şükela:  tümü | bugün
  • dikkatli yapılmasını düşündüğüm hadisedir. bu eylemi icra eden kişi the smiths dinlerken kendini bir anda ragga oktay videolarında bulabileceği için çok fantastik sonuçlar doğurabilir.
  • yapılan en büyük yanlışlardan biridir. bilindiği üzere youtube video sitesidir ve video izlemek için kullanılmalıdır. müzik dinlemek için onlarca ortam varken youtube kullanmak akıl karı değildir. hem kotanızı züker hem de dinlemek istediğiniz şarkılar resimli (video halinde) olduğundan daha yavaş yüklenecektir. tabi işin ses kalitesinden hiç bahsetmiyorum.

mesaj ile gelen edit:

müzik dinleyebileceğiniz bir kaç platform:

- spotify
    - tidal
    - turkcell muzik
    - fizy
    - deezer
    - apple music
    - grooveshark (sanırım artık aktif değil)

yukarıdaki önerilerin bir çoğu ücretli olmakla birlikte ücretsiz kullanımları da mevcuttur.

@only alcoholica reyize de teşekkürlerimi iletirim.
  • (bkz: sınırsız internetlinin kotalının halinden anlamaması)...
  • youtube'un dünya çapında en çok kullanılma amacı zira abonelik veya para istemeden istediğiniz şarkıyı kolayca bulabildiğiniz bir platform. bulamadığınız şarkı da yok gibi. ayrıca youtube şarkıların orijinal ve düzgün kopyalarının olduğu vevo diye bir platform da çıkardığını hatırlatalım.

sözlükte böyle uyduruk bir başlık da var (bkz: müzik dinleme olayını youtube ile halleden insan)
  • albümlerini müzik dükkanları ve marketlerde bulamadığım, dijital platformlarda da bulunmayan kişileri (ki kişiler olmasına rağmen aradığım şarkı olmayabiliyor) dinlemek için mecburen kullanıyorum. eğer ki klipli dinlemek istiyorsam zaten başka da çare yok.

yine de tabii ki doyurucu bir tat alınmıyor, zira kalite orijinalindeki gibi hissettirmiyor bana. o yüzden sürekli yapılması müzik zevkinizi sekteye uğratabilir.