• yıllardır 50 farklı platformda üyelik almışımdır. youtube premium kadar hakkını veren olmadı henüz.
  • 4 kisi, hem arabada, hem sporda muzik dinlemeye, evde, iste vs. reklamsiz youtube izlemeye 25 lira para veriyoruz. 4 kisi birer simit yesek ayni hesaba gelir. derdini sikeyim butonu olsa da bassak.
  • bu amina koydugumun “ona su kadar para verilirmi” oluculeri her ay cebinden ne kadar para calindigini gorebilse ulkeyi yakar, kendini siker heralde.

usenmedim hesapladim diyanetin 91,8 milyar lira butcesini odemek icin 85 milyon kisiye 1080 lira dusuyor o da aylik 90 lira kardesim.

90 liraya youtube premium + spotify premium aliyorsun 20 lira da artiyor. imam beslemek yerine oyunu adam gibi kullansaydin burda gelip 40 lira icin aglamayacaktin guzel kardesim.
  • ben ödüyorum. ama ciddi ciddi değil.

tam ödeme esnasında bi gülme tutuyor. sıkıyorum kendimi, ciddileşmeye çalışıyorum ama olmuyor. sinirlerim bozuluyor basıyorum kahkahayı.

gerizekalı mısınız da akıllı taklidi yapıyorsunuz yoksa tam tersi, gerizekalı gibi mi görünmek istiyorsunuz anlamıyorum.

premium alınca youtube music kullanabiliyorsunuz. spotify kalitesinde müzik dinliyorum. ayrıca karşılaştırma yaptığımda yt öne geçiyor, çünkü birçok canlı konser kaydını veya farklı videolara özel versiyonlarını da burada bulabiliyorsunuz. ayrıca youtube öneri algoritması bariz şekilde daha iyi çalışıyor. üstelik spotify ile aynı parayı veriyorum hatta 5 kişilik aile üyeliği aldığım için kişi başı ödenen rakam bedavaya yakın.

premium alınca çocuğum için çizgi film açtığımda araya ne idüğü belirsiz reklamlar girmiyor. ayrıca uyutmak için ninni açtığımda da reklam ile ambiyans bozulmuyor.

uzun yola çıktığımda bir ekonomist veya siyaset yorumcusunun videosunu arka planda oynatıp ekranı kapatarak dinleyebiliyorum.

vs vs vs

buna para vermiyorsunuz da neye para veriyorsunuz koduğumun salakları?

edit: izlemek istediklerinizi cihaza indirip internet yokken offline izleme özelliğini unutmuşum.

debe edit : premium özelliklerini 3. parti uygulamalar ile bedavaya kullanabildiğini söyleyenler var. canlarım, ayda 2 paket sigara parası vermemek için cihazınıza tüm verilerinize ulaşabilecek programlar yüklemek sizin tercihiniz. benim hayat görüşüme uymuyor.

edit3: bir paket sigaradan bile ucuz dedi arkadaşlar. ben aile üyeliği kullanıyorum. bütün aile premium.
  • ödüyorum valla.
    işime yaramıyor mu?
    arabada feci yarıyor.
  • uzun uzun yazacaktım fakat bu kadar gerizekalıca yoruma uzun uzadıya yazmak, o platformu ayakta tutma maliyetlerini, o şarkıyı yapan ve editleyenin neden izlesene.com'u değil de youtube'u seçtiğini anlatmak bana zul geliyor.
  • çayı şekersiz içmeye başlamak gibi bir şey. hani bir süre şekersiz içersiniz ve buna alışırsınız. sonra hadi bir kez de şekerli deneyeyim dediğinizde mideniz bulanır ya ayni hissi bu durumda da yaşıyorsunuz. farklı bi hesaptan izlerken reklam girmeye basladığında, ya ben geçmişte bu reklama nasıl tahammül ediyormuşum diyorsunuz.

ciddi ciddi yaptığım ve hayat kalitemi anında arttırdığını hissettiğim durum. youtube'u yoğun olarak kullananlara şiddetle tavsiye ederim. faydasını göreceksiniz. 1 yıldır kullanıyorum.
  • lan oğlum hadi siktirin gidin şurdan. şimdiye dek internet üzerinden satın aldığım sayısız üyelik içinden blutv’den google drive’a, dijitürk’ten spotify’e, sahibinden’den mubi’ye, youtube premium kadar hakkını veren bir üyelik görmedim desem sanıyorum yalan söylemiş olmam. yıllarca o sikko reklamlar beynimizi ayrı, zihnimizi ayrı çürüttü. psikolojim bozuldu aq reklamlarından. içeriklerde sırf o dakikada yedi yüz bin dört yüz elli altı defa çıkan mal reklamları izlememek için bile bin yıl para verilir bu uygulamaya.
  • meditasyon yaparken "ebemsepeti yanımda aklımdaysa çükümde" gibi şeyler duya duya sinir hastası oldum ve neyse parası verdim.

beleş kullanmaya dair herhangi bir çabam olmadı, olamaz. bilgisayardan anlamıyorum ve yapacağımsey bilgisayarımı bozarsa kendimi asmak zorunda kalabilirim.

huzur için para harcıyorum, millete dert oluyor aq.

bunun dışında para ödediğim platformlar şu şekilde:

duolingo
    netflix
    mubi

eğer whatsapp premium gelir, whatsapp'ı olan herkesin telefonunda çıkma olayı premiumlarda engellenebilirse whatsapp premium da alırım. çevrim içi yazısının silinmesi paralı olsa ona da para öderdim. bazen konfor her şeydir. spotify'ı sildim, gerekirse sonra ona dönerim.
  • hem youtube hem de music. aile paketi ile premium kullaniyorum. 10 numara. tv desktop mobil farketmiyor.
    ayrica spotify yerine de youtube music kullaniyorum. eskiden beri spotify yerine youtube kullaniyordum artik youtube music var. bi kere youtube beni spotify dan daha iyi taniyor. daha ilk sarkidan sonra benim icin sectigi sarkilar heh bu da iyi dedirtiyor.
hesabın var mı? giriş yap