şükela:  tümü | bugün
  • youtube'un 2017 yılındaki popüler videoları ve youtuberları derlediği yeni videosu. birkaç türk youtuber da var.

şu aralık ayı gelince "yılın enleri"nin hemen yayınlanmasından çok rahatsızım. aralık niye bu yıldan sayılmıyor? belki yarın çok popüler bir olay olacak ve günler içinde viral hâle gelecek, neden yılın bitmesini beklemeyip aralığın en başında yapıyorlar bu şeyleri? sadece youtube da değil, tüm siteler aynı şeyi yapıyor.

bir buna, bir de taa kasımdan yılbaşı süslemelerine başlayan mekanlara ayar oluyorum. neyse konumuz videoydu. geçen senelere göre vasat kalmış bir bölüm olmuş bana göre.

oynayan türk youtuberlar: meryem can, merve özkaynak, orkun ışıtmak, enes batur, uras benlioğlu, idil tatari, kafalar.
  • türkiye trendlerini gözden geçirince leş bir izleme keyfimiz varmış diye düşündüren hede. gerçi global trendler bile pek ahım şahım gözükmüyor. sanırım en kalabalık izleyici kitlesi 13-24 yaş aralığında ve çok farklı bir seyir zevkleri var. her fırsatta yeni nesile giydiriren tiplerden olmak istemiyorum ama enes batur nedir amk.
  • ya gündemden çok uzak kaldım ya bu sene bi bok olmadı.
  • 2017 youtube açısından baya kötü bir seneydi tüm bu demonetization olayları yüzünden. ne kadar kötü olduğu bu videodaki türk youtuber sayısından da belli oluyor zaten.
  • yine videoda yer alanların tamamına yakınını tanımadığım bir rewind oldu. üşenmedim baktım çoğuna, gerçekten bana hitap etmiyorlar. yaptıkları işler kalitesiz mi? değil. lakin çoğunun içerikleri gerçekten üzücü.

demek ki böyle oluyor, ben boşuna yırtınıyorum amına koyim düzgün içerik için. düzgün ışık, albenili kurgu ve 13 yaşa hitap eden içerikler lazım. taktiği kaptım, bundan sonra gerekirse götüme fidget spinner sokarım, dedeme karı ayarladım diye video çekerim.

rewind 2018'de görüşürüz.
  • rewind 2017'de bulduğum tek şey despacito ve slime.
    bütün sene başka konusu olan tek video çekilmedi mi kardeşim nedir bu slime ve despacitodan çektiğimiz. youtube da işi koyverdi, şu ana kadar yaptıkları en kötü rewind olmuş.
  • o renkli yapışkan şeyin fırtlatıldığı trende aşina olmadığımdan bi sik anlamadığım video. yukarıda da yazmışlar, kimin kim olduğu belli değil. bi mkbhd ile casey neistat'yı tanıdım, bi de despacitocularla, colbert report'u.
  • beni üzen nokta ana akımın da 2017'de trende girmiş olması. evet slimelar hiç sevmediğim despacitolar girmiş olabilir ama ana akım dizileri yerine keşke barış özcanlar timur akkurtlar girseydi
  • nusret'in eti tuzlama hareketini es geçmemiş videodur.

burada
  • açık ara en kötü rewind videosudur. kısır bir senenin üzen hasatıdır.

rewind "rewind youtube" 2012 - 2016
    https://www.youtube.com/watch?v=6ko7bpr27qc