şükela:  tümü | bugün
573 entry daha
  • el kadar telefonda video seyrediyorum, toplasan beş dakka bişey, iki tane reklamı peş peşe çakıyor. kullandığım telefon android; email, harita,..vs hep google platformu; evimin adresinden en sevdiğim yemeğe kadar hakkımda öğrenmediğiniz şey yok, muhtemelen hangi partiye oy vereceğimi bile tahmin edebiliyorsunuz. hala daha reklam gösterip niye benim canımı sıkıyorsunuz?

tepki olarak youtube'da reklamı çıkan şeyleri almıyor ve kullanmıyorum. zaten o kadar canımı sıkıyor ki istesem de para ödeyemem onlara.
  • tek kurtuluşu premium olmak ora var huzur var dedirten
  • yutubda reklam mı var?
  • hakkaten youtube'da reklam mı var? nokia 3310 ile mi giriyorsunuz youtube'a?
  • işin suyunu çıkardılar. bizi "play tube" tarzı 3.parti yazılımları kullanmaya itiyorlar.
  • tanım: youtube'un hak ihlali derecesinde, taciz eder gibi aşırı reklam içermesi olayı
    direndim direndim ve en sonunda premium aldım arkadaşlar. tüm evi 2000lerin o gürül gürül elektrikli süpürgeleri ile yerleri çekip, makineyi kapattıktan sonraki o ilk anın sükuneti tatmak gibi bir his resmen. tarifsiz bi boşluk hissi, ulan dünyada rahatlık varmış ya diyiş...
  • bazen telefonu bilgisayarı yumruklayasım geliyor çok çok çok fazlaca abartıyor .
  • bu başlığa yazmak için girip başlığın sol frame'de ilk sırada olduğunu gördüm. demek ki insanlar durumdan gerçekten bunalmış.

bu, şu sıralar herkes gibi benim de canımı sıkan bir mesele olduğu için ben de youtube premium'un tüm özelliklerini ücretsiz bir şekilde sunan bir aplikasyon indirdim ve bir süredir onu kullanıyorum. paneli, kullanıcı arayüzü, ismi farklı; fakat işlevi aynı. bu uygulama sayesinde tüm youtube'u reklamsız bir şekilde talan edebiliyor ve uygulamayı arka planda, kilitli ekranda çalıştırabiliyorum.

bahsettiğim aplikasyonu daha önce birkaç defa indirip gerek olmadığına kanaat getirerek silmiştim; ama az önce youtube'da uzun bir yorum okurken sürekli araya giren reklamların tüm ekranı kaplayıp durması ve keyfimi kaçırması benim için bardağı taşıran son damla oldu. iki cümle okuyorum reklam giriyor. birkaç on saniyede bir reklam mı koyulur?

reklamın da bir etiği var. para verip premium alana reklam yok, para vermeyip ücretsiz sürüm kullanana dakika başı gelen bunaltıcı reklamlar var. premium aldırmak için uygulanan yanlış bir politika. bunu spotify da yapıyordu, şimdi herkes apk kullanıyor. halbuki insan gibi, bunaltmadan reklam koysalar insanlar sorun etmeyecek.

niye premium almıyoruma gelirsek gayet makul sebeplerim var. çok sık youtube kullanan biri değilim, ayda yılda bir kullanıyorum ve onun için premium almayı lüzumsuz buluyorum.

işte böyle indirtirsiniz millete korsan aplikasyonları. pazarlama departmanınıza sokayım sizin. çok güzel pazarladılar premium'u, bravo.