şükela:  tümü | bugün
  • anlam veremediğim nedendir. adamlar hırsızlık yapmıyor, hakaret etmiyor; uzmanlık alanlarında veya ilgi çeken konularda video hazırlıyor. kime ne?
  • kıskançlıktır
  • vasifsiz gibi gorulmeleri ve gereginden fazla para kazanmalari kimi insanlari kudurtuyor maalesef. mesela halil soyletmez’e tonla laf soyleniyor fakat adam aslinda hepinizden akilli. deli gibi kazaniyor. sizin soyledikleriniz cok umrunda sanki adam parasina bakar.
    bu soylediklerim sadece youtuberlar icin degil internet uzerinden kazanan herkes icin gecerli.

millete salak, mal, enayi diye bakacaginiza icten ice kiskanip kuduracaginiza birakin yargilarinizi kendiniz bir seyler yapin. olmadi oturup kiskanmaya devam edersiniz.
    ha benim iki taraf umrumda degil. ne kiskanirim ne kudururum. isime yarayan video varsa izlerim. yiyin ulan birbirinizi.
  • tüm youtuber'lara duyulan öfke değildir. sömüren youtuber'laradır. aklı oturmamış çocuk ve ergen sömüren youtuberlar. eğlencelik bile olmayan, yine sömürmek için film yapan youtuberlar. vergisiz kazanç da cabası.
  • üst katımda var bir tane.
    balkondan halı silkeliyorlar devamlı.
    bin kere söyledimse de boş.
    öfkem bundan ibarettir sözlük.
  • öfke youtuber'lara değil, esasında kişilere duyulmaktadır. örneğin, videolarında fiziksel olarak bir bireyin yer almadığı video kanallarında daha az kişisel söylem gözlemlenir. dolayısıyla bir problem davranışları, kişilikleri, mimikleri, fiziksel özellikleri olan birinin izleyen tarafından öz değerlendirme sürecinin sonunda eleştirilmesidir. bu duruma istinaden pek çok psikolojik söylemde bulunabilir. hepsinin ortak parantezi (bkz: maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisi), taraflardan en az birinin diğerinden az özgüvene sahip olması, kendini gerçekleştirememiş, varlığını kanıtlama arzusu içerisinde olması şeklinde özetlenebilir.

konu para vs. değil, konu izleyenin değerlendirmeleri sonucunda kendisinin izlediği kişiden üstün olduğu kanısıyla düşünceler üretmesi, ancak kendisini üstün gördüğü kişinin ise izleyenden daha fazla etki yaratmasına (sosyal etkileşim, para, gezme-eğlenme vb.) öfke duymasıdır.
  • çocuk sahibi olmak.
  • youtuberların geneli duyulan bir öfke değildir. aslında öfke değildir. tam karşılığı gereksizliktir.

adam saçma sapan konulara tüm iticiliği ve egosu ile video çekiyor. hayatımızda yeri olmayan bu karakterde insanların, youtube sayesinde ünlenmesi ve gözümüze gözümüze sokulmaya çalışılmasına karşı verilen tepki.

güzel bilgi paylaşımı yapan, insana bir şeyler katmaya çalışan youtuber abi ve ablalarımıza selam olsun.
  • çekememezliktir. benim gibi izlemeyerek bu gibi sorunlardan kurtulabilirler. zira bazılarının kazançlarını ben de çekemiyorum. o bebelerden çok daha önce bu trendin farkına varıp da uygulayamadığım için.
  • çok para kazanıyorlar ve çoğunun bir faydası yok.
    kıskanıyorum hak etmediklerini düşünüyorum. yanlış anlama olmasın tv programcılarına da aynı nefretim var.