şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: youtube varken televizyon izlemek)

  ulan hem fakirsin, hem de müzik kültürün youtube kadar. neyini açıklayayım sana bunun.

  edit: 10 liranın derdini yapıp burda uzun uzun açıklayarak entry yazan adam fakir değilse bu ülkede kimse fakir değildir arkadaşlar. dilenciye verdiği 1 liranın bile hesabını yapmış bi de. ulan yavşak ben dilenciye bazen 50 lira veriyorum sen nerden bileceksin. burda bunun başlığını açıyor muyum.

  youtube'dan müzik dinleyen insanlar yıldız tilbe tayfası bence. neyi dinliyorsun, hangi albümden dinliyorsun, o albüm ne zaman çıkmış bilmezler. "ya bu şarkı çok güzelmiş" diyerek youtube'u açar dinlerler. hadi diyelim youtubedan ciddi ciddi dikkat ederek, müzik zevkine uygun müzikler buluyorsun ve arşivliyorsun. tamam olabilr. ama spotify'a bok atıyorsan ya hiç spotify premium kullanmamışsın, ya da ciddi anlamda müzik kültürün yok. bu çok açık ve net bir durumdur. tartışması bile olamaz. last.fm'den bile haberiniz olduğunu sanmıyorum.

  edit2: spotfiy'in ses kalitesine bok atanlar için gelsin. güzel kardeşim uygulamanın içinde ses ayarları var. en yüksek kaltede dinlerken yine tatmin olmuyorsan kusura bakma ama senin kulaklığın boktan. sen de fakirsin.

  edit3: fakirsiniz...
 • spotify'ın telefonda arka planda çalışması bile yeter. spotify uygulamasını premium olarak kullandığında çevrimdışı müzik dinleyebileceğinden bihaber suser iddiasidir. uçakta, uzun yolda, vapurda internet çekmez iken spotify yardimina yetişir. adini bile bilmediğim fakat müzik zevkime uygun listeleri sunmasi ve telefonuna indirmende cabasi.
  edit: reklam derdin yok ve kategorilere göre önerdigi muzikler harika uyumda.
  edit:imla*
 • (bkz: gema)
 • birisi video based digeri ise sadece sound streaming yapan birbirinden farkli iki urundur. video daha fazla bandwith harcayacagi icin spotify kullanmak daha mantiklidir. offline muzik secenegi, yeni albumler kesfetmek, bazen arkadaslarinin ne dinledigini merak etmek ve dinlemek icin dogru adrestir. begeniler dogrultusunda olunsan akilli radyo listesi ile de gayet farkli bir deneyim yasayabilirsiniz. mobil olarak daha fazla kullanilan bir urunu ayni zamanda desktop uzerinde kullanmak ve deneyimi devam ettirmek isteyen kullanicilarin yaptigi anlasilabilir tercihdir.

  muzik kalitesine gelince, evet mukemmel kalitede ses dinlemeniz mumkun degil. lakin youtube da size sadece baglantiniz dogrultusunda ses kalitesi sunuyor. artik para odemiyorsaniz zaten her muzik sonrasinda reklam dinlemek ve izlemek zorunda kaliyorsunuz. spotify'a parayi odedikten sonra bu dertten de kurtuluyorsun, odemesen de her muzik sonrasinda bir reklam calmiyor.

  (bkz: daha ister misin abi)
 • ıphone'da youtube'u safari ile arkaplanda kullanmayı bilmeyenleri ortaya çıkarmıştır.
 • youtube 192 kbps (max.) bitrate'e sahip ses kalitesine ulaşabilirken,
  spotify premium'da bu değer 320 kbps'dir.

  (bkz: matematik)
 • bizim gibi fakirler icin sacma da gelse parasi olan adam youtube'da playlist olusturmak icin ugrasmak istemez.
  golf varken ferrariye ciddi ciddi para odemek gibi bir sey. biz anlayamayiz.
  bu dunyada kahve makinesinde wifi baglantisi olan insanlar var. bir de aygaz'in ustune bakir cezve koyanlar var...
 • incelik sahibi olmayanların anlamadığı olaydır.