• bugüne kadar, kendi bilgisayarımda youtube kullanırken hiç reklamla karşılaşmadığım için şeyimde olmayan hadise.

(bkz: adblock)
  • artık korkunç bir hal almaya başladı
  • her seferinde tek şarkı dinlediğim için beni etkilemeyen hadise.
  • beni de adblock kullanmaya itmistir en sonunda. genelde cok rahatsiz olan biri degilim reklamlardan da ulan adamlar videomu bolup reklam girmeye basladilar artik sikerler yani.
  • henüz youtube türkiye reklam envanteri, diğer ülkere kıyasla yeterince dolu değildir. markaların youtube bütçelerini arttırdıktan sonra daha fazla duyulacak serzeniştir.
  • "sadece youtube ile mi kalıyor?" sorusuyla daha ileri götürülmesi gereken hadisedir. tv kanalları bakmışlar bütün dizileri internette "birdiziizle.com"(attım) adresindeki gibi hem izleniyor hem de indiriliyor bu işleri artık kendileri bizzat yapıyorlar.

"kardeş payı" adlı dizi malum bu ara çok popüler ve şahsen ben de takip ediyorum. ama kanalın internet adresinde video sayfasına girer girmez daha izlenmek istenen bölümü bile açmadan reklam arz-ı endam ediyor. dizi başlıyor bir daha reklam. istenilen bölümü ya da repliği ararken bir daha reklam. google'den daha beter.

kapitalist dünya. şaka maka adamlar reklamlarını bile diziyi izlemek için zorla izletiyorlar.
  • bombok olay.

triplerden triplere girmişim, açtım black lab'den this night dinlemeye çalışıyorum.

tam o anda karşıma sığır sürüsünün "bak şimdi abi bunu böyle tutacan tamam mı..." diye yükselen türk malı beyaz eşya markasının reklamı çıkıyor ve ben de yerimden zıplıyorum.

evimde hızlı ve limitsiz internet bağlantısı varken torrent falan uğraşmayıp resmi sayfalardan adam gibi şarkı dinlemekten vazgeçtiysem, suçlusu bunlardır. gider torrent'dan korsanını indirir dinlerim daha iyi.
  • hiç fark etmediğimdir.

millet bas bas bağırmış adblock diye. ben de bağırayım. lan kurmak 30 saniye. kursanıza şunu tarayıcınıza.

https://chrome.google.com/…pjocnamgkkbiglidom?hl=tr
    https://addons.mozilla.org/…fox/addon/adblock-plus/
  • (bkz: ne reklamı)

edit : başlık başa kalmış sanırım. yoksa engelli biri mi açmış bilemiyorum. zira ilk entry görünmemekte bende.
hesabın var mı? giriş yap