şükela:  tümü | bugün
  • 2015 yılına ait bir pewdiepie şarkısı. şarkı diyip geçmeyelim, tam bir başyapıttır.

sözlükte başlığını göremedim, geç de olsa açılsın dedim, belki sonradan gören olur.

https://youtu.be/bj7v5tc0nzq

kısa bir bilgilendirme yapayım. bu şarkı 2015 yılında pewdiepie’ın youtube’ta sıkışıp bunaldığı zamanlarda yapılmış bir youtube ve youtuber kitlesi eleştirisi. bilmeyenler için pewdiepie o zamanlar da açık ara youtube’ın en fazla abonesine sahip kullanıcısı, şu an da öyle. mesela şu an 102 milyon abonesi var ki insan gerçekten hayret ediyor.
    işte pewdiepie o zamanlar da zirvede olan biri ve youtube’ın dönüştüğü halden çok rahatsız ve mutsuz. o yüzden youtuberlerı anlatan bu videoyu çekiyor.

videonun uzun kısmında (burada sadece şarkı kısmı var) bir patates var. youtuber olmak istiyor. ve büyücü kılığındaki pewdiepie ona yardımcı olmak istiyor. (kendisi youtube kralı sonuçta)
    patates ne yapmam gerek diyor.
    pewdiepie önce bikini giymesini istiyor, insanlar böyle absürd şeyleri sever diyor. patates el mecbur giyiyor. sonra ne yapmalıyım diyor. pewdiepie al sana bir sürü patates, onların hepsini ye diyor. patates kardeşi patates dilimlerine bakarak ama onları yiyemem diyor, ama yemelisin diyor büyücü. üzülerek yiyor. en sonunda da büyücü bir sürü abur cubur veriyor ve hepsini yiyip fikrini söylemelisin diyor. patates ben bunları yemek istemiyorum diyor. büyücü hadi ama yap diyor ve patates tamam diyor :(

en sonunda da son aşama geliyor. wall of the dicks. bu duvarı tırmanmasını söylüyor zirveye ulaşması için. ve ünlü bir youtuber olmak isteyen patatesimiz hüzünle karışık bir şekilde anlatıyor hikayesini. müziğimiz burada başlıyor.

şarkıda jesus kısmı aşırı komik. mükemmel ötesi bir başyapıt cidden.

kim yapmış, kral yapmış.