şükela:  tümü | bugün
  • insanı zıvanadan çıkaracak, özellikle de kendi ülkesinden nefret ettirecek yorumlardır. o kadar aptalca, ahmakça, basit, ucuz, aşağılık yorumlar yaparlar ki, ve bunları içlerinde boş bir özgüvenle yaparlar, hepsini öldürmek istersiniz.
  • her grup yorum, kardeş türküler, ferhat tunç , şıvan perver videosunun altına ırkçı köpeklerin, insanların ırklarına ağzından bok saçarak ve tahrik etmek amacıyla konuşlanarak yaptığı yorumlardır. he amk ben kürt'üm hem de maymunum. mutlu oldun mu gerizekalı. sen hayvan bile değilsin..
  • bir anda ülkücü pkkcı tartışmasının başladığı yerdir.
  • küfür etmeden iletişim kuramayan, herhangi bir fikir üretmeyen, ahlaksız, ikiyüzlü ve kötü niyetli kalabalıkların buluşma noktası. ülkeye duyulabilecek umudu kemiren mecralar. güzel rol yapan bir aktörü veya aktrisi övmek yerine repliği yüz kere tekrarlayanlar, videodaki kadına kimi zaman sırf başı açık diye uökuru açılmadık küfürler edenler, dindar geçinip ağzı kanalizasyon kokanlar... yabancı videoların altında çeşit çeşit ilginç bilgi, yaran yorumlar buluyorum. beğendiğim türkçe videonun altına da aynı alışkanlıkla hep bakıyorum "belki güzel yorum bulurum, belki yeni bir fikir edinir, birilerine bir şeyler yazarım" diye ama konu ne ama ne olursa olsun küfürleşmelerden ve sığ ana-bacı, allah-kitap tartışmalarından öteye geçemeyen insanlarla karşılaşıyorum.
  • ben nasıl insanlarla birlikte, nerede, niçin yaşıyorum dedirttiren yorumlardır. bazen makara olsun diye okuyorum eğlencesine ama en neşeli anımda bile beni çileden çıkarabiliyor çoğu. allah ıslah etsin ne diyelim.
  • türkiye ile sınırlı sanıyordum bu olağanüstü yorumları.

allah beni kahretseydi de ciddi şekilde "barış ve ahlak dağıtıyoruz" diyen amerikalıya veya ortadoğudaki katliamları "barış için" gören avrupalıya rastlamasaydım.

her şeyin petrol ve para için değil de sadece kötüyle savaşmak için yapıldığına inanan o kadar insanı yorumlarda görmek... dehşet verici.

1984'üme sarılıp uyuyorum.
  • yorumlarda ingilizce ve türkçe olarak ikiye ayırmak gerekiyor ne yazık ki; ingilizce olanlarda hemen herkes kibardır. biri bir şey sorar ve diğeri cevap verir veya biri video hakkında fikrini beyan eder ve diğer insanlar da katılıp katılmadıklarını düzgün bir biçimde ifade ederler. bu yorumların iyi tarafı onları okuduğunuzda rahatsız olmazsınız ve onlardan bir şeyler öğrenme ihtimaliniz yüksektir. biri terbiyesizce bir yorum yaptığında mutlaka ‘yeterince sevişmiyor musun? derdin ne? sakin ol’ gibi bir ayar veren çıkar.

türkçe yorumlar ise içler acısı. birbirine insan gibi davranmayı öğrenememiş, dilini kullanmayı bırak yazmayı bile beceremeyen, her konuyu sünni, alevi, kürt, türk tartışmasına dönüştüren, mutlaka ama mutlaka toplumun en kutsalı saydığı anaya bir adet küfür içeren, saygısız, sinir bozucu, insanı memleketle ilgili karamsar düşüncelere salan yorumlardır bunlar...
  • müslüm gürses şarkıları altında olanları favorimdir.
  • tv programlarının birinde bir şakı çıkar, bunu fırsat bilen işsiz hemmen daha dakika geçmeden ilgili şarkının youtube adresine girer ve o fenalık getiren yorumlardan birini yazar: "falanca diziden gelenler burda mıeaaa?"
    bir de bayrak astırıcı yorumları var. bir yabancı videosunda bizden birşeylere yer verirse oooowww. çıldırır bu tipler ülkenin tanıtımını yapmaya hemen. kimisi sakin giriş yapar, kimisi bodozlama. altta yine yorumlarda türk bayraklı olan çok hit alır, sonra onun altına bir yunan veya damarına basık çıkar ters laf yazar, sonra bizimkiler toplu halde dili yettiği kadar gömer küfürü. sonra bunun devamında alttan alan birileri çıkar ve bu tipler düzgün yabancı dilleriyle müdahele etmek isterler... naaaaghn bir de ona gömerler, öyle öyle gömüşüp giderler.
    son olarak, hiç alakasız yabancı bir müzik klibinin altında "çıldırıyorummm ağğğğ" diye yorum atanları tebrik ediyorum. tüm yorumlar yabancı dil, bi bizimki leblebi gibi arada. belli ki geze geze oralara kadar gelmiş hacı. neyse..
  • “ekşi sözlük çok bozdu yeaaaa” yapıyoruz burada ama ekşi sözlük yazarlarının içinden çıktığı kitleyi bu korkunç youtube yorumlarında görünce, yine de ekşide iyi kötü rafine sayılabilecek bir güruh olduğunu farkediyoruz. hakkaten ülkeye dair umutları solduran bir mecra bu youtube yorumları. türk halkının misafirperverliğiymiş, hoşgörüsüymüş, güleryüzlülüğüymüş falan hepsini yutturuyor size.