• ok.ru gibi videoyu parçalı yayınlayan sitelerden bile indiriyor. daha da allah'tan belamızı mı isteyelim? ayrıca üyelik gerektiren videolarda oturum bile açıyor. eğer video giriş yapmayı gerektiriyorsa sizi uyarıyor ve kullanıcı adı şifre girmenizi söylüyor.

windows kurulumunu yapamayanlar için amme hizmeti. keza system32 içerisine atılan exe hata veriyor(benim gözlemim)

edit:
    1) eğer cmd(bkz: command prompt) ile çalışacaksanız exeler için kullandığım ./ ön ekini kullanmayınız. powershell destekliyor ama cmd desteklemiyormuş.
    2) canlı videolarda da indirme yapabilirsiniz. ancak yinede her siteyi desteklemediğini belirteyim.

en basit hali ile kullanma:
    1) buradan son versiyon youtube-dl.exe indirilip, indirme yapacağınız klasöre atılır
    2) youtube-dl klasörüne girilip dosya > windows powershell açılır, böylece aynı dizinde çalışılabilir kolaylık açısından. yoksa yolu belirtmek zorunda kalacaktık
    3) "./youtube-dl #video_linki" komutu çalıştırılır

pratik bilgiler:
    1) aria2c ile birlikte kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. aşağıda kullanımını anlatacağım
    2) youtube'dan max kalitede indirmek için (ffmpeg gereklidir, aşağıda anlatacağım) -f 'bestvideo+bestaudio' komutu kullanılabilir

aria2c kurulumu:
    buradan uygun olan son sürüm indirilir, youtube-dl klasörüne atılır

aria2c kullanımı:
    ./youtube-dl --external-downloader ./aria2c #video

not: youtube'dan yavaş indirtecektir, çünkü her videoya hız sınırı veriyor. örneğin, hd videonun sınırı atıyorum 3mbps iken, 360p sınırı 1mbps. aria2c indirmeyi parçalara bölebildiği için max 16 parça olmak üzere parçalayabilirsiniz. böylece her parça izin verilen max hızda indirilecektir. böylece hd bir video atıyorum 16x3mbps = 48mbps hızla indirilebilecektir.

örnek kullanım: ./youtube-dl --external-downloader ./aria2c --external-downloader-args '--disable-ipv6 --check-certificate=false --file-allocation=none -k 1m -x 16 -s 16' #video
    kafanıza takılan komutlar için yeşillendiriniz, teknik ingilizceniz var ise okuyunuz

not2: aria2c ile indirirseniz, indirirken izleyebilirsiniz

ffmpeg kurulumu:
    1) buradan uygun olan son versiyonu indirip system32 klasörüne atın

tanım: kullanılası video indirme şeyisi

edit: anlaşılırlık iyileştirmesi
  • (bkz: yt-dlp)
  • destekledigi siteleri ve esnekligini gorunce iyi bir oha cektigim python la yazilmis kendi tabirleriyle 'small command line program'.mutevazilar birde. kardes sen '... youtube and a few more sites.' demissin de bu nedir.
  • geolimitleri bypass eden, altyazılardan reklama kadar her bir boku indirebilen, yetmediği gibi vimeo gibi başka sitelerden de indirebilen aşmış bir araç.

reklam kim indiriyor amk?
  • (bkz: termux) uygulaması ile android telefonda kullanmak için xda linki
    şahsen hoşuma gitti, oldukça kullanışlıymış.
  • pluralsight taki videoları indirebiliyorsunuz deniyor ancak ben denediğimde hesabım banlandı. sayfada 62 video buldu, 1.yi indirdi 2. de bastı kilidi. kullanmak istiyorsanız satın alın dedi. #freeapril kampanyasından faydalanıyordum. yeni hesap açmam gerekti.
    edit: mail atıp banı kaldırttım. bir ekşi yazarı saolsun indirebiliyorum artık pluralsighttan videoları.
    edit 2: 2. kez ban yedim ve 2.de banı kaldırmıyorlar haberiniz olsun. paralı olsaydı gitmişti hesap. ban yememin sebebi minimum bekleme süresini 30 sn max bekleme süresini 40 sn yapmamdı. yeni hesap açtım. şu anda minimum 30 sn max 60sn ile henüz ban yemedim.
    edit 3: 30-60 bandında tekrar ban yedim. 60-90 sn deniyorum şu anda sorun yok gibi.
    edit 4: kullanmayın derim ban yiyorsunuz her türlü.
  • an itibariyle github reposu dmca ihlali sebebi ile kapatılmıştır.
  • https://github.com/…ster/2020/10/2020-10-23-riaa.md

uçurulmuştur. daha 1 hafta önce kullanmıştım. ölene kadar saklayacağım cloneu.
  • müthiş bir özgür yazılım olur kendileri. birkaç kişiye bundan söz ettiğimde hooktube vs. var ne gerek var, böyle bir sürü web service var cümleleri işittim. gerçekten de herkes özgürleşmesin, bazıları gerizekalı kalsın diye geçiriyor insan içinden. sonra yine herkesi kurtarma gayreti baskın geliyor. oturup açıklamaya başlıyorsun gerizekalıya tane tane neden youtube-dl kullanması gerektiğini. zamanlama yapıp bile indirebilirsin, sonra otomatik sildirebilirsin diyorum, hala yüzüme bakıyor. ahh, ah.

şu yazılımın video çektiği servislerin sayısı, bazılarının iq sayısından yüksek.
  • eff*'nin github'a gönderdiği mail neticesinde geri getirilen proje. gönderilen mailden bir kesiti çevirisi ile paylaşmak isterim:

"... birincisi; youtube-dl, telif hakkı ile korunan herhangi bir içeriğinin bu haklarını ihlal etmez, buna da teşvik etmez. kaynak kodunda yer alan testlerde kullanılan, bu içeriğe yönlendirilen bağlantılar adil kullanım kapsamına girer. yine de proje geliştiricileri, bu bağlantıları değiştirmektedir. ikincisi; youtube-dl dmca'nın ilgili maddesini (1201) ihlal etmez çünkü youtube'un herhangi bir teknik koruma mekanizmasının "etrafından dolanmaz". benzeri bir şekilde youtube'un kullandığı "imzalama" veya "dönen şifreleme" yöntemleri, videoların kopyalanmasını engellemez."

devamı: https://github.com/…-16-riaa-reversal-effletter.pdf

* electronic frontier foundation (elektronik sınırlar vakfı)
hesabın var mı? giriş yap