şükela:  tümü | bugün
  • "kölem ol" ismindeki şarkıdır. 2007 senesinde yüklenmiş olan bu şarkı çok kısa bir süre ortalığı kasıp kavurmuş sonra birden unutulup gitmişti. şarkı, dönemin efsane "hayalet sevgilim" isimli parçasıyla patlayan, hakkında sayısız efsane üretildikten sonra ortadan kaybolan irem ile özdeşleştirilmiş ve youtube'ye "irem kölem ol" şeklinde yüklenmiş. ancak videodaki fotoğraf bir diğer "kalbime gömerim o zaman" isimli şarkısıyla fenomen olmuş gökçe kırgız'a ait. işin garibi şarkı büyük ihtimalle bbg'den özlem adlı bir kadının amatör performansı. ama nedense toplum olarak irem'in söylediğine inandık. inanmak istedik. hiç sorgulamadık.

    şimdi daha o zamanlar "trollemek" kalıbı bile yokken hepimizi trollemek için bunu yapmış ya da cidden kendisi de bbg'den dinlediği halde mandela etkisi'ne kapılmış ve şarkıyı irem'in söylediğine inanmıştır..

    trollse başarılı ancak mandela etkisi ise epey gizemli bir olay. adam trollediyse bile 2 milyon kişiye hitap etmiş videosu ve şu an bu şarkıyı irem'in söylediğini bilen azımsanmayacak bir kitle var. irem açıklama bile yapmıştı ben söylemedim diye ama inanmak istemiyor insanlar belki de.

    o şarkı : https://www.youtube.com/watch?v=hvkk5d9iio4