şükela:  tümü | bugün
5240 entry daha
  • eskiden televizyon izlediğimde hissettiğim duyguları şimdi (daha doğrusu 3-5 yıldır) youtube'ta yaşıyorum. çevremdeki tüm andavallar da buraya taptığına göre artık mecra değiştirme vakti gelmiş. * * hepsinden kaçmaya çalışmama rağmen keşfettiğim yeni mecralarıma sırasıyla andaval geekler, dönemin çakma entel gençleri, muhalif kesmin beynini kullanmayan kesmi, ardından da tüm halk doluşuyor.

oğlum kanser misiniz siz, hayat boyu sizden mi kaçıcam ben?

bu arada youtube'un premium özelliği çok güzeldir. ama zaten verilmesi gerekilen bir hizmet paraya döküldüğü için premium'u başka yollarla açmak zorunda kaldım.

edit*: zamanında facebook'a da öyle dendi. nokia'nın piyasadan silindiğini kabullenilmedi. ulen apple. seni sevmem, babanı da sevmezdim de çık karşısına google'ın. piyasayı dağıt algıyı kır. ardından yeni yeni ufak mecralar oluşsun da ben de onlardan birine kaçayım. şu an youtube'un bendeki alternatifi efukt. sen de dene. çoook daha komik. mizah kültürü bir 5 seneye değişir. öteki değişimde beni uyandırın.
  • interneti etrafında döndürebilen ve alternatifi olmayacak mecra.
  • lanet olası reklamları televizyonu geçti. 3-5 dakikada bir zart diye netflix reklamı görmekten usandım artık. katkı olsun diye dalış ve yüzme videolarını kurcalıyorum ama pozisyonun en güzel kısmında fırt diye reklam giriyor nefret ettim artık. yapacağınız işin için sıçayım sizin.

edit: hammel isimli yazar arkadaş reklam engelleyici bir uzantıdan söz etti. chrome'nin reklam engelleyici uzantısı varmış. sağ olsun reklamsız youtube kullanıcam artık.
  • bunu bilgisayarda olup da adblock olmadan kullanan insanın sanal hayattan kopmuşluğunu yaşamak istiyorum.
  • son zamanlarda iyice bokunu çıkaran site.

televizyonun 10 katı reklam çıkmaya başladı. reklam açılmadan bir video gelmiyor. üstüne üstlük tam 3 gündür teb bankasının reklamı çıkıyor karşıma. tamam anladık reklam çıkaracaksın illa ki ama farklı reklamlar göster bari.

kodumun reklamı rüyalarıma girmeye başladı. kafamda demet özdemir canlanıyor ve sürekli 2 dakika konuşalım mı lafını duyuyorum.

kendi sitelerimizin reklam kontrolünü yaptığımız için sürekli adblock kullanamıyoruz. sırf bu youtube reklamlarını engelleyen bir eklenti bilen varsa yeşillendirirse sevinirim.
  • sıcacık mağaralarına internet bağlatan ve youtube'da sevimli kedi videoları izlemek isteyen kullanıcılara adblock diye süper bir chrome uzantısı önerebilirim. böylece reklam izlemek zorunda kalmazlar ve ben de sevimli kaptan mağara adamlarımızın hayrına bir iş yaparak sevap kazanırım. win-win.