• haykıra haykıra söylemek istediğim şarkı.. söyleyemediğim için ağladığım şarkı..
    nasıl, neden, kim ? ben bulmalıydım.. ben yapmalıydım bunu.. ben söylemeliyim..
  • bu şarkıyı dinlemek başka türlü bir keyiftir benim için. evet evet, halet-i ruhiyeme göre keyifin sözlüğümdeki tanımına denk düşer zaman zaman. bunalmaya, bayılmaya yeni boyutlar katmaya başladığım bir anda; mesela ofiste sıkıntıdan patlamak üzereyken beni başka bir boyuta taşır bu şarkı, uçtuğumu bile hayal edebilirim mesela. bir anda cunda sahilinde bulabilirim kendimi, arkamda zeytin ağaçları hışırdar, elimde soğuk bir bira vardır mesela, bu şarkının böyle bir keyif hali vardır işte. ya da gecenin bir yarısı bomboş ve uzun bir yolda, altımda 5000 cclik motoru olan herhangi bir arabayla basarken bangır bangır bu şarkıyı dinlediğimi hayal ederim, böyle bir adrenalin hali de vardır benim için. hayata ve her şeye küfretme ruh halindeysem, bu şarkıyı dinleyerek kilyos sahilinde çıplak ayak yürürken melankolik ve depresif bir hale de büründürebilir. spor yaparken kulaklığımda başladığını duyduğum anda, o ana kadar kan ter içinde kalmış, cılkım çıkmış olsa da yardırma isteği uyandırır, ki bu bahsettiğim adrenalin haliyle aşağı yukarı benzer bir durumdur. ama öyle ki bu şarkıyı tekrar tekrar dinlerim ve dinlerken de ormanda yardıra yardıra koştuğumu düşünebilirim.

yine diyorum bence keyiftir bu şarkı; benim için keyifin tanımı işte bu şarkı.
  • ya ben yillardir yanlis duyuyorum ya da sevgili andain o melek sesiyle 'scene' diyor 'sea' demiyor. neden kendini birden denizde bulsun zaten hic bilmiyorum.
  • en son ne zaman dinlediğimi bile hatırlayamadım şarkı, üzerinden en az 5 sene geçmiştir. bir dönemler loop'a alıp arka arkaya belki 10 kere dinlerdim, andain'ın büyüleyici sesi insanı alıp sürüklerdi. bu efsane şarkı, hak ettiği değeri görmemiş şarkılar arasında en üst sıralara oynayacak kadar başarılıdır ama fazla bilinmez. hala benim için çok özeldir. andain dediğinizde beautiful things yerine you once told me'yi hatırlatan insan candır, onları üzmeyin şarkı yeteri kadar üzer çünkü.

https://www.youtube.com/watch?v=roto6epv_14
  • andain'i bilirdim de bu yönünü bilmezdim. iddia ediyorum şu şarkıdaki performans madonna'yı birkaç defa katlar.
  • andain'in bir parcasi.

you once told me
    i wouldn't know it enough
    well, let me tell you something
    yeah i do
    you once told me
    i wouldn't feel enough
    well, let me tell you that
    baby, i do

sometimes i find myself in a sea
    in a dream that's so far away
    sometimes, i...
    tell me what's happened to me

sometimes i see myself falling
    although i don't show it much
    sometimes i'm crazy for you
    well, maybe i'm fine
    and tell me you're mine
    sometimes i find myself, in a sea..
    sometimes, i...
    tell me what's happened to me, yeah...

tell me baby, can you hold me now?
    well, you don't have to say, it i feel it too
    and maybe i'm falling, or maybe
    but i don't show it much
    tell me baby
    can you see me now?
    and show me baby, that i don't know how
    and how can i start to see inside the fog?
    but sometimes i find myself in a sea
    sometimes, i...
    tell me, what's happened to me?

in a sea, in a dream that's so far away...
    sometimes, i...
    tell me what's happened to me...

(bkz: ukteydim doldum)
  • sonrasında orgazm sigarasi yaktıran bi şarkıdır.
  • '.....tell me what's happened to me ..." den sonra bismillahirrahmanirrahim cektiren sarki...
  • şarkının ilk 11 saniyesini alıp inhaler in 10. saniyesinden sonraki kısmına yapıstırabilirsiniz.tesadüftür muhtemelen ama hiçbir fark yok.
  • ne kadar güzel bir şarkıdır öyle, andain resmen kendini aşmış bu eserde. beautiful things ve summer calling de muazzam ama bunun güzelliği, muhteşemliği bir başka. başa alıp alıp dinle, efkarlan kederlen hüzünlen. bu tarz bir şarkıda insan üzülür mü, böylesinde üzülür.

http://www.youtube.com/watch?v=grn47h5_mka
hesabın var mı? giriş yap