şükela:  tümü | bugün
  • internethaber.com sitesinde yayınlanan bir haber yoluyla haberdar olduğum puştluk.
    stavraetos nickli yunan fanatik, bir video hazırlamış. videoda atatürk'ün animasyonunu yapmış. video "merhaba ben kemal" diye başlıyor ve sonrasında "gay türk halkının babasıyım" diyor ve pislik, içindeki cerahati boşaltmaya başlıyor.

ingilizce olarak hazırlanan video, "atatürk'ün türklük üzerine sözleri" başlığı ile sunuluyor. üstelik bu video tek örnek değil. yine aynı bölümde atatürkün görüntüleri fotomontajla garip şekillere sokularak, türklere ağır hakaretler ediliyor.

youtube, abd başkanı bush ile ilgili çok basit ve sıradan bir animasyona sansür uygulamış, ronaldo'nun sevgilisi olan mankenin görüntülerini de dava üzerine yayından kaldırmıştı.

ancak türklere ve atatürk'e yönelik ağıza alınmayacak küfür ve çirkin tanımlamaları yayınlamakta sakınca görmemiş.

videoyu seyredip de retying artırmamak lazım. ama videoları kaldırması için protesto etmek de lazım.

http://www.internethaber.com/…s_detail.php?id=71531
  • en azından youtube 'a gönderilecek bir yazı ile adamlar uyandırılıp rahatsız edici ve küçük düşürücü ve hatta suç teşkil eden bu yayının kaldırılması talep edilebilir.
    mesela birisi gitse içimizden birinin anasına saydırsa ya da tenhada kıstırsa, hukuken hakkını aramayacak mı bu zatlar? yoksa yine dalgaya mı vuracaklar?
  • youtube'a sadece küfretmek için giren insanları derhal göreve çağırdığım rezillik.
  • nasıl bizde de durup dururken yunana söven hepsini bir keseye koyan varsa, onlarda da böyle gerizekalıların olması normal. en hassas olduğumuz noktaya hakaret edip, süper bir iş yaptığını tahmin ediyordur yapan dangalak.
  • rezillikten ziyade zavallılık. kimse rezil olmuş değil.
  • ilgili video silinip videoyu yükleyen arkadasin üyeliğide askıya alınmış...
  • artık youtube'da yer almayan rezillik: http://www.internethaber.com/…s_detail.php?id=71633
  • yeni nesil kahveden adam toplamak diyorum bu tip haberlere. haberi yapan kisinin tek yapmasi gereken youtubea mail atmak adamlar videoyu gorunce zaten gerekeni yapiyorlar. mail atarsin sallayan olmaz o zaman gidersin kahveden adam toplarsın. hem adamlarin istedigi bu zaten, daha cok türk görsün deli olsunlar küfür etsinler . bunlari hadi arkadaslar tepkimiz gosterelim seklinde herkese iletmek mantikli bir davranis değil bence.

zaman ötesi editi : nesine tepki gosterildi bu entrynin anlamadim . demek ki 10 kişilik bir ekip kurulsa adamlar orda burda türkiye icin kötü animsayon hazirlasa ya da turkler iyi mi kötü mü diye anket düzenlese sitelerinde, sinir katsayimizi yukseltmeye yetecek. bagirip cagirip hurra kahrolsun yunanistan ile çözemeyiz bunları altı üstü mail atacaksın youtubea . bütün herkesi haberdar etmeye ne gerek var daha mı bilinçli olduk şimdi . adamlar daha çok eğlendi o kadar
  • aksam geldim, sozluge bir goz atayim ne var ne yok dedim, aa o da ne? yunanlar bir rezillik yapmis gene. ne olmus, internet kullanicisi 4 milyon yunanli toplanip akil almaz isler mi yapmislar diye merak ettim ki, meger kullanicinin biri (sayiyla 1) kendince anlamli oldugunu dusundugu (ki hakikaten 5 yas duzeyinde) bir video hazirlamis, ataturk'e kendi agzindan gay dedirtmis; bir sekilde bu butttun turk halkini da rencide etmis, rezil etmis, bitmisiz tukenmisiz. cumlenin son kismi icin aklima ilkokulda annelerimizin bize sikca soyledigi bir soz geliyor. cocuguz (yas 6-7), kosarak anneye geliyoruz: "anneeeeaaa bana salak dediiii!", annemiz ne diyor? "o salak dedi diye sen salak mi oldun yavrum?". cunku neden, annemiz bir nebze yasini basini almis, boyle siktiriboktan dertlerle ugrasmak istemiyor. isi var gucu var, ders programi hazirlayacak, ertesi gun toplantisi var bilmemne.

ilk noktayi yeterince acikladim saniyorum, ikinci noktaya gecelim. hrant dink suikastinin ardindan internette bir cok kaynakla karsilastik, okuduk, izledik, vs. bu okudugum, ve ozellikle, izledigim kaynaklarin kacinda bunun bin beteri, oyle "ekiki gey" duzeyinde degil, acikca suc unsuru tanimina giren, bir etnik grubun yeryuzunden silinmesi gerekliligini savunan bildiriye rastladim biliyor musunuz? simdi bir dusun sayin bu cok onemli haberi yapici, ve bu haberi "gundeme" tasiyici: bunlarin hepsi, bir sekilde dis basina "internette turk rezaleti!", "youtube'da turk barbarligi!" seklinde yansisa idi, tepkin ne olurdu? ben bu suc unsuru kapsamina giren youtube videolarini youtube yonetimine bildirdim; kac tanesinin boyle iki saat icinde (mi kac saat icindeyse artik) apar topar silindigi, yayinlardan kaldirilip, kullanicinin hesabinin iptal edildigi vak'a oldu? hemen kontrol ediyorum: hic. sifir. sayiyla 0. su videonun (http://youtube.com/watch?v=shejzijfalc ) elini kolunu sallayarak 1 aydir yayinda kaldigi youtube'da (ki suc unsurlari icermekte; teror eylemlerini ovmekte, dahasi devamini tesvik etmektedir) "hanim kos ataturk'e laf etmisler" diye milli mucadele cagrisi yaparsan, ben o iste bir kotu niyet ararim. hep bana hep bana? oyle tek kiyidan gazap ruzgari estirmekle oluyor mu bu isler?