de 2. bölümü izlicem. bakalım bu bölümden sonra devam edip etmeme kararı verebilirim.

dizi kötü değil. sadece konu çok dar geldi bana. ilk bölüm diye bir sik de anlamamış olabilirim. neyse 2. bölümü görecezz efenim.

edit:
    2. bölümün bitişi 3. bölümü izletme isteğiyle bitti. hala emin değilim ama 3. bölümü izlicem. hadi bakalım.
  • imdb de 8.3 puan alan, ilk iki bölüm itibariyle gayet de olmuş dizidir. penn badgleygayet güzel iş çıkarmış. merakla devamını bekliyoruz.

--- spoiler ---

beck, tam olarak benji'nin anlattığı insandır. bu modelin sadece türkiye'ye özgü bir model olmadığını göstermiştir.
    peach, dizinin en güzel detaylarından birisi. shay mitchellpretty little liars'dan sonra burada da karşıma çıkarak diziyi takip listeme eklemiştir. zaten karakterinin joe ile neler yaşayacağı, beck'in hikayesinden daha ilgi çekici duruyor.
    paco, frankestein'a dönüşme potansiyeli olan bir karakter. hazır yaşın genç, iki döl israfının yanında bir psikopatın liderliğinde yetişiyorsun nasıl bir psikopata dönüşeceğini görmek isterdim ama dizi o kadar devam etmez ellam.

--- spoiler ---
  • ılk iki bolumu itibariyle hic fena olmayan dizidir. yalniz bir kaygim var, o da beck'in icini bosaltip, antikahramana bir parca sempati kazandirmak adina, dizinin bizim alfalara, red pillcilere canak tutacak bir cizgiye kayabilecegi. bu tuzaga dusulmezse, pekala yine baskahraman üzerinden bu acinasi trendin alti oyulabilir diye dusunuyorum. umarim oyle olur.
  • ilk dört bölümü itibariyle izlenebilir kalitede bir dizi. karakterlerin işlenişi iyi.

--- spoiler ---

8 saniye. naaptin sen joe. *

--- spoiler ---
  • takıntılı bir psikopatın aşkını konu edinen dizi. ilk dört bölüm itibariyle kendini izleten ancak daha önce de bahsedildiği üzere konu çok dar tutulduğundan ilerleyen bölümlerde sıkıcı olabilitesi yüksek dizi.
  • ızleniyor ama bir sıkıntı var. tam olarak çözemedim. basit bir havası ya da her an basitleşmeye hazır bir hali var dizinin. olabilecek bütün ekstrem olaylar önceden tahmin edilebiliyor.

--- spoiler ---

karşımızda manyak bir aşık var. bu zamana kadar stalkun dibine vurup, dayanamayıp sevdiği kadının takıntılı olduğu eski sevgilisini öldürüyor. tamamen, bir ilişki içinde bulunurlarsa kendi mutluluklarına odaklı ya da kadının tek başına mutluluğuna odaklı, bunu bozabilecek her şeyi yok etmekte sakınca görmeyecek bir tip. eee? sonra ne olacak mesela? ilişkileri başlayınca yine bunun üzerinde her türlü aksiyona girişmeye hazır bir tip olmaya devam edecek muhtelemen ama uç noktayı gördük zaten. belki hissettiği bu aşkın dışında kendi çapında da türlü psikopatlıklar belirebilir ama konudan sapar o zaman dizi.

--- spoiler ---

bilemiyorum. 2. sezon onayını almaz gibi geliyor.