şükela:  tümü | bugün
  • bir uzman psikolog tarafından başlatılmış kampanya: https://www.aydinlik.com.tr/…de-toplum-agustos-2018

kampanyanın amacı, şu anda rızası alınmaksızın bütün hayatı yayımlanan çocukların kişilik haklarının ve psikolojilerinin korunması ve çocukların gelir kapısı hâline getirilmesinin engellenmesi.

https://www.change.org/…renses-elif-kanalı-kapansın
  • haklı istektir. yetkim olsa çocuk istismarından dava açarım o aileye, çocuğuda devlet korumasına alırım. bi dakka lan cimer bimer var di mi du bakalım işe yarıyorlar mı?
  • kızım sebebiyle ben de prenses elif'ten nasibimi alıyorum. youtube'daki elsa'nın spiderman'den hamile kaldığı, sonra joker ve hulk tarafından kaçırılıp zorla kürtaj yapıldığı sözde "çocuklara yönelik" nice leş kanalın yanında çölde vaha gibi masum kalıyor. bir kere babanın küfürlü ya da argo bir söz söylemeyeceğini biliyorsun, hatta pek çok kez "yalan söylememeliyiz, hayvanlara kötü davranmamalıyız" gibi söyler söylediğini duyuyorum. tamam, adam biraz fazla konuşuyor ve pek çok çocuk asla sahip olamayacağı bir oyuncak zenginliğine şahit oluyorlar ama elif, kişilik hakları çiğneniyor ya da psikolojisi bozuluyormuş gibi değil de gününün büyük bir bölümünü ona ayıran anne ve babasıyla çok eğleniyormuş gibi bir hal içinde gibi.
  • yapacağınız tek bir şey var. kanalı youtube üzerinden şikayet etmek. bu kadar basit.

change.org falan filan bunların alayı hikaye.

(bkz: change.org'un hiç bir işe yaramaması)
  • bana göre çocuğun eline peçete tutuşturup zorla sattırmak da youtube'a videolarını atıp üzerinden para kazanmak da aynı şeydir.
    "hatıra kalsın diye çekiyoruz", "hobi olsun diye yapıyoruz" gibi saçma argümanlar yapılanın çocuk istismarı olduğu gerçeğini değiştirmez. amatörce bir iki tane slime videosu atan çocuklardan bahsetmiyorum. ailesi tarafından her gün videosu çekilip paylaşılan çocuklar var.
    uzmanlar çocuğu sapıklardan, tacizcilerden korumak için mahremiyet kavramını öğretin diye bas bas bağırıyor. sen bir ebeveyn olarak çocuğunun neredeyse her anını videoya çekip youtube'a yükleyerek çocuğunu kamuya açık hale getiriyorsun. yazık senin el kadar bebelerine.