şükela:  tümü | bugün
  • youtube'ta keyifle takip ettiğim (bkz: kashgar khanate) kanalında yer alan, tsk armoni mızıkası tarafından icra edilen ileri marşı'nın nasıl bir düşünce yapısına sahip olduğunu anlamakta güçlük çektiğim insanlar tarafından hassas içerik olarak belirlenmesi.

sabah havanın güzelliğinden olsa gerek güzel hislerle ofise vardım. çayımı alıp, bilgisayarıma oturdum ve bu marş aklıma geldi. tabi marşı açmamla ağız dolusu küfür etmem bir oldu.

marşı ezbere bildiğim için 'ulan kim rahatsız olur bu sözlerden' diye geçirdim içimden ve başlattım videoyu. melun melun önerilenlerde çıkan enver paşa ile bakışırken jeton düştü. videoda türk ordusunun tatbikatlarından başka birşey yoktu. aynı youtube afrin operasyonunun videolarınıda kaldırmıştı.

amerikan askerlerinin afganistandaki çatışma videolarından tut, işid videolarına, amerikan polisinin insanları vurduğu içeriklerden, pkk gerillalarının pusu videolarına kadar herşeyi barındıran internetin çöplüğü youtube bu konuda neden bu kadar hassas hala anlayabilmiş değilim.

sandığınız gibi elinde kaleşnikof, ayağında sandalet ; nişan almadan bir şarjör boşaltan orta doğulu primitif araplardan oluşan bir ordu olmamamızı mı hazmedemiyosunuz sayın youtube.