şükela:  tümü | bugün
 • 7. bölümde onada-kun'un bulunduğu bisiklet kulübü birinci sınıfları kulübe karşılamak için uzun soluklu yarış yaptırıyorlar yaşadıkları ilçede ve oldukça heyecanlı gidiyor. her ne kadar bisiklet sporuna ilgim olmasa da sırf shounen seri olduğu için ve bu türü sevdiğim için bir göz atayım dedim ve gayet sevdim denilebilir bu animeyi. bisiklet sporuna dair de insanların bilmediği bir ton teknik bilgi ve ayrıntı anlatıyor ki insanın genel kültürünü ve ufkunu da genişletiyor bu sayede anime. yani anime izlerken bildiğim bir şey varsa o da özellikle böyle spor türü animeler de, o sporu sevmesem bile, o spor hakkında tonla şeyler öğrenmemdir. eğlenerek bilmediğin şeyleri öğrenmek insana bambaşka duygular yaşatıyor. belki bu seri bittiğinde bisiklet alıp okula bisiklet ile gidip gelirim kim bilir. ama bu istanbul trafiğinde arabanın altında kalıpta geberme ihtimali çok olduğundan arada sırada hobi olarak bineceğiz anlaşılan. o değil yollarda bisiklet kullanımına açık bisiklet şeritleri bile yok işte öyle bir geri ülkedeyiz. her neyse gayet keyifle izlediğim bir anime.
 • bitiş çizgisine 800 metrelik yol bile iki üç bölüm sürmektedir. ama her ne kadar uzun sürse de bu bölümler, her bir dakikası adrenalin dolu ile geçmekte ve bana captain tsubasa'yı izlediğim günleri hatırlatmıştır. orta sahayı geçmek bile seksen beş bölüm sürüyordu gerçi onda, ve o serinin yeri ayrı tabii. *
 • --- spoiler ---

  animesinde sonunda interhight yani liseler arası bisiklet yarış turnuvası başlıyor ülke çapında ve çooookkk heyecanlı olacak liseler arasındaki kapışmalar. özellikle hakone ve souhoku arasındaki kapışmaları dört gözle bekliyorum. o değil zaten turnuvanın favorisi hakone olsa da şimdi bir de araya midosuji diye biri girdi ve bu karakter ileride işleri iyice ilginçleştirmeye ve çığrından çıkartacakmış gibi gözüküyor. zaten adamın tipinde meymenet yok. ama şunu da söylemem gerek böyle fate serisindeki gibi caster'i bana hatırlatıyor kendisi ve kötü karakter olarak on numara bir dizaynı var. yani shounen karakterde antagonist karakter nasıl olur dendiğinde direk parmakla gösterilecek ilk karakterlerden birisi, piskopatın allahı ve önde gideni. her neyse her hafta severek takip ettiğim serilerden. eğer ileride bir spora başlayacaksam bile bu mutlaka bisiklet sürmek olacak ama gel de istanbul gibi bir şehirde bisiklet sürmeye kalk. valla kamyonlar adamı götten taciz eder ondan korkuyorum ben, hayırlısı diyelim.

  --- spoiler ---
 • son zamanlarda takip ettiğim birkaç seriden biri. bisiklet sporu ile ilgili olması nedeniyle gerçekten ilgi çekicidir.
 • --- anime bolum 24 - spoiler ---

  ilk checkpoint'e 600 metre kala izumida'nin zaten sag ve sol gogus kaslarına isim verip onlar ile konusması beni baya güldürmüstü ama naruko'nun roket moduna baglayıp arkadan yardırmasına andy ve frank'e de tepki verince 2 dakika katılıksız güldüm nedense. çok ilginç karakterleri var serinin ve bu çeşit çeşit türden karakterlerin olması animeye ayrı bir renk katıyor.

  abs!

  edit: dediğim sahne mangasında söyle efenim eaheha http://www.mangahere.com/…wamushi_pedal/c081/6.html

  --- spoiler ---
 • bir bisiklet sever olarak ilgimi çekmiş ve izlemek istediğim animedir.
 • 38 bölüm ile ilk sezonu biten son zamanlarda yayınlanan en heyecanlı spor temalı anime serisi. ikinci sezonu da kaldığı yerden yine bu yıl içinde, sonbahar sezonunda tekrar yayına girecek. ya ben anlamıyorum arkadaş. artık yeni moda oldu böyle serileri sezon sezon ikiye bölmeye. ne güzel eskiden tam gaz başlayıp en güzel yerlerde bitirirlerdi. kapitalismin gözü kör olsun. adamlar dvd ve bluray satıcam diye artık böyle yeni bir strateji ile endüstriyi yeniden yönetme çabası içersindeler. gerçi bunun gibi güzel seriler olsun desteğim tam. mushishi'de öyle o da mesela sonbahar da yayınlancak ikinci sezonu da ama böyle arayı soğutunca insan da soğuyor animeden. ne güzel yaz sezonu bırakın gelsin devamı serilerin. millet tatilde ve şu güzelim serilerin tadını çıkarsınlar değil mi? her neyse eğer güzel bir spor temalı anime serisi arıyorsanız ve bisiklet düşkünü birisiyseniz mutlaka izlenmesi gereken on numara shounen temalı bir seri. nakama powaaa!!

  edit: az daha unutuyordum söylemeyi ama midousuji gelmiş geçmiş en sağlam kötü anime karakterlerinden birisi. adam karşısındaki kişiyle alaylı bir biçimde konuşurken öyle bir hal ve hareketlere giriyor ki insanın resmen tüyleri diken diken oluyor. insan değil resmen. çünkü öyle surat hareketlerini bir insan yapamaz. yani son zamanlarda izlediğim ve en çok beğendiğim karakterlerden birisi oldu kendisi. kötünün hakkını layıği ile veren en sağlam karakterlerden birisi. adam bildiğim piskopat ve güçlü de. adamların anasını ağlattı resmen seride. bakalım biri ne zaman suratına yumruğu geçirecek merakla bekliyorum. umarım ikinci sezonun da buna çok pis oturturlar da, işte o zaman kaybettiği zaman ki surat halini hep birlikte görmüş oluruz.
 • 7 ekimde ikinci sezonu başlayacak olan animedir. bu sezon "yowamushi pedal: grande road" olarak geçiyor. heyecanın doruğa çıktığı sırada sezonu tamamlanan bir seri olarak fazla ara vermeden devam etmeleri çok iyi oldu.
 • 2. sezonu yowamushi pedal grande road adı altında başlamış, hatta ikinci bölümü bile yayınlanmış animedir. özellikle yapılan uzun yarışlarda yayınlanan bir bölüm insana acayip kısa gelmektedir, tsubasa gibi. en sevdiğim tarafı da yarış çizgisinden önceki, takımların birbiriyle kıran kırana kapıştığı, insanı gaza getiren bölümlerdir. takımın aslarının birbirlerine meydan okuduğu bu bölümler insanı acayip şekilde heyecanlandırıyor. ulan seviyorum bu animeyi. yine bu sezon severek takip ettiğim shounen, spor ve bisiklet yarışı temalı seri.

  edit: (bkz: bike porn)
 • --- yowamushi pedal grande road - bölüm 03 ---

  midosuji'nin neden bu kadar piskopat ve zafer için bu kadar takıntılı olduğunu bu bölüm sayesinde öğrenmiş olduk. kendisi tüm seri boyunca, özellikle bu bölüme kadar, tam bir kötü shounen karakterini oynuyordu ve ciddi ciddi kendisi şu ana kadar gördüğüm en pis karakterlerden birisiydi böyle serilerde lakin özellikle son bölümlere doğru içimden lan oğlum nasıl bir çocukluk geçirdin ki böyle senin kanın bozuldu diyorken bu bölüm çıka geldi. vallaha acıdım ve sempati duymadım değil kendisine. küçüklüğünde yaptığı ve tutunduğu hiç bir işte iyi olamayan ama bundan da önemlisi hayata güler yüzle ve umutla bakabilmesini sağlayan annesinin ölümüyle de artık hayatta sadece ileriye doğru ilerleyebilmenin tek yolunun bisiklet sürmenin ve zafer kazanmayla elde edebileceğin kanısına varıyor. annesinden geriye kalan tek hatıra, mutluluğun rengini bile sarı ile ifade bu iyi kalpli çocuk zamanla yozlaşıp, tek başına hayata bisiklet sürerek tutunmaya çalışırken son olarak o güzel dişlerine de zararı, yani hayatının sonuna ve limitlerini anladığı an bu son bölüm dolayısıyla kinjo ve futokomi tarafından geçilerek anladığı bölüm oluyor.

  eh be abicim shounen demek zaten shohoku takımında olduğu gibi arkadaşlık, beraberlik ve zor anında birbirine sahip çıkma demek. zafer için method yöntemini kullanmasan, hayır bundan da önemlisi kendini büyük görüp takımına bir çöp gibi muamele göstermesen senden kralı yok zaten. akıl desen zaten var ve bir de arkadaşlarının tam desteğini alsaydın senin hikayenden daha güzel bir hikaye ve ana karakter ortaya çıkardı bu seride o gözlüklü hime hime diyen oğlana nazaran. gerçi seride bütün karakterler birbirinden eşsiz ve böyle arkaplanlarını öğrendikçe daha çok seviyorum seriyi.

  neyse zaten açılışında midosuji'den başka yeni kötü karakterler de ortaya çıkacak. bakalım onlar nasıl bir piskopat bünye ve sürüş stiline sahip merak ediyorum.

  ha midosuji'ye ne mi oldu? bu yarıştan sonra gg yüzde yüz çünkü benim içim gitti o son 50 metrede yaptığı hal ve hareketler. zaten de o annesinin çok övdüğü dişleri de zedeledi bu da demek oluyor ki o dişleri tekrar düzeltene kadar ve kendisini gerçekten toparlayana kadar bisiklet kariyerine bir süre ara verecek. umarım bundan sonra daha da bozmaz ve ilerleyen bölümlerde support karakteri olarak karşımıza çıkar.

  bundan sonraki bölümler sanırım hakone vs shohoku kapışması olacak. ilk yarışı midosuji, ikinci yarışı hakone ve üçüncü yarışta shohoku kazanır heralde veya bakalım neler olacak merakla bekliyoruz.

  --- yowamushi pedal grande road - bölüm 03 ---