şükela:  tümü | bugün
  • bir internet meme'i.

geyiğe katılmak, eğlenmek yerine gerçekçi-sıkıcı laflar ederek ortamın tadını kaçıran tiplere yönelik kullanılır.

(bkz: heves kırmak için yaratılmış insan)
  • (bkz: you don't say)
  • türk insanının genel özelliğini belirtmek için kullanılan kalıp bu kesinlikle...

adam bi resim, fotoğraf yahut yazı paylaşmış, esprili bi şey, bakıyosun yorumlara herkes birbirine girmiş, duyar kasmışlar, beğenmiyosan siktir gitler, o öyle değil böyleler, kulaktan dolma bilgilerle ahkam kesenler... olm adam dalga geçmiş hepi topu, doğrusunu bilmiyor mu sanki? yemin ediyorum mizahtan, espriden gram anlamıyoruz, herkes birbirini aşağılamaya çalışıyor.

en son gördüm, adamın biri türk markalarının logolarını ve sloganlarını değiştirmiş, misal erikli, altında da "allah'ın suyunu parayla satıyoruz" yazıyor, sen misin bunu diyen, siktir git alma o zaman, bu hizmetin bedelidir vs adhfjf ulan delirdiniz mi ya? bu ne celallenme, kime neye celalleniyorsunuz, siniriniz götünüzde resmen.

mesela ortamda bi tip olur, espri yaparsın, herkes güler, bu mal gelip espriden bi cümleyi seçerek "ne demek istedin" der, ortamda soğuk yeller eser. aha bu insanları mümkün mertebe bi kenara not edip yanıma yaklaştırmıyorum. enerji emici kompleksli kımıl zararlıları sizi.