şükela:  tümü | bugün
  • youtube'ta ara ara denk geldigim ve sayilari bir hayli fazla olan cocuklardir. yaslari kucuk sayilir. biseyler yapma ve unlu olma cabasindaymislar gibi. bazilarini aileleri de tesvik ediyormus gibi. ilginc geliyor bana. benimkilere izin vermem hayatta. neyse...
  • gercekten cok yazik cocuklarimiza
    daha fazla takipci elde edebilmek icin denemedikleri delilik girmedikleri delik kalmiyor.
    hep birsey ispatlama pesindeler ama yitip giden psikolojilerinden haberleri yok
  • ergenliğimizi sürekli kayıt altına alacak teknoloji düzeyine sahip yıllarda çocuk olmadığımız için biz mi şanslıyız, o kayıtlarla yüzleşmek zorunda olup muhtemelen kendinden utanmamayı öğrenecek olan günün çocukları mı şanslı bilemedim.
  • youtuber olmak sadece şebeklik yapmak akla mantığa sığmayan binbir ton saçmalıklarla gündemde olmak değil ki. yurtdışı menşeli gayet bilim sanata hitap eden kanallar var. elektronik konularında çığır açan ufaklıklar, robot yapmakta çok yetenekli olan veletler var. birden tümüyle ben çocuklarıma izin vermem demek yanlış olur. yönelim internete doğru kayarken artık içerik üretip internetten para kazanmaya kaymış. ailecek oturup çeşitli konuları çocuğunuza sunup hangisini tercih ederse o konuda onun da içerik üretmesine ve kendi web sitesinde kanalında blogunda yayınlamasına izin verebilirsiniz. geleceğe daha emin ve bilinçli adımlarla yol alacağından/alacağınızdan kuşkunuz olmasın.
  • karşılarında enes batur, danla bilic gibi örnekler varken haklı bir arayış içinde olduklarını düşünüyorum. "bunlar yaptıysa, pek tabii ben de yapabilirim" düşüncesi, en büyük motivasyon kaynaklarıdır.
  • cidden üzülüyorum bu çocuklara. izlenmek, abone sayısını artırmak için her videonun altında resmen ağlıyorlar. dışarıda koşup, oynayacakları yaşlarda tüm gün evde bunlarla uğraşıyorlar ve istedikleri olmadığı için de cidden üzülüyorlar.

https://s1.eksiup.com/7a08aa75718.png
  • çocuğun yanında sigara içerseniz sigara içmeye özenir.çocuğun yanında youtuber'luk işine girişirseniz çocukta da o yönde bir özenti oluşur.kısacası çocuklar çok özentidir.
  • bir kardeşimiz var. ismi hakan gönültaş. kendisini 1 yıl önce tesadüfen gördüm. "hahaha bu ne yaa ??" diye izlemeye başladığım
    dürüm ve şalgam tadım testi videosunda hakan'ın samimiyeti dikkatimi çekti. sonra diğer videolarını da izlemeye başladım. bu kardeşimiz tekerlekli sandalye kullanıyor. yılmadan, usanmadan paylaşımlar yapıyor. çünkü özgüveni yerinde, kendine olan inancı tam. bu kardeşimizin daha kaliteli işler çıkarması için en azından reklam geliri elde etmesi lazım. abone olmayı çok görmeyiniz.

ilgili sayfanın youtube bağlantısı.
  • doğru bir şey yapan çocuklardır fakat yönlendirilen alanlar kötüdür. bir çocuğun youtuber olması için kamera karşısında şaklabanlık yapması gerekmez. animasyon üzerine bir kanal oluşturup bu konuda kendisini geliştirmesi teşvik edilerek güzel içeriklerle tüm dünya çapında izlenebilir bir kanal yaratması mümkündür aynı şekilde resim yeteneği gelişmiş bir çocuğun resim çizimlerini yukardan kamerayla hd kaydederek kanalına yüklemesi ve bu alanda kendini geliştirmesi de mümkündür ve bu da global bi içerik oluşturabilir kendisi ve geleceği adına. çocuklara doğru yönlendirmeler yapılırsa gelecekte kimseye muhtaç kalmadan kendi sevdikleri işte gelişerek hayatlarını kazanmaları youtube platformu içerisinde mümkündür. başlarına doğru örnekler olması yeterli.