şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kısa yoldan köşeyi dönme şeklinde ortaya çıkan boş beleş insanların şimdilerde birer birer film çekmeye başlaması durumudur.

(bkz: vine) adı altında aptalca videolar çekerek insanların dikkatini çeken bu kalitesiz insanlar sosyal medyadaki o kanalın etkisini yitirmesi ve kapatılmasından sonra (belki de türkiye'deki leş içeriklerden sonra kapatılmıştır kesin) buradaki varoşluklar (bkz: instagram) ve (bkz: youtube) kaydı.

ama kalitesizlik devam etti hiç eksilmedi ki en bombok olan şeyleri buradaki kendini az biraz ünlü sanan kişiler ben (bkz: youtuber) oldum diye çekti, abone olun, beğenin diye başımızın etini yediler çünkü para kazanıyorlar ama ortamlarda biz bir aileyiz ayağı.

çocuklar ve ergenler bu internet ortamında boş beleş işler yapıp para kazanan kitlenin bir numaralı hedef kitlesi ki zaten akıllı bir insan oturup bu saçmalıkları izleyerek bu vizyonsuzlara neden para kazandırsın. ama çocuk psikolojisi öyle değil işte çocuklar inanıyor buradakilerin söylediklerine.

bu kalitesiz insanlar belki de hayatlarında ellerine bir kitap bile alıp okumamışlardır oysa nice insanlar iyi bir film çekebilmek için uğraşadursunlar bu konularda eğitim alsınlar ama ortada para kazanma, keriz silkeleme diye bir durum var.

cumali ceber: allah seni alsın (bkz: cumali ceber) (bkz: halil söyletmez) 4 ağustos 2017 ilk taşı bunlar atıyor, filmin içeriği ve kalitesizliği hakkında yorum yapmıyorum.
    461.349 kişi izliyor bu filmi ve 5.044.986,48 tl hasılat yapıp havadan para kazanıyorlar.

baktı ilk film tuttu hemen büyük vizyonsuzlukla ikinci filmi çekip piyasaya sundular (bkz: cumali ceber 2) 8 haziran 2018'de vizyona giren bu film ilkine göre rağbet görmemiş nedense ama 188.668 kişi gerçekten para verip izlemiş ve 2.133.742,31 tl hasılat yapılmış. hemen 3'ü de çekin acil!

(bkz: oha diyorum) filminin çıktığından bile haberim yoktu evet yapmışlar, kalitesi ve içeriği malum 1 buçuk saatlik youtube videosu gibidir kesin. 3 kasım 2017'de çıkmış.
    230.618 kişi izlemiş nedense ve 2.957.499,82 tl hasılat yapmışlar.

enes batur hayal mi gerçek mi? (bkz: enes batur) 19 ocak 2018'de tam da sömestr tatiline denk getirip bu inanılmaz film çıkıyor ardından 27 temmuz 2018'de ikinci kez vizyona giriyor tatil döneminde de gitsin çocuklar para lazım tabi. ne oluyor en sükse yapan film bu oluyor zaten kendileri basıyor pr ve reklam, çocuklar ailelerini zorluyor sinemada enes abi izleyeceğim diye sonuç: 1.483.848 seyirci topluyor ve 17.463.423,15 tl hasılat yapılıyor, evet işte o çocuk altına arabaları bu paralarla çekiyor.

kazandığı para az gelmiş olmalı daha kalitesiz bir devam filmiyle yine yaz tatilinde vizyona girecek (bkz: enes batur 2) olarak, gerçekten çocuklar düşünmeden bu filme akın edecekler, azıcık düşünseler zaten bunların videosunu da izlemezler ama işte (düşünemedi)

şimdi de dün vizyona girmiş başka bir varoşluk olan diğer kalitesiz filme geçelim ya da 1 buçuk saatlik uzun youtube videosu. (bkz: kafalar karışık)
    (bkz: kafalar) (bkz: atakan özyurt) (bkz: bilal hancı) (bkz: fatih yasin)
    arkaya parasıyla usta isimleri koy en iyi filmi biz yaptık da piyasaya giriş yap, evet bu saçmalığı da izleyecek yüz bin kişi çıkar herhalde üstelik para verip, gerçekten insan inanmak istemiyor.

bu arada bu filmlerin yapımcıları hepsinin aynı hatta senaryo diye bir şey yok ortada ama yazarları da çoğunun aynı, esas parayı götürenler bunlara film çektiren yapımcı şirketler.

(bkz: ali kundilli) 1 ve 2'yi yapmış 3 geliyormuş.
    (bkz: şevkat yerimdar) sinema filmini yapmış yetmemiş, dizi olarak televizyonlarda yayınlanmış.

insanlar diyor bu filmleri kim izliyor diye, zaten içerikleri üretenler kalitesiz, izleyenlerin kaliteli olmasını nasıl beklersiniz, bu halk izliyor işte deli gibi de para kazandırıyor bu tiplere.
    sonrada diyorlar ki ben nuri bilge ceylan'ın filmlerini izlerken sıkılıyorum ah be cahil senin için işte bu youtuber'lar film yapıyor para ver git izle.

(bkz: karpuz kabuğundan gemiler yapmak) (bkz: ahmet uluçay) şu adamın bin bir zorlukla çektiği güzel filmle yukarıdaki saçmalıkları nasıl bir tutabiliriz.