şükela:  tümü | bugün
  • cok yakinda abd'de hizmete girecek, youtube'un yeni servisi.

abc, cbs, fox, nbc ve bircok kanalin canli izlenebilecegi, programlarinin kaydedilebilecegi bir servis olacagini soyluyorlar. aylik $35.
  • • $35 aylık.
    • maksimum 6 kullanıcıya kadar aynı anda erişim imkanı.
    • sınırsız bulut dvr
  • google'in uzerinde iki yildir calistigi yeni servisi. ne zaman hizmete baslayacaklarina dair kesin bir tarih yok.

netflix'e rakip olacak deniliyor ama henuz bunu soylemek icin cok erken. bana gore ikisi farkli servisler sunuyor. netflix televizyon kanallarini canli izleyebilme hizmeti sunmadigi gibi, henuz youtube tv istediginiz filmi, diziyi, veya belgeseli aninda izleme gibi bir secenegi olacagini duyurmadi. sadece youtube red orijinal yapimlarini bulunduracagini soyledi. bu yuzden youtube tv daha piyasaya sunulmadan ikisini karsilastirmak pek dogru bir hareket gibi durmuyor.

teknolojinin bu kadar ilerledigi bir donemde, bir televizyon kanalini canli izlemeyebilmek icin televizyon ve bilumum aparatlara ihtiyacimiz olmasi zaten cok sacmaydi. bildigim kadariyla cogu kanal online streaming uzerinde calisiyor ancak her bolge ve her sehir henuz bundan faydalanamiyordu. mesela gecen pazar abc oscarlari yayinladi, ancak benim bolgemde streaming henuz bulunmadigi icin link pesinde kosup durdum. bunun disinda verizon’un canli televizyon izlemek icin bir applicationi bulunuyor, tabi televizyon paketiniz var ise. ancak bu application sadece telefonlar ve tabletler icin, yani kucuk ekranlarla kisitli ya da bir sekilde telefonunuzu televizyonunuza baglanmaniz gerekiyor. ayrica her kanali da canli izleyemiyorsunuz. kisacasi bir sekilde bazi kanallar icin bu hizmetler mevcutken digerleri icin tek seceneginiz televizyondu.

bu guzel servisi sonunda gelistirdikleri icin google ve youtube'u tebrik ediyor, basarilarinin devamini diliyoruz.
  • yeni nesil tv.

fiyatini $35'dan biraz asagi cekerlerse cok tutar. halihazirda time warner / spectrum $30'a yillik abone veriyor. (new york icin boyle ). spotify gibi bir atilim yaparsa tadindan yenmez. benim gibi tv'de sadece jimmy kimmel, haberler ve arada bir nba finals izlemek isteyen birine abc , cbs vs yetiyor.

$15-$20 yapin sunu da american dream tam olsun.
  • live streaming işinin artık tamamen boyut değiştirdiğini gösteren servis. amerika'nın yarısında servis veriyorlar ve ellerindeki güç sadece amerika için bile 260 milyon abone. globalde bu rakam 1.3 milyar.

nielsen datasına göre geleneksel televizyon izleyicilerinin yarısı 49 yaşın üzerinde ancak söz konusu youtube tv olduğunda bu rakam 13-34 yaş aralığına iniyor. yani sadece televizyon izleme yöntemini değiştirmiyorlar, oyuna çok daha genç oyuncuları da dâhil ediyorlar. bu anlamda türkiye'deki sistemin de çok yakında radikal olarak değişeceğini öngörmek çok mantıksız olmaz. allah digitürk'e sabır versin, zira kendileri için gerçekten de "winter is coming."
  • bu sabah itibarı ile tr yayınına başlamış sanrım. video izlerken şu uyarı ile karşılaştım.

--- spoiler ---

artık youtube tv'yi kullanabilirsiniz
    uydu alıcısı gerekmeden, 40'ı aşkın kanaldan canlı tv yayını. üyeliğinizi dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.
    --- spoiler ---

ücretsiz deneme süresi var. bitince aylık 35 dolarcık.
    6 kişi ortak kullanabiliyor.
    abc, cbs, fox, nbc, espn de olan programlar canlı yayın ve sonrasında olacak.
    dizi servisi var.
  • deneme suresinin sonunda ilk odemenizi cektikten sonra chromecast de gonderen servis. yani 1 ay kullanip da begenmediginiz takdirde iptal ederseniz elinize chromecast kaliyor hic olmazsa. $35 yayin + chromecast, fena degil. donanimhaber olucusu gibi giresim geliyor.

bulundugum yerde su anki kanal listesi comcast xfinity tv servisinin basic planindan hallice. en onemlisi: cnn yok.

guzel yani, ayni hesabi 6 kisinin kullanmasina vs. izin vermesi. ev arkadasi olanlar icin guzel de, tek kisi icin cok pahali. bu haliyle sundugu kanal icerigine gore cok pahali. $14.99 olsa ehh iste.

ayrica bu live tv isinin cilki cikmis gormeyeli:
    https://www.tomsguide.com/…acements,news-24578.html
  • 1 hafta deneme sürümünden kullandım, izlenimlerim şu şekilde:

- proxy üzerinden rahatlıkla izleyebiliyorsunuz, herhangi bir takılma, donma yok.
    - görüntü kalitesi eh işte, düzeyinde. en azından bana gelen görüntü o şekildeydi. hulu tv çok daha iyi.
    - cnn yok, cnn'in olmadığı bir televizyon platformu benim için yarı çöp.
    - roku desteği yok. roku desteği olmayan bir platform benim için epey bir çöp. ama roku'ya destek birkaç ay içinde gelir. fakat cnn'i içerirler mi pek bilemedim.