şükela:  tümü | bugün
  • nutshell dışında polly'i de* andırmaktadır.
  • black gives way to blue'daki en güzel şarkı nazarımda. yine de bu şarkıyı william duvall değil de, layne staley'nin sesinden dinlemek isterdim açıkçası. duvall'ın sesi çok benziyor layne abimize, ama bir şeyler eksik... neyse, şu güzel ortamı bozmayayım; şarkının sözleri de şöyle:

time to change has come and gone
    watched your fears become your god
    it's your decision
    it's your decision

overwhelmed, you chose to run
    apathetic to the stunt
    it's your decision
    it's your decision

you feed the fire that burned us all
    when you lie
    to feel the pain that spurs you on
    black inside

no one plans to take the path that brings you lower
    and here you stand before us all and say it's over
    it's over

it might seem an afterthought
    yes, it hurts to you know you're bought
    it's your decision
    it's your decision

you feed the fire that burned us all
    when you lie
    to feel the pain that spurs you on
    black inside

it's your decision
    it's your decision

no one plans to take the path that brings you lower
    and here you stand before us all and say it's over
    it's over
  • jerry'nin layne'e soyleyemedigi icinde tas gibi yer etmis, acitan sozler.
    bitisinde "it's over... it's over..." derken sadece sozleriyle degil melodisiyle ve mood'uyla da ("we pay our debts some time") sanki over now'a, yani layne ile yapilan son albumun son sarkisinin sonuna gonderme yapan, bitisi ile insanin icinde birseyleri tekrar tekrar bitiren...
    afallatan, goz dolduran nagme.
  • şarkı nutshell sanarsınız.. ki ben sözler girdiğinde bile nutshell sanmaya devam etmiştim. heralde layne'in sesine daha benzer bir ses tonu olan adam bulamazlardı. ilk defa aferin alıyor duvall. çok güzel, pek güzel şarkı..
  • yes be annem, albumden cikacak 3. single. klip de yoldaymis. allah derim.
  • nutshell'i hiç dinlemeden bunu dinledim, fena değil diyebilirim. albümün geri kalanındaki kayda değer karanlık hissi pek alamadım bu şarkıdan. ultra akılda kalıcı da diyemem.

dur ben bir de gidip nutshell'i dinliyim, madem o kadar yazıldı çizildi.
  • "it's over"lar kulağa acıyı tattırıyor.

şarkının klibi itunes için 3 aralık'ta satışa sunulmuş.
  • uzun süredir de radyo eksen top 40ta bu şarkı. gün içinde de sık sık çalıyor.

it's your decisioooon...
  • ruhunuzu liğme liğme edecek güzellikte bir şarkı bu, gönül isterdi ki layne staley in sesinden dinleyelim. ancak şu da bir gerçek ki william duvall ın nasıl isabetli bir seçim olduğunu hissettiriyor adeta bu şarkı. 4 dakika 43 saniyelik seremoni.
  • eyes wide shut'i andiran bir klibe sahip. sevdim ben. konsept guzel. bir de soyle birsey var:
    http://aliceinchains.tumblr.com/