• ed sheeran'ın kariyerinin en havalı şarkısıdır.

ilk olarak sheeran'ın you need me ep'siyle birlikye yayınlanan şarkı, sonrasında plus albümü için yeniden düzenlenerek on dakikadan dört dakikaya düşürüldü ve albümün ikinci single'ı olarak yayınlandı. sheeran şarkıyı tek başına yazdı.

sheeran'ın, ilk albümü için kayıt şirketi aradığı dönemde şirket ceo'larından birinin ona kendisinde "yıldız tipi olmadığını, saçlarını boyaması ve tek bir müzik türünü benimsemesi gerektiğini" söylediği ve bu şarkının da o kişiye yazıldığı iddia edilir. hatta sheeran'ın, bu kişinin dediklerine inat saç rengini ilk albüm kapağında öne çıkardığı söylenir.

konu olarak ise kendisi gibi olduğunu, kendi müziğini yapıp sözlerini yazdığını, onun gibi adının sadece şarkı yazarları kısmında almadığını, hızlı şarkı söylediğini ve kendi türünün ürünü olmayacağını söyler. ara ara kendisini övmeyi de ihmal etmediği şarkı genel olarak böyle devam eder.

bu şarkıyı bu kadar havalı yapan ise sheeran'ın müzik dünyasında geldiği konum. bunu yazdığında 19 yaşındaydı. sadece sözlerini kendi yazmadı, şarkıdaki enstrümanların çoğunu da o çaldı ki kendisi loop dediğimiz aleti kullanmadaki ustalığıyla bilinir ve çoğu zaman sahneye bir gitar ve bir loop ile çıkar. sheeran, bu şarkıda ettiği büyük lafları tek tek yiyebilir ve başarısız bir kariyere sahip olabilirdi ama bu olmadı. tam tersine, 1990-95 doğumlu mainstream şarkıcıların arasında en başarılı kişi oldu. ilk albümü plus, birleşik krallık'ta büyük ses getirdi. sonraki albümleri multiply ve divide ise dünya çapında on birer milyon satmayı başardı. bu süreçte sheeran saçını boyamadı, tipini değiştirmedi ya da tek bir müzik türünü seçmedi. hala pop, alternative rock ve trap yapıyor.

kendisi şu an dünya çapında stadyum konserleri veriyor ve 60 bin kişilik kalabalığın önünde "sen bana muhtaçsın, ben sana değilim," diyor.

eğer bu iddialar doğruysa, o kişinin ne düşündüğünü bilmek isterdim. sanat dünyasında en son böyle tarihi bir ayarı kendisini reddeden on iki yayınevine inat dünyanın en çok satan serisini yazan j. k. rowling vermişti.

uzun versiyon için
    albüm versiyonu için
  • klibi çok güzel olan ed sheeran şarkısı.

işaret dilini dans gibi kullanmışlar. bayıldım.
hesabın var mı? giriş yap