şükela:  tümü | bugün
  • netflix ve spotify'a ciddi ciddi para ödeyenleri taşlayan sevgili youtube fanlarını piste davet ediyorum. çocukları pistten alalım.
    edit: netflix ve spotify'a para veriyorum.
  • youtube vanced ve spotify+ kullanın, gerizekalı olmayın. tamam, sistemler güzel. belirli bir hizmet veriliyor. bunun da bir ücreti olmalı. gel gör ki işin boku çıkmış durumda. spotify'a x lira, youtube'a y lira, netflix'e filanca lira, icloud alanını arttırmak istiyorsan şu kadar lira... uzar da gider. hangi birine para yetiştireceksin? bunlar gördüler insanlar önlerine koyulan her şeye itiraz etmeden para verebiliyor, sağmal inekmişiz gibi davranmaya başladılar. sağ babam sağ. müzik arkada da çalsın mı? hop, aylık 19.90 liracık. internetin yokken de izlemek ister misin? hop, aylık 35.90 liracık. istersen 1080p izleyebilirsin, hem de sadece 10 lira farkla. çok saçma...

düdüt: soran arkadaşlar olmuş. youtube vanced ve spotify+ apk olarak indirip kurabileceğiniz uygulamalardır. internetten aratarak bulabilirsiniz.

ios kullanan suser dostlarım ise bunların muadili olan youtube++ ve spotify++ kullanabilir. kurulumu çok azıcık daha karışık; o yüzden youtube'dan kurulum talimatlarına bakabilirsiniz.

edit 2: iyice ölücü olmakla ne alakası var yahu? ben kendimden örnek vereyim o zaman. öğrenciyim, 1200 lira sabit gelirim var. bunun 800 lirası kiraya gidiyor sadece. aidat filan katmadım daha. 15 lira spotify, 30 lira netflix, 15 lira youtube premium, 15 lira bir diğer uygulama, bir 15 daha da ikinci bir diğer uygulama olsun. rakamlar farazi verildi bu arada. 90 lira yapıyor ayda. tamam sizin maaşınız iyidir, alım gücünüz yüksektir veyahut para dürtüyordur sizi; o zaman buyrun alın. bu 90 liraya ben evin market alışverişini yapıyorum bir haftalık. öyle havaya dağıtabileceğim bir para değil. emek var eyvallah da her dakika reklam koyup insanlara " bak premium almazsan sürekli reklam göreceksin, almazsan hani bizim emeklerimiz ühü" algısı yerleştirmesinler o zaman. spotify'ı da aynı bok, youtube'u da aynı bok. tekrara düşmeyi sevmem ama bunu söylemeden geçemeyeceğim; siz almak istiyorsanız elinizi tutan yok. buyrun, alın. buraya gelip "bu da benim sikim hüsnü" der gibi para saydığınız uygulamaları sıralamayın. sanki o şirketlerde hisseniz varmış gibi çokbilmişlik taslamanın da alemi yok. o da bilirmiş illegal olarak bulmayı, bak bak. neyse, ben bilmeyenler için bilgi verdim zaten. siz sıralama yapıp, ego mastürbasyonu yapın diye değil.
  • google drive
    netflix
    spotify
    bein connect
    youtube premium
    xbox live gold
    yukarıda saydıklarımın hepsine belli bir miktar para ödüyorum ve asla pişman değilim.
    konforlu alanlar yaratmaları dışında yasal olmaları da satın almam için çok güçlü bir kriterdir.
    tek tıkla ulaştığımız tüm içeriklere inanılmaz emek veriliyor.
    bu platformlada çalışan insanlar, içerik üretme yoluyla sağladıkları kazancı gerçekten hak ediyorlar.
    siz de, ekrem imamoğlu: "hak, hukuk, adalet" derken birlikte tempo tutan insanlar olarak bu platformlara ücret ödenmesini, ücret ödeyen insanlara "enayi" gözüyle bakarak eleştiriyorsunuz.
    siz bu tür eleştirilerle kapımıza gelince de biz ister istemez samimiyetinizi sorguluyoruz.
    bir ay boyunca ücretsiz çalışın bakalım ne hissedeceksiniz?
    herhangi bir şekilde maddi bir karşılığı olmayan ve gerçekten yorucu olan bir işte bir ay boyunca çalışın..
    eğer gerçekten içinde bulunduğunuz duruma tepki göstermezseniz, size söz veriyorum tüm üyeliklerimi iptal ederek torrent kullanmaya başlayacağım.
    saygılarımla..
    not: başta torrent olmak üzere, illegal yollardan istediğim içeriklere ulaşmayı en az sizin kadar iyi biliyorum.
  • saçma... böyle birşey yok, böyle birşeye gerek yok.

(bkz: hiper optik vasküler dondurucu)
  • bakın serbest piyasa diye bir şey var ve dünyadaki birkaç boktan ülke hariç bu sistem aktif olarak uygulanıyor.

sistem çok basit
    birileri bir hizmet ortaya koyuyor bu somut bir şey olabileceği gibi soyut bir üyelik de olabilir
    ve belirli bir ücret belirleyip
    reklamını yapıyor.

isteyen beğenip alıyor
    istemeyen de almıyor.

sizin 2019 yılında halen spotify, netflix, belki de youtube gibi platformlara para veren insanları aşağıladığınızı sanmanız

a) fakirliğinizin
    b) cimriliğinizin
    c) kıskançlığınızın
    d) farklı ilgi alanlarına sahip olmanızın
    e) otlarla benzer bir hayat anlayışına sahip olmanızın gööstergesi.
  • beyinsizlik göstergesidir. reklam izlememek için abp kullanmak varken para ödemek en hafif tabirle gerizekalılıktır.
  • gereksiz olduğunu düşündüğüm aktivite. her müziği bulamıyorsunuz. örneğin radiohead'in her şarkısı youtube'da yok. music'te var mı bilemeyeceğim ama sırf reklamsız izlmek ve istediğimde videoyu indirebilmek için youtube a ihtiyacım yok. mobil cihazdan youtube kullanmam olur biter.
  • bu şartlarda spotify premiumu iptal ettim ulan ciddi ciddi youtube’a para ödeyen var mı?
  • donanım haberde aile grupları alan kişiler var 6 aylık 30 tlye alabilirsiniz.
    ayda 5 tlye hem telefon/bilgisayar reklam derdiyle uğraşmıyorsunuz hem de youtube musicten istediğiniz müziği dinleyebiliyorsunuz. spotify ı zengin etmeye gerek yok ayrıca önerilen müzikler konusunda da gayet iyi bir algoritması var sizin hoşlanacağınız tarzda müzikler öneriyor.