şükela:  tümü | bugün
  • merhaba sevgili arkadaslar bunu paylaşıyorum hem belki bana bir yol gösterirsiniz hem de aynı hataya siz düşmezsiniz.

şimdi efendim youtube'de hatırı sayılır bir abone kitlesi olan bir kanalım vardı.
    bütün videoları ben emek harcayarak çektim asla araklama falan yok. geçen gün youtube'de gezerken video'mu başka birinin kullandığını gördüm yaklaşık yüz bin izlenmede almıştı. kanalına göz attığımda bütün videoların sağdan soldan çatıntı olduğunuda fark ettim haliyle sinirlendim ve telif için şikayet ettim şikayet ederken şöyle bir madde de gözüme çarptı

'yanlış hak taleplerinde bulunmayın. bu işlemin kötüye kullanımı, hesabınızın askıya alınmasına veya diğer yasal sonuçlara neden olabilir.'

ben haklı olduğum için pek takmadım bu maddeyi şikayetimi yaptım bir hafta içinde sonuçlanacağını söylediler
    ertesi gün videoya baktığımda video ile birlikte kanalın da kapattığını gördüm ve sevindim.

ama o da ne bu sabah bir mail aldım ve youtube hesabımın kapatıldığını öğrendim. mail aynen şöyle
    merhaba baydanisko,

bu yasal istekteki bazı bilgilerin sahte olabileceği konusunda endişelerimiz var. sonuç olarak, youtube hesabınız feshedildi.

bu yasal istekte sağladığınız tüm bilgilerin doğru olduğunu düşünüyorsanız lütfen bir açıklama yazarak e-postayı yanıtlayın.

tabi geri dönüş yaptım ama olumlu bir dönüş olmadı maalesef
    (1hafta oldu mail atali)
    olayın özeti şudur;
    birisi benim video'mu kanalına koydugu için şikayet ettim ancak kanal büyük ihtimalle benim şikayetimden değil başka birinin şikayetinden kapandı dolayısı ile benim bildiriminde sahte olarak algılandı ve kanalım kapandı.

onca emek verdiğim gecemi gündüzüme kattiğim kanal bir anda ucup gitti bana yol gösterecek birileri varsa sevinirim. ben bu hataya düşdüm siz düşmeyin