şükela:  tümü | bugün sorunsallar (5)
5903 entry daha
 • mobilden girdiğimde 15 sn ileri-geri alma butonunu artık göremiyorum. herkeste mi böyle yoksa youtube bana özel bir yamuk mu yaptı bilemedim.
 • gelecekte internet'e dijital cüzdanlarımızın tanımlanmış olduğu online id'lerimizle girmeye başladığımızda video başına para talep ederek dünyada başka bir dönemin başlamasına sebep olacaktır. zira bir videoya tıkladığımızda, tabii eğer "para kesintisi uyarılarını kapat" dememişsek, "bu video için dijital cüzdanınızdan 10 dolares kesilecektir!" gibi bir uyarı gösterip, okeylersek anında bu ücreti çekiverecektir. böylelikle video izleyerek anlık eğlenmeler, araştırmalar, "rakı içerken bi de yanına yütüp açarım" gibi maceraperestlikler hep maliyete dönüşecek, insanların boş zamanları bile aylık gider planına dâhil edilmesi gereken ekstra giderler haline gelecektir. böylece televizyonun dünyada yeni yayıldığı dönemlere benzer bir döneme girilmesi de olası. beş kişi ortak yütüp dizisine girmek, parti sonrası müzik playlisti masrafını paylaşmak gibi olasılıklar da mümkün.

  ayrıca o zamanda da bu dönemde telefon uygulamalarında olduğu gibi bu tür uyarıları anlamayan, çözemeyen, umursamayan çok sayıda kullanıcı, clickbait amacıyla yapılmış videolara tıklayarak ailelerini bu site sayesinde mağdur edeceklerdir.

  buna benzer olasılıkları düşününce analog hayatın çekiciliği giderek artıyor nazarımda.
 • daha izlemek istediğim videoyu göremeden arka arkaya iki kez reklam izleten platform. bir de bu yetmiyor video izlerken reklamlarla video bölünmeye devam ediyor. televizyonu sırf bu yüzden hayatımdan çıkartmıştım youtube de yavaş yavaş hayatımdan gidici artık. vimeo'da daha sanatsal şeyler izleyip elitizme geçiş yapacam artık.

  hani 10 lira hiçbir şey değil. adam akıllı bir pazarlama yapsalar ya da spotify'yı biraz örnek alsalar (yapabiliyorlarsa) gerekirse spotify üyeliğimi iptal eder gelirim ama bu bezdirme üzerine kurulu olup bir ürüne mecbur bırakma taktiği gerçekten itiyor beni.
 • reklamlardan bıktıran video platformu.

  gerilla pazarlama falan biliyorum ama zorlayıcı pazarlama yöntemi kendileri sayesinde literatüre girecek. 15 dakikalık bir videoya 5 reklam koyarak yamyam televizyon kanallarını bile aştılar.

  yani bir firmaya sempati duymaktanda antipati duyulmasını sağlıyorlar. makul ölçülerde reklam bilgilendirici bile olabilirken youtube bunun bokunu çıkarmış durumda.
 • reklama bu kadar sövüyorsanız reklamsız versiyonlarını indirebileceğiniz, onları güvensiz buluyorsanız da(ki güvensiz olduklarını düşünmüyorum) aylık çok da fazla olmayan bi ücretle reklamları kaldırabilireceğiniz video izleme platformu. hala bu devirde youtube reklamlarına ağlamak da saçma geliyor bana engellemek için onlarca çözüm varken.

  bu arada pc için bahsetmedim yani adblock artik çoğu browserda bile otomatik olarak var..
 • resmen reklamtube'e dönüştü.
 • reklamlarından şikayet etmeyenlerin dövüldüğünü düşündüğüm platform.
 • suç reklam koyan youtube'da değil, reklama youtube veren firmalarda.

  bir kere herkes videoyu odaklanmış, ne reklam çıkıyorsa çıksın o reklama ilgi sıfır.
76 entry daha