şükela:  tümü | bugün
  • muhtesem bir site.

edit: bu entryi kotuleyenler. evet bugun cumle alem youtube'un muhtesem bir site oldugunu biliyor, google'a muhtesem bir site demek gibi birsey. fakat bu entry girildiginde youtube nedir kimse bilmezdi ulan. biz de dehsete dusmustuk milyon tane klibi gorunce, hayret bisi ya...
  • 2 gündür benim çocuk isyanlarda. günde 1,5 saat youtube izleme hakkı vardı. prenses elif filan. baba, youtube niye açılmıyor diye başımın etini yedi. ben de tayyip amcan kısmış interneti diye anlatmaya çalıştım. 5 yaşındaki çocuğun bile daha şimdiden antipatisini kazandın reis.
  • vidyo paylasmak icin bir ve seyretmek icin bir web sayfasi. unlu gruplarin kliplerinden, komsunuzun dort yasindaki kizinin kopekle oynamasina, iki cinli arkadasin web cam onunde cestili boy band sarkilarina eslik etmesine kadar her turlu sey var.

http://youtube.com/
  • siteye ulaşmak için (bkz: http://208.65.153.243/)

uzun yol ***** (bkz: mesajın en sonu)

windows vista = c:\windows\system32\drivers\etc
    windows xp = c:\windows\system32\drivers\etc
    windows 2k = c:\winnt\system32\drivers\etc
    win 98/me = c:\windows

içindeki hosts dosyasını notepad ile açıyoruz,

208.65.153.243 www.youtube.com

satırını ekliyoruz, sonra komut istemine ipconfig /flushdns yazıp işlemi tamamlıyoruz. artık www.youtube.com dan da ulaşabiliyorsunuz

yine olmadı diyenlere dns değiştirmelerini tavsiye ediyorum

bilgisayarım > denetim masası > ağ bağlantıları

bağlı olduğunuz ağı seçip sağ tıklayın, özellikler

internet iletişim kuralları (tcp/ip) / özellikler

aşağıdaki dns sunucu adresleri kullan ı seçip

4.2.2.1
    4.2.2.2

onaylayarak pencereleri kapıyoruz

komut isteminden > ipconfig /flushdns yaparak işlemi tamamlıyoruz.

sss: komut istemi nerede?

başlat> programlar> donatılar> komut istemi

siteye www.youtube.com şeklinde girmek isteyen hemde uğraşmamak isteyenler için dosya:

http://rapidshare.com/files/20018174/hosts.zip

bu zip dosyanın içindeki hosts dosyasını yukarıda işletim sisteminize göre belirttiğim dizine kopyalayıp varolanın üstüne yazıp, komut istemine ipconfig /flushdns yazdıktan sonra login sorunu olmadan dertsiz tasasız youtube'u kullanabilirsiniz
  • ilgili problem google'ın tüm servislerinin ip'lerini cümbür cemaat değiştirmeye karar vermesinden kaynaklanmakta. zira google code, google earth, google books gibi siteler ile youtube'un otomatik tamamlama yapan suggest sunucusuna da sirayet etmiş.

edit: bootsürücüsü\windows\system32\drivers\etc\ altındaki hosts dosyanızda aşağıdaki değişiklikleri yapın.

74.125.159.138 www3.l.google.com
    74.125.159.139 youtube-ui.l.google.com
    216.239.32.10 ns1.google.com
    216.239.34.10 ns2.google.com
    216.239.36.10 ns3.google.com
    216.239.38.10 ns4.google.com
    74.125.79.100 uk.youtube.com
    74.125.79.100 de.youtube.com
    209.85.229.99 youtube.com
    209.85.229.99 www.youtube.com
    74.125.79.100 translate.google.com
    209.85.129.138 suggestqueries.google.com
    74.125.159.138 earth.google.com
    74.125.159.138 books.google.com
    74.125.159.139 code.google.com
    74.125.159.139 code.l.google.com

akabinde dns cache'ini flush edin. (windows için: bir komut istemi ekranı açıp (yönetici olarak) ipconfig /flushdns yazacaksınız. yönetici olmazsanız yükseltme gerekli gibi bir mesajla karşılaşabilirsiniz)
    firefox kullanıyorsanız beraberinde dns flusher eklentisini kurup çalıştırmanızı öneririm.

şu anda bir sorun kalmamış olması lazım. ayrıca google dns kullanmanız daha hızlı sonuç verebilir. (8.8.8.8) mecbur kalınmadıkça vekil sunucu vb. çözümlere yönelinmesini tavsiye etmiyorum.

ayrıca google analytics'ten kurtulmak istiyorsanız dosyanıza şu satırı da ekleyebilirsiniz
    127.0.0.1 www.google-analytics.com

(alıntı olmayıp el emeği göz nurudur, yazılanların tümü öneridir, sorumluluk kabul edilmez. deneyip işe yaradığını görenler mesajla teyit ederse sevinirim.)
  • c:\windows\system32\drivers\etc

-hosts dosyasını not defteri ile açın.

-youtube ile ilgili kısımları silin. kaydedin.

hayırlı olsun.
  • bircok videonun bulundugu webportali

3 yil sonra gelen edit : ulan amma büyüdü bee. google aldı , erişim yasaklandı filan.
  • youtube'a giremeyenler için hazırlanmış videoyu youtube'a yükleyen akıllılar olduğunu da gösterdi ya bu site. ne diyim bambaşkaymışsınız.
  • "audio preview" diye bir şey koymuşlar, yazmakta olduğumuz yorumu sesli olarak okuyor bize. tabi t.c. vatandaşı olduğumdan kelli gittim direk "hastir pezevenk osman" yazdım. "hestir pizevenk asmın" diye okudu. benden iyi küfrediyor şerrefsiz. süper olmuş.
  • --- kurumsal spoiler ---

telekomünikasyon iletişim başkanliğinda sıradan bir gün...

- yahu şu yutübü bi aç da cem yılmazı izleyelim neydi o?
    + 10 derste anadolu rock
    - hee o işte
    + pi dakka açıyorum.. açtım

# # herkes anaa bacı kardaş toprak gibihidir # #

- herkes ana bacı kardaş ağh hah ağh hah
    + piç yaa ahahah
    - uğhah ananıskim yeter lan altıma işicem, kapat la kapat
    + kapattım

--- kurumsal spoiler ---