• tüm youtuber'lara duyulan öfke değildir. sömüren youtuber'laradır. aklı oturmamış çocuk ve ergen sömüren youtuberlar. eğlencelik bile olmayan, yine sömürmek için film yapan youtuberlar. vergisiz kazanç da cabası.
  • üst katımda var bir tane.
    balkondan halı silkeliyorlar devamlı.
    bin kere söyledimse de boş.
    öfkem bundan ibarettir sözlük.
  • çocuk sahibi olmak.
  • öfke youtuber'lara değil, esasında kişilere duyulmaktadır. örneğin, videolarında fiziksel olarak bir bireyin yer almadığı video kanallarında daha az kişisel söylem gözlemlenir. dolayısıyla bir problem davranışları, kişilikleri, mimikleri, fiziksel özellikleri olan birinin izleyen tarafından öz değerlendirme sürecinin sonunda eleştirilmesidir. bu duruma istinaden pek çok psikolojik söylemde bulunabilir. hepsinin ortak parantezi (bkz: maslow'un ihtiyaçlar hiyerarşisi), taraflardan en az birinin diğerinden az özgüvene sahip olması, kendini gerçekleştirememiş, varlığını kanıtlama arzusu içerisinde olması şeklinde özetlenebilir.

konu para vs. değil, konu izleyenin değerlendirmeleri sonucunda kendisinin izlediği kişiden üstün olduğu kanısıyla düşünceler üretmesi, ancak kendisini üstün gördüğü kişinin ise izleyenden daha fazla etki yaratmasına (sosyal etkileşim, para, gezme-eğlenme vb.) öfke duymasıdır.
  • youtuberların geneli duyulan bir öfke değildir. aslında öfke değildir. tam karşılığı gereksizliktir.

adam saçma sapan konulara tüm iticiliği ve egosu ile video çekiyor. hayatımızda yeri olmayan bu karakterde insanların, youtube sayesinde ünlenmesi ve gözümüze gözümüze sokulmaya çalışılmasına karşı verilen tepki.

güzel bilgi paylaşımı yapan, insana bir şeyler katmaya çalışan youtuber abi ve ablalarımıza selam olsun.
  • bilgisizlikten kaynaklanıyor daha çok. "oturduğu yerden beleşe para kazanıyor" diyenlerin hemen bir kanal açıp denemesini tavsiye ediyorum.

imza: 4 yıllık youtuber, yemin ederim sigara param çıkmıyor...
  • fazla izlenmek adına herşeyi yapmaya uygun karakterli insanlar olduğu içindir.
  • tv de evlilik programi sunan kisilere duyulan ofkeyle benzerdir.
  • kıskançlıkla falan alakası yoktur. kalitesiz içerik üretip 15 yaş altı çocuk kullanıcılar sayesinde paranın amına koymalarına karşı bir nefret olduğu doğrudur. işini iyi yapan kaliteli işlere imza atan youtuberların hakkını veriyoruz.

ben aynı öfkeyi kötü futbolcu oldukları halde milyon eurolarla oynayan futbolculara da duyuyorum. ne alakası var kardeşim bunun kıskançlıkla? afedersiniz ama hak edenin sikini* boynumuza dolarken tarık çamdal, latovlevici gibi kazmaların sikmedik yerini bırakmıyoruz maç izlerken. ben şimdi tarık çamdal'ı mı kıskanıyorum? madem kıskanç bir insanım neden tarık çamdal'dan yüz kat daha başarılı gomis'i kıskanmıyorum? gerizekalı mıyım ben? kıskanç biri olsam işini en iyi yapanı kıskanırım.

siz de youtuber olabiliyorsanız olun, eleştirmeyin tarzı yorumlar yapılmış. bu işler öyle ilerlemiyor kardeşim. şu an türkiye'de para kazanan youtuberların büyük bir çoğunluğu 2013 yılında piyasaya sunulan vine uygulaması sayesinde ünlü olan isimler. bunu biraz ponzi gibi düşün, bu işe ilk giren kişiler kazandı. sonradan katılanlar götlerini de yırtsa popüler olmak için belli bir birikime ihtiyaçları var ki reklamlarını yapabilsinler. ya da şöyle düşün senin babanın büyük tarlaları var, baban öldü sana yüklü bir miras kaldı; o mirasla işini kurdun; iş adamı oldun. işte birçok youtuber için o miras vine denen uygulama. bu kişiler hiç hesapta yokken kendi çaplarında gülüp eğleniyorken bir anda şirket sahibi oldular anlayacağın. peki sen ne yapıyorsun? kalkıp da sermayesi olmayan adama ağzını yaya yaya "o zaman sen de işini kur kıskanç" diyorsun. o işler maalesef öyle değil. şu anda dünyanın en kaliteli içeriğini de üretsen sermayen yoksa anca eşe dosta video çekersin.
  • ipini koparanın saçma salak, gereksiz ve yalan içerikler üretmesinden dolayı ortaya çıkan durumdur . en azından bu sıralar böyle .
hesabın var mı? giriş yap