şükela:  tümü | bugün
  • asıl hali "yozgat'ın yıldızının parlamasına kimse engel olamayacak" şeklinde rte cümlesi. malum, karakter sınırı.

kimin böyle bir derdi, amacı olabilir? şahsen umrumda bile değil.

bence söylenme amacı, yozgat'ın uranyum merkezi olacak olması. (bkz: yozgat uranyum merkezi olacak) geçen yazdan beri havuz medyasında pompalanan haberlere bakabilirsiniz.

şimdiden ön alma çalışmalarına başlıyorlar işte. oluşacak protestoları önleme amacıyla. o günler geldiğinde "ben demiştim" diyebilmek için. gerçi, orada yapılacak uranyum işleri kimsenin sikinde olmaz. ben mesela hortum sikmeye devam ederim.

kaynak
  • yedi düvele mesaj vermek için çok doğru bir şehir seçimi...
  • (bkz: rise of yozgat)
    (bkz: yoz got the power)

edit: ben özür dilemek istiyorum burda şaka olsun diye iki bakınız verdim ancak görüldüğü üzere biri 2013 yılında diğeri ise bu senenin başında açılmış başlıklar. anlaşılan büyük resmi gören sadece taksiciler değil. çatlasanız da patlasanız da yozgat gümbür gümbür geliyor.
  • aşk yozgatta yaşanıyor güzelim
  • kesinlikle çok doğru bir söylem. sadece rte ve büyük resmi gören taksicilerin bildiği hadron çarpıştırıcısı var yozgat'ın altında. ilim irfan yuvası yozgat'ı özellikle çomar yuvası gibi gösteriyorlar ki dış güçler uyanmasın. son dönemlerde bilgi sızdıysa demek amariga'ya falan yozgat'ı bitirme çalışmalarına başlamış deyyuslar.
  • (bkz: yozgat lobisi)
  • sivaslıların üstlerine alması gereken açıklamadır.
    sivaslıların tokat'ın yükselişine engel olmaya çalıştıkları bilinen bir gerçektir. yozgat'a birinci havalimanı yapımını engellemek için sivaslılar tarafından yapılan eylemler de sonuç vermemiştir. milli irade hiç bir engeli tanımaz.
  • yozgat yükselmişte soğluk'u duman
  • yozgat city