şükela:  tümü | bugün
  • oldukça açık sözlü bir doktor.
  • iran asıllı obezite cerrahı. houston'da yaşıyor. ileri düzey morbid obezlere yardım eden iyi bir doktor.
    tlc kanalında yayınlanan ağır yaşamlar belgesinde bir yıl boyunca yaşamlarına dokunduğu insanların ibret verici öykülerine tanık oluyoruz.
  • (bkz: #70295229)
  • dikdörtgen prizma bedenli, kambur ve babacan bir cerrahtır. altın kaplamalı steotoskopu çok havalıdır.
  • tx houston da first street hospital da bulacağınız, kiloları artık ölümcül raddeye gelmiş, obezite hastalarının gözde cerrahıdır. kendisi obezite hastalarının zayıflama savaşını anlatan bir programda çokça tanınmıştır ülkemizde.

ben saçlarının boyasına, son derece az, öz net konuşmasına ve sevimli gülüşüne hayranım. bir adam hem ciddi hem sevimli nasıl olur'un cevabıdır.

(bkz: http://www.firststreethospital.com/…l-hospital.html)
  • programda izlediğim kadarıyla, kilo veremeyen hatta üstüne kilo alan hastalarına öyle bir laf sokuyor ki bir ay sonra 20 kg birden verip dönüyorlar.
  • bazen çok sert olsa da olması gerekeni yapıyor sonuçta. görünüşü çok tatliş, çok iyi yürekli bir doktor. herhalde yaptığı işin manevi tarafı inanılmaz olmalı.

(bkz: ağır yaşamlar)
  • yaşıtları vegas senin phila benim para ezerken, halen morbid obezler ile uğraşan emektar cerrah, son şişman bükücü.

çok sert bir üslup, kısa cümleler ve bir dakikadan daha az süren konsültasyon ile kendi stilini oluşturmuş dede.
  • gayet açık sözlü biri olsa da son derece naif, kibar ve yumuşak sesli bir doktordur. o ses tonuyla ne kadar açık sözlü olursa olsun kırıcı olacağını düşünmüyorum. lakin tlc'de hulusi kentmenvari bir dublajcı tarafından seslendirilmektedir. bu da türkiye'deki younan nowzaradan algısına açık bir şekilde tesir etmekte, izleyiciler tarafından sert bir doktormuş gibi bir algının oluşmasına yol açmaktadır.
  • ambalajli urunleri, bilhassa protein shake vs., guzelce satan, teknik bilgisi iyi klasik bir amerikan cerrahi. ne eksik ne fazla. merak edenler yelp'ten ofisinin fotolarina bakabilirler.

adamin tontisligi ve ofisinin siradan ve mutevazi goruntusu bizi kendisine cekiyor fakat amerikadaki cogu muayenehane zaten boyle. tontislik de ortadogululuktan geliyor. memlekette begenmesek de amerika'da kan cekiyor :)