şükela:  tümü | bugün
 • bazı yerlerde adı my love from another star olarak geçen dizi. fantastik dizi içine duyguyu öyle bir katmışlar ki her iki bölümden birinde illaki göz dolduracak sahne oluyor.
  yine de komedi olarak geçse yeridir. kadın başrolün sivri çirkeflikleri, erkek başrolün bunu hem absürd hem komik bulması sürekli güldürüyor.
  en son 17. bölümü yayınlandığı için hüzünlüyüz zira sonlara yaklaştık ama tatlı dizi, hoş dizi. güzel yüzlü asyalılara* sahip dizi.
 • favori dizilerim arasında yerini alan güney kore yapımı dizi. cidden her türü bir potada başarılı şekilde eritip güzelce sunmasını bilmişler, oyuncu seçimi de çok başarılı. yaş farkı olsa da o kadar göze batmıyor.

  kim soo hyun yine harikalar yaratmış tabii ki. oynadığı karakteri de çok sevdim. k-dramalardaki idol/oyuncular sağolsun erkekler az biraz feminendi denk geldiğim dizilerde. allahtan bu dizide öyle bir sorun yoktu. o yüzden ayrıca sevdim sanırım.

  her bölümde, o bitti zannedip ek sahnelerle devam eden son bir dakikada hikayeyi bütünleyici sahneler koyulmasına da ayrıca bayıldım.

  çiftimiz dışında en sevdiğim karakter kuşkusuz esas kızın kardeşiydi. özellikle e.t. i andığımız şu sahnede yarılmıştım. http://youtu.be/30qng7yl8aq
 • kim soo-hyun'un bizi ekrana kilitlediği, 2 hafta içinde bitmesi planlanan kore romantik komedi dizisi.
  başrol kızımız: gianna jun
  link falan
 • 20 bölüm olarak düşünülmüş bir başka mükemmel kore dizisi.

  esas kızımız hayatımda izlediğim ilk kore filmi olan my sassy girl'ün başrolündeki şeker hatun. ki bu filmden sonra dizilere de merak sarmıştım ve goong ile başlamıştım kdrama serüvenime.

  dizinin konusu süper creative, gerçekten hayranım korelilerin senaryo kabiliyetine. fantastik, komedi, dram, aşk ve gerilimi aynı anda yansıtmışlar ve cuk oturmuş. insan saçma bulsada öylesine inandırıcı, içten ve mantık kurallarına uydurmuşlarki hayır diyemiyorsunuz hikayeye. mesela bahsettiğim dizide uzaylı bir delikanlı dünyada 400 yıldır yaşıyor, gezegenine dönmek için bir kuyrukluyıldızı bekliyor ve o kuyrukluyıldızın gelmesine 3 ay kala esas kızımıza aşık oluyor. kulağa ne kadar saçma gelsede öyle bir takılıyorsunuzki merakla bekliyorsunuz yeni bölümleri...

  detaylı bilgi için.
 • yeni başlamış olan bir kdrama. heirs dizisi bittikten sonra yerini almış yeni bir yapım. ismi ilk önce man from the stars olarak duyurulmuş fakat daha sonra değiştirilmiştir.

  bu güzide yapımın en güzel detayı ise kendisini my sassy girl isimli pek güzel filmden tanıdığımız ve windstruck filmi ile de gönlümüzdeki tahta lök diye oturmuş olan ji hyun jun.

  my sassy girl'de kendisinin çıtır yıllarını izlemiştik, dizide daha olgun hallerini görüyoruz, fakat yine aynı sevimli çirkeflikle. kendisine eşlik eden erkek başrol ise daha önce dream high dizisinde yer almış olan kim soo hyun.

  dizinin henüz 5 bölümü yayınlandı fakat oldukça komik ve şimdilik güzel giden bir dizi olmuş.
 • 20 bölüm olarak tasarlanan dizi 21. bölüme uzayarak final bölümünü yayınlamıştır. geçmiş olsun.
 • güney kore yapımı fantastik-romantik-drama dizisi. my love from the star adıyla netflix türkiye'ye dahil edilmiş. epeydir izlemek istediğim ama indirmeye veya pek sevemediğim online sitelerde açmaya üşendiğim için izlememiştim ama netflix tr'de görünce 21 bölüme - 21 saat süresine rağmen açıp izledim. tabii ki tüm sezonu henüz bitirmedim. henüz 5. bölümdeyim. fırsat buldukça izlemeye devam edeceğim, çünkü izlemekten hoşlandığım, komedi türüne çok yakışan gianna jun başrolde. daha önce jun'un son dizisi the legend of the blue sea başlığında ve bu yıl izlediğim tek kore dizisi mr. sunshine'da da belirtmiştim. koreliler çok yaratıcılar, iyi, eğlenceli, romantik, komik öyküler/karakterler yazıyorlar ama bizim gibi süreleri ve sezonu uzun tuttukları için bir süre sonra en berbat klişelere meyletmekten kurtulamıyorlar. bu dizide de daha 5. bölüm bitmeden pek çok klişe kullanıldı. ha eminim mr. sunshine veya blue sea gibi tüm eksiklerine, klişelerine vs rağmen 21 bölümü de fazla sıkılmadan izleyeceğim. zira jun'un oyunculuğunu epey seviyorum.

  diziyi izlerken sıkça blue sea'yi, jun'un son dizisini hatırlıyorum. blue sea neredeyse bu diziyle aynı. tamam, blue sea'nin merkezinde denizkızı (jun) ile bir adam yer alıyordu. bu dizideyse uzaydan dünya'ya gelen, dünya'da 400 yıldır yaşayan bir herifle ülkenin en ünlü aktrislerinden olan bir kadın (jun) yer alıyor ama akış, yan karakterler, yan öyküler vs blue sea'yle benzer. belli ki jun tv'ye dönmek için benzer bir konsepti tercih etmiş my love bitince. benzerlikler şunlar (bu benzerlikler kore'deki pek çok dizide de bulunabilir tabii ki, zira kore genelde tek sezonlu diziler yaptırdığı için yüzlerce dizi üretiyor): my love'da adamımız 400 yıldır yaşıyor. 400 yıl önce tanışıp hayatını kurtardığı kızla 390 yıl sonra tekrar karşılaşıyor, on yıl geçince gene denk geliyor. blue sea'de de denizkızı yüzlerce yıl yaşayıp kızın iki farklı kore'de aynı erkekle yolları kesişiyor. ama kore bu reenkarnasyon temasını çok seviyor, pek çok dizi günümüzün koresi vs joseon koresi şeklinde oluşturuluyor. bir diğer benzerlik de seri katil teması. blue sea'de denizkızını hem joseon döneminde, hem de günümüzde aynı kişi öldürmek istiyor, my love'da da yoluna çıkanları öldüren bir seri katil mevcut, ki açıkçası iki dizinin de romantik-komedi-hafif dram havasına bu ciddi seri katil öyküsü zarar veriyor.

  benzerlikler çok. ailelerin kıskançlıkları, dedikodular, aşk üçgenleri, esas kimliğin açığa çıkma ihtimali (denizkızının denizkızı olduğu, joseon zamanında da yaşadığı gerçeğinin açığa çıkma ihtimali üzerinden bir gerilim yaratılırken my love'da da uzaylının uzaylı olduğu üzerinden bir gerilim yaratılacak gibi görünüyor), esas erkekle esas kadın arasındaki didişmeler, tartışmalar, esas erkekle kadının bir süre sonra birbirlerine âşık olmaları, geçmişte de (joseon zamanı) görkemli bir aşk yaşamaları ve daha nicesi... kısacası blue sea, my love'ın biraz değiştirilmiş bir versiyonu bence. fakat iki dizi de özellikle gianna'nın enerjik performansı sayesinde izleniyor. ha blue sea bir süre sonra iyice dandikleşip polisiye, seri katil, romantik, komik, dram, drama, gerilim gibi farklı türlerin tüm klişelerine bir bir zıplamıştı. bakalım my love da zıplayacak mı? şimdiden ileride olabilecekleri tahmin edebiliyorum ama hem kore zaafım, hem de gianna nedeniyle izliyorum. bir de gianna'nın izlemediğim iki dizisinden birisi olduğu için de izliyorum. en azından şimdilik sıkıcı değil ama şu koreliler keşke şu dizileri amerikalılar gibi 45 dk'yla sınırlandırsalar.

  the legend of the blue sea'yle ilgili yorumum, mr. sunshine'la ilgili yorumum
 • şu jun ji-hyun için öle öle izlenir, ki zaten bu dizi öyle akar gider ki ne zaman bitirdiğinizi anlamazsınız, en sonuncu bölüm ise kendinizi hıçkırıklar içinde bulursunuz. herkese tavsiye ederim, k-dramaların tacıdır bu, öyle ergen dizisi de değildir söyleyeyim.