şükela:  tümü | bugün
  • mobilde youtube'un arkaplanda/ekran kapalıyken videoyu oynatmama sorunu 3. parti yazılımlarla çözülebiliyor ancak bu sorunu direkt youtube'un kendi uygulamasıylada aşmak mümkün. 9gagda yayınlanan ve teknoseyir'de paylaşılan gönderiye göre bu sorunu kulaklığın oynatma tuşuyla geçmek mümkün.

videoyu oynattıktan sonra ekran kapalıyken kulaklıktan oynat tuşuna basmanız yeterli. bu işlem android için sorunsuz çalışıyor.

https://teknoseyir.com/…7b66a30f15976f1-598x562.jpg
  • (bkz: mozilla)
  • android 7.0.1 yüklü lenovo p2'de takır takır çalışan yöntem. ek uygulamaya gerek kalmadan, en basit şekliyle istediğimiz şarkıyı, konser kaydını, belgeseli dinleyebiliyoruz. ayda 13.99 ödemeden, evet. ahahaha
  • android telefonlarda google chrome ile saglanabilen ozellik. oncelikle chrome dan youtube.com a giriyoruz, sonra ekranin sag üst kosesindeki alt alta uc nokta ile chrome ozelliklerini aciyoruz, orada gozumuze "masaustu sitesi" seklinde bir ibare ve yaninda da bir kutucuk carpiyor. bu kutucugu isaretledikten sonra istedigimiz videoyu acip geri tusuyla ana ekrana donebilir, arka planda muzigimizi dinleyebiliriz. kulakligin fonskiyon tuslari ile de onceki, sonraki videoya erismek mümkün.
  • ios'te hala olmayan ozellik.
  • arka planda müzik çalmak için video açıkken sağ üst köşede bulunan tuşa(kilit) 2 kere hızlıca basın.
    edit: soran oluyor, kilit tuşu telefonu kilitlemek için kullandığımız kenardaki, çıkıntı şekilde duran fiziki tuş.
  • az önce şirkette bu konuda dert yanan birilerine yardımcı oldum, buradan birkaç arkadaşa da atmıştım, son iki aydır kullanıyorum, adamlar yapmış: sadece android versiyonunu bulabildim.
  • spotify lobisi tarafından engellendiğini düşündüğüm proje
    .
    yazılımcıların uçağını mı düşürüyorlar, depresyona mı sokuyorlar, her projede benzinleri bitip proje rafa mı kalkıyor nedir yani de o kadar yazılımcı çıkartamıyor şu uygulamayı hayret ediyorum
    #ios
    (spotify'ın arkasındaki kim? apple music.. )
  • android için (bkz: youtube vanced), playstore'daki dandirik uygulamalara gerek yok

edit: link
  • youtube'un tamamen reklamlardan para kaldırmasından mütevellit arka plan çalma özelliği kendi ayağına sıkmak olacağında mümkün değildir.

edit : mantıklı bir soru geldi. tarayıcıda farklı sekmede çalıyor dediler ve göt oldum. eyyorlamam bu kadar.