şükela:  tümü | bugün
 • grunge'ın öncü gruplarından dinosaur jr.'ın 1987 tarihli klasiği. sonic youth, the jesus and mary chain, my bloody valentine (ve ortaya çıkmak üzere olan pixies) gibi rahatsız grupların müziğinin bir karması olarak görülebilecek "you're living all over me" hiç kuşku yok ki 80'lerin en önemli underground/alternatif/art/rock albümlerinden biri.
  "little fury things", "sludgefeast", "tarpit", "in a jar" gibi cayır cayır ve çığlık çığlığa vokallerle örülü rock şarkılarının yanı sıra "poledo" gibi zamanının çok ötesinde, lo-fi havasında, the pop group'tan, suicide'dan veya pere ubu'dan daha az art-rock olmayan zorlayıcı besteler de içeriyor albüm.
  "you're living all over me"nin iki ayrı kopyası bulunuyor ve aralarındaki tek fark, kapanış şarkıları. kopyalardan birinde son şarkı olarak peter frampton hiti olan "show me the way" varken, diğerinde the cure'dan bir cover, "just like heaven" bulunmakta. her iki cover da orijinalinden daha iyi ve albümün en iyi şarkılarından bence. "just like heaven" coverının küçük bir eksiği var: şarkı, stüdyoda tek denemede kaydedilmiş ve sonuna doğru (bitmesine 15 saniye kadar kala) güç kaynağı kesildiği için yarıda kalmış. 2. nakarata girerken şarkı bitiyor ve tadı damakta kalıyor, ancak bu da, şarkıyı her dinleyişte grubun amatör ve samimi ruhunu anımsatıyor dinleyiciye bir şekilde.
  pearl jam, guns n roses, sonic youth, pixies, the jesus lizard, soundgarden dinleyen; yani rock dinleyen herkes bu albümü dinlemeli bence. tracklist şöyle:

  1. little fury things
  2. kracked
  3. sludgefeast
  4. the lung
  5. raisans
  6. tarpit
  7. in a jar
  8. lose
  9. poledo
  10. show me the way
  10. just like heaven
 • dünya denilen gezegen üzerindeki en iyi alternative rock albümlerinden biri olan bu albümün neden toplumca bilinmediğine akıl sır ermiyor. albüm kapağı da, genel olarak sevmediğim albüm kapaklarına sahip olan dinosaur jr.'ın farm'la beraber en iyi albüm kapağı olsa gerek.
 • bu efsane albümün yayımlanışının 25. senesi şerefine, şanına yaraşır şekilde aralarında sonic youth'dan kim gordon ve lee ronaldo, pixies'den frank black, melvins'den dale crover, the smiths'den johnny marr gibi ağır abi-ablaların da katıldığı minik bir parti düzenlenmiştir new york'ta.

  muazzam açılış parçası little fury things'i lee ronaldo'nun vokalleriyle anmışlar, çok şahane olmasa da anı babında bir kayıt için bakınız;

  http://www.youtube.com/watch?v=g0cwfa0ynzo
 • kulağa 87'den gibi değil de 97'den gibi gelen, zamanın ilerisinde erken dönem alternative rock albümlerinden. özellikle albümdeki melodi/rif zenginliği ve şarkıların trafiğindeki pürüssüz geçişler nedeniyle albüm enstrümantal olsa yine tadından yenmez.
 • bir dinozor olarak hala keyifle dinlediğim albümdür. seviyorum gitarın tonunu, vokali, şarkıları. tarpit favorim
hesabın var mı? giriş yap