şükela:  tümü | bugün
  • insanı zıvanadan çıkaracak, özellikle de kendi ülkesinden nefret ettirecek yorumlardır. o kadar aptalca, ahmakça, basit, ucuz, aşağılık yorumlar yaparlar ki, ve bunları içlerinde boş bir özgüvenle yaparlar, hepsini öldürmek istersiniz.
  • her grup yorum, kardeş türküler, ferhat tunç , şıvan perver videosunun altına ırkçı köpeklerin, insanların ırklarına ağzından bok saçarak ve tahrik etmek amacıyla konuşlanarak yaptığı yorumlardır. he amk ben kürt'üm hem de maymunum. mutlu oldun mu gerizekalı. sen hayvan bile değilsin..
  • bir anda ülkücü pkkcı tartışmasının başladığı yerdir.
  • tek kelimeyle özetlemek gerekirse (bkz: leş)

ömrümde görmediğim kadar ırkçıyı, faşisti, aptalı, cahili, homofobiği, seksisti, yobazı ve terbiyesizi youtube videolarının yorum kısımlarında görüyorum. bu yüzden sinirlerim bozulmasın diye videoların altındaki yorumları okumuyorum çoğu zaman.
  • ben nasıl insanlarla birlikte, nerede, niçin yaşıyorum dedirttiren yorumlardır. bazen makara olsun diye okuyorum eğlencesine ama en neşeli anımda bile beni çileden çıkarabiliyor çoğu. allah ıslah etsin ne diyelim.
  • türkiye ile sınırlı sanıyordum bu olağanüstü yorumları.

allah beni kahretseydi de ciddi şekilde "barış ve ahlak dağıtıyoruz" diyen amerikalıya veya ortadoğudaki katliamları "barış için" gören avrupalıya rastlamasaydım.

her şeyin petrol ve para için değil de sadece kötüyle savaşmak için yapıldığına inanan o kadar insanı yorumlarda görmek... dehşet verici.

1984'üme sarılıp uyuyorum.
  • yorumlarda ingilizce ve türkçe olarak ikiye ayırmak gerekiyor ne yazık ki...
    ingilizce olanlarda hemen herkes kibardır. biri bir şey sorar ve diğeri cevap verir. veya biri video hakkında bir fikir beyan eder ve diğer insanlar da katılıp katılmadıklarını düzgün bir biçimde ifade ederler. bu yorumların en iyi tarafı okuduğunuzda rahatsız olmazsınız ve bir şeyler öğrenme ihtimaliniz yüksektir. biri terbiyesizce bir yorum yaptığında mutlaka ' hey yeterince sevişmiyor musun? derdin ne? sakin ol.' gibi bir ayar veren çıkar.

türkçe yorumlar ise içler acısı...birbirine insan gibi davranmayı öğrenememiş, dilini kullanmayı bırak yazmayı bile beceremeyen, her konuyu sünni, alevi, kürt, türk, tartışmasına dönüştüren mutlaka ama mutlaka toplumun en kutsalı saydığı anaya bir adet küfür içeren, saygısız, sinir bozucu, insanı memleketle ilgili karamsar düşüncelere salan yorumlardır bunlar...